Temel Karamollaoğlu Milli Görüşçü mü?

        Aslında bu yazımda camilerin birleştirici özelliğinden, Müslümanları bir araya getirmesinden, birlik ve beraberliğimizin simgesi oluşundan bahsedecektim ancak Temel Karamollaoğlu tüm planımı bozdu. 

        İki gün önce Çamlıca Camii ile ilgili bir açıklama yaptı ki evlere şenlik. Aslında benim için pek sürpriz olmadı çünkü Temel Beyin daha öncede 'milli' olmayan açıklamaları var. Başörtüsünün simge oluşundan bahsetti mesela. İktidara geldiklerinde 'Milli Savunma Sanayi' hedeflerimizi ortadan kaldıracağını anlattı uzun uzun. 28 Şubat'ı yapanların yani darbeci askerlerin kendilerine destek vermesi gerektiğinden dem vurdu. Bütün bunlar bizlere bir şey anlatıyor aslında. Benim Temel Beyle tabi ki şahsi bir sıkıntım yok lakin kendisi ekranlara çıkıp 'Biz milli görüşün devamıyız ve o geleneği devam ettiriyoruz' deyince ve dahi eski milli görüşçü şimdi esamesi dahi okunmayan Şevket Kazan'ın 28 Şubatçılardan -ki içinde asker, polis, bürokrat, siyasetçi hepsi dahil- şikayetçi olmadığını açıklaması vicdanı olan herkesin Temel Beyle ve onun gibi düşünenlerle probleminin olmasına neden oluyor. Rahmetli Erbakan Hoca'nın yıllardır 'Milli Savunma Sanayi' hedefi yok mu idi? Peki ya beyefendinin 'başörtüsü' açıklamasına ne demeli? 28 Şubat'ta milli görüşe sempati duyan bacılarımız ne zorluklar yaşadılar beyefendinin haberi yok galiba. Benim içimi soğutan ise beyefendi be onun gibi düşünenlerin kendi tabanlarından destek görmemesi çünkü milli görüş tabanı 'önce ahlak ve maneviyat' diye söylerde ondan. 

        Temel Beyin bu kadar popüler olmasına sebep olan şey ise terör örgütlerini savunanlar ile aynı söylemde bulunması yoksa yüzde sıfır alan bir partinin bu kadar konuşulması mümkün mü? Bakınsana yıllarca haber programlarında camiye giden öğrencileri öcü görmüş gibi anlatan gazeteciyi ödül törenine konuşmacı olarak davet eder miydiler? Allah hidayet versin ne diyelim..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Halka artık sıra gelmedi mi? Politika 18.04.2019
Seçim Muhasebesi Politika 11.04.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
İKİ ANKARA İKİ PLANLAMA İKİ ODTÜ !! Politika 13.11.2019
En Önemli En Sinsi Oyun Politika 11.11.2019
DR. CEVİZOĞLU'NUN KAFASINA "CEVİZ" Mİ DÜŞTÜ ? Politika 10.11.2019
MUHARREM İNCE' YE SİYASİ HAYATA TUTUNMA KALP MASAJI Politika 01.11.2019
CHP'nin Terörist Faliyetleri Politika 26.10.2019