Konu Malum...

Bugün 2016 yılından beri ara verdiğim yazım hayatıma dönüş yaptığım gün.Herkese sevgi ve saygılarımı sunarak tekrardan beraber oluşumuzun kendime ve siz değerli okurlarıma hayırlar vesile etmesini temenni ediyorum.
Konu  malum... 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimininin ardından 1. Haftayı geride bırakmış bulunmaktayız. Ülkemizin refahı, huzuru ve gelişimi adına inşallah yarınlara daha da umutla bakacağımız günlerimiz olur. Seçilen tüm Belediye Başkanlarına bu vesileyle kolaylıklar diliyorum.
Tabi seçimin 1. Haftası dedik ama, henüz sonuçları netleşmeyen, sandık sayımları devam eden il ve ilçelerimiz mevcut. Kimi farkla kaybedilmiş lakin '' iş olsun diye '' yapılan itirazlar, kimi ise '' bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar küçük '' farklardan dolayı yapılan itirazlar... Lakin sandıktan kim bir oy daha fazla çıkarırsa o seçilmiş olacağından küçük-büyük il-ilçe fark etmeksizin o başarı kabullenecek ve halkın iradesine saygı gösterilecektir. 
31 Mart seçimlerinin tartışmasız en sükse yapan olayı '' İstanbul da Yerel Seçimler '' oldu. Günlerdir devam eden tartışmalar, açılan-açılmayan sandıklar, iki aday arasında ki fark, geçersiz oylar, seçim tekrarı... derken artık sona yaklaşıldı. Geçersiz oyların sayımının şuan yazıyı yazarken %90 a ulaştığı ve farkın 15.000 küsürlerinde olduğunu söyleyebilirim. Tabi bu fark ne kadar daha düşer, İstanbul'un geneli için sayım kararı çıkar mı ? , seçim tekrarlanır mı ? bunlar hep kafalarda dolaşan daha doğrusu medya aracılığıyla insanların aklına sokulan gereksiz soru işaretleri...
Neden mi gereksiz ?
İstanbul 15 Milyondan fazla vatandaşın yaşadığı ve 10 milyondan fazla da seçmeni olan bir dünya kenti.
İstanbul'un büyüklüğünü şöyle de gösterebiliriz; Milliyetçi Hareket Partisinin Türkiye geneli toplam oyu 3.394.477 , İyi Parti'nin Türkiye geneli toplam oyu 3.459.599 ...
İstanbul'un hiç bir seçimde kazananı veya kaybedeni olmaz. Çünkü İstanbul yönetilmez, yönetir. İstanbul Türkiye'nin kalbidir. Kim o kalbi karalamaya çalışırsa İstanbul onun karşısındadır. İstanbulun sahibi İstanbulda yaşayanlardır. İstanbul da kazanan da çalışacak, kaybedende. Çünkü İstanbul da durmak olmaz, İstanbulda durgunluk olmaz...
Bu vesileyle...
Cümlelerime son verirken konunun İstanbul da seçim değil de İstanbul'a hizmet olması gerektiğini tekrardan vurgulayarak hak edenin ve halka hizmeti kendine şiar edinenin Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasını temenni istiyorum.

Güneş, ışık ve sıcağından yarar sağlamak için kendisine yalvarılmasını beklemez. Sen de güneş gibi ol, beklenilen iyiliği senden istenilmeden yap. 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gündem 2020 Politika 15.01.2020
Hazırlanın, Değişiyoruz ! Politika 06.08.2019
Yeni (mi) Parti Politika 19.07.2019
İstanbul Değişimi (3) Son... Politika 27.06.2019
İstanbul Değişimi (2) Politika 25.06.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !! Politika 25.05.2020
"KEMALİST ATATÜRKÇÜLER" SİYASİ KARANTİNADA... Politika 23.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
Millet'in vekili olamamış YCHP'nin Parti Vekilleri !! Politika 17.05.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.