Türkiye'de Seçim Güvenliği

          Gelişmiş ülkelerin, demokrasi dediğimiz olguyu bir enstrüman olarak enjekte etme hedefindeki kurbanlarından olan; Gelişmekte olan ve az gelişmiş veya üçüncü dünya ülkelerinin üzerinde kurguladığı entrika ve baskı altına alma mekanizması olarak kullanmaları, büyük güçlerin diğer ülkeler üzerinde uyguladığı mali sermaye egemenliği, emperyalist tarzda yayılmacılık eğilimi örneklerindendir.

Demokrasi düzenbazlarının, ihraç etmekte oldukları anti demokrasi enstrümanını kendi halkları üzerinde uygulayamadıkları bir gerçektir. Anlattıkları bu çağdışı yanlış içerikli demokrasi serüveni gerçekten olsaydı, dünyadaki gelişmiş ülkeler halen krallık, başkanlık veya yarı başkanlık sistemiyle yönetilmezdi. Özgürlük var ve gücünü demokrasiden alıyor senaryoları, her kafadan bir ses çıkması ve alınacak olan kararlarda çoğunluğu sağlayamayan toplumsal uzlaşının olmadığı yerlerde, toplumsal eğitim, ekonomik ve teknolojik gelişmeyi engelleme anlamı çıkmaktadır. Ses ve bilgi kirliliğinin aksine, liyakatlı ve yetkili bireylerin seslerine kulak verilmesi ve az zamandan çok tasarruf edilerek, süratle, hedefe ulaşma yolunda Türk demokrasi-ekolü'nün oluşturularak hayata geçirilmesi, Türk vatanının milleti ile birlikte bölünmez bütünlüğü ile varlığını hissetirme gayesini dünyada söz sahibi olabilme yolunu açarak, Türk devletinin evrendeki varlığını ilelebet devam ettirebilmesi ve atalarımızın bizlere bıraktığı emanet mirası, geleceğimiz olan çocuklarımızın çağdaşlık yolunu ileriye taşıyabilmesinin önünü açacağı aşikardır.

Milletimize dikta ettirilmeye çalışılan batı düzenbaz senaryo demokrasisi, insan hakları ve benzeri isimler adı altında ülkemizin ayağına prangalar vurarak emparyalist zihniyetlerini devam ettirme yolundaki kararlılıkları açık şekilde görülmektedir.

Ülkemizde, Türk demokrasisi ekolü'nün yerleşerek Mili demokrasi anlayışımızla dünyada demokraside ekol devlet-millet olma yolunda hızlı adımlar atılarak uygulamaya geçilmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletinin var oluş sürecinin devamı için yeniden dirilişin vazgeçilemez zorunluluk olduğu ortaya çıkmıştır.

          Ülkemizde yapılan genel ve yerel seçim güvenliğinin sağlanması noktasındaki noksanlıklar millet olarak başımızı ağrıtmaktadır. Seçim sandığına yansıyan demokratik hak, maalesef vatandaş iradesini tam olarak yansıtmayabiliyor. Sandığı korumak devletin işidir. Bazı siyasi partiler kendi kendini bile doğru yönetemez halde iken, milletin önüne konan sandığa sahip çıkamadığı, çıkan tartışmalardan anlaşılmaktadır. Tribüne gol atmaya kalkarsanız, Tribünlerin size attığı golün altından kalkamazsınız. Devletin bir an önce seçim sandığının güvenliğini artırıcı tedbirler alması Ya da başka argümanlar geliştirmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Seçim güvenliğini batı demokrasi anlayışı yerine, Türk demokrasi-ekolü'nün uygulanması ile birlikte seçim güvenliği sağlanacaktır. Seçmenin kullanacağı oyun ve sandığın güvenliği, il ve ilçe seçim kurulları ile siyasi partiler ve Devletin güvenlik teşkilatları tarafından sağlanıp korunmalıdır.

          Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmaktan asla vazgeçmeyecektir.

          Esen kalın değerli okuyucular.......................

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Nereye Gidiyoruz Yaşam 07.12.2019
Farkındalık Yaratmak Genel 15.11.2019
Emperyalizmin Gücü Evrensel 26.08.2019
Budalalık mı? Ahmaklık mı? Eğitim 26.07.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
ÇALGÜNER, KILIÇDAROĞLU'NA "DEVLET AYAĞINI" SORDU ! Politika 12.02.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

İsmail Kalal 24.04.2019

Batı ile her zaman entegre olmaya varız, asimilasyona yokuz, Türk oğlu Türk'üz.

Bir Türk Bilgesi 14.04.2019

Kundaklarındaki bebekleri, küçücük çocukları bile öldürten yani bebeklere ve çocuklara bile can güvenliği vermeyen Osmanlı hanedanlığı diktatörlüğünü yani bebeklere, çocuklara bile güvenlik vermeyen bir diktatörlüğü baştaçı edenler yani bebeklere ve çocuklara bile güvenlik vermeyen bir dünyayı seçenler seçimlere yani yetişkinlere nasıl güvenlik verebilir ki? Yani mantıklı düşünmek gerek.

İsmail Kalal 14.04.2019

Türkiye dünyada ekol devlet olmak zorundadır.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.