HER TÜRK BİR DEVLETTİR

 

Yaşadığımız toplumun herhangi bir yerinden birine ‘’Vatan nedir?’’ diye sorduğumuzda eğer cesurca, tarihini arkasına alarak ve belirlenen hedefi düşünerek cevap veremiyorsa hiç kimse kusura bakmasın ‘’Biz Türk Olamadık’’ denilir.Çünkü, evet ne yazık ki elimizde biraz Batı özentiliği var ama bunu bile ‘’Batı’yı daha iyi tanımak için kullanıyoruz’’ bahanesine sığındırabiliriz.

Batı dediğimiz toplum ölmüş bir iç haznenin dışında zengin gözüken lanet ve bulaşık bir illettir.Bencilliği ön plana aldığı için de hiçbir zaman ‘’Biz’’ diyemezler.Menfaatçilikle yapılmış bir işte de kimse başarı beklemez zaten.

‘’Dünya 5’ten Büyüktür!’’ yani BM Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesinin(ABD, Rusya, İngiltere, Çin ve Fransa)BM’yi etkisiz hale getirdiğini belirtme savının ardında da yatan yine cesur tarihimizin bizlere vermiş olduğu ‘’Kızıl Elma’’ hedefinin bir parçasıdır.Bu bir davadır ve bu dava bir şeylerin farkında olmayanlar için gerçekten çok büyüktür.Sonunda sonsuzluk vardır ama o son ne zaman gelecek, kader ne zaman tecelli edecek kimse bilemez.İşte ‘’Yeni Türkiye’’ hedeflerinin ilk adımları yani temelini oluşturacak adımlar bugün atılmaktadır.İlk Türklerde olduğu gibi bugün de adımız ‘’Korkusuz Millet’’ olacaktır.Benim bunda hiçbir şüphem yoktur.Şüphesi olanlar zaten şuanda kendilerini yabancı ülkelerin menfaatleri uğruna harcamaktadırlar.

Bizler tohumlarımızın atıldığı ilk günden bu yana Allah’ımızdan başka kimseden korkmadık.Korkutabilecek bir güçte tanımadık.Ve bizleri ve tarihimizi küçümsemek isteyenlere Mevlüt ÇAVUŞOĞLU asil ve büyük Türk milletinin temsilcisi olarak NATO’da şu cevabı verdi:

‘’Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un partisinden parlamenter Sonia Krimi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun sözde Ermeni soykırımını yönelik eleştirilerine karşı şoke olduğunu belirterek, "Tarih kazananlar tarafından yazılmaz mı? Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor" diye sordu.

“HAKETTİĞİNİZ CEVABI ALACAKSINIZ’’

Bakan Çavuşoğlu bu soruya, gerçek bir Türk duruşuyla şu yanıtı verdi:

"Fransa gibi ülkeler hem patronluk taslayacaklar, başka ülkeleri eleştirecekler. Aşağılayacaklar ve istedikleri kararı istediği gibi verecekler. Dolayısıyla Türkiye veya başka bir ülke tarafından eleştiri geldiği zaman da şok olacaklar. Uluslararası hukuk konusunda Türkiye'ye ders vermeye çalışıyorlar. Hukukun üstünlüğü konusunda Türkiye'ye ders vermeye çalışıyorsunuz, burada benim söylediğime bile tahammül göstermiyorsunuz, ifade özgürlüğünden bahsediyorsunuz. Macron'un aldığı karar Fransa Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararlarla çelişmiyor mu? Çelişiyor. Fransa'nın aldığı karar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'yle çelişiyor mu? Çelişiyor.

Tarihteki bir olayı soykırım olarak ya da değil olarak değerlendirmek, siyasetçilerin görevi mi? BM'nin kararını okudunuz mu? Uluslararası hukuk ve sistemden bahsediyorsunuz. BM'nin bir olayın nasıl soykırım olabileceğini açıkça söylemiş. Burada siyasilere böyle bir karar verme yetkisi vermemiş. Siyasetçiler tarihle yargılamayı, karar vermeyi kendinizde bir hak olarak görüyorsunuz. Görüş başka, karar verme başkadır. Hangi kıt bilgiyle tarih konunda böyle net bir karar veriyorsunuz. Böyle bilgi eksikliği olduğu halde karar vermenin tek sebebi vardır o da popülizmdir. Maalesef sizin başkanınız da popülizme yenilmiştir. Soykırım ve tarih konusunda Türkiye'ye ders verebilecek en son ülke Fransa'dır. Çünkü Ruanda, Cezayir'de olanları unutmadık. Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın, Türkiye'ye ders vermeye kalkmasın. Sizler böyle tepeden bakmaya devam edin, biz de size bu şekilde haddinizi bildirmeye devam edeceğiz. Eski Türkiye yok, hakkettiğiniz cevabı alacaksınız. Siz kendinizi üstün görmeye devam edin bu muameleyi kabul etmeyen doğruları söyleyen bir Türkiye var."

Görüldüğü üzere artık hiçbir ülke karşısında eğilmeyen, tarihinden aldığı bu asil Türk bayrağını daha da yukarıya çeken bir Türkiye var.Bizler de tanıklık ettiğimiz bu anları ileride tüm dünyaya göstereceğiz.Eski, yani sanayisinden eğitimine kadar her aşamasında bir yabancı fikir bulunan Türkiye yavaş yavaş yok oluyor.Artık Yeni Türkiye ile dışa bağımlılığımız azalacak, bizi aşağılamak isteyenlere bir tokat niteliğinde olacaktır.Böyle aşağı seviyelerdeki ülkelere verdiğimiz değerin son noktalarındayız artık.Hiç kimse unutmasın ki ‘’HER TÜRK BİR DEVLETTİR!’’

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
RENKLER KAÇ TANE? Genel 19.08.2019
SİGARA VE ZAM Genel 15.08.2019
KURBAN VAHŞETTİR! Genel 14.08.2019
ARAFTA KALAN BİR OYUN -2.BÖLÜM- Genel 03.08.2019
ARAFTA KALAN BİR OYUN -HİKAYE- Genel 01.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SU STRESLİ ÜLKELER VE TÜRKİYE Genel 14.09.2019
Nasıl mutlu oluruz? Genel 10.09.2019
ÖZSAYGI Genel 09.09.2019
Türkiyedeki Su Kaynaklarına Yabancı Sermayelerin Önem Vermesi Hayra Alamet Olmasa Gerek !!! Genel 29.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.