zamanı bilemedim

Okulda Düşünürken :)Okunası yorumlanası ....

Sonbahar eski bahar değil.

sokaklarda yürürken sonbaharın vermiş olduğu hazla yollara serpilmiş rengarenk yaprakların üzerinde uçtuğumu hayal edip yürürdüm. Yağmur yağsın ister , sırılsıklam olmak isterdim. 

Her yağan yağmurda , sınıftan içeriye sırılsıklam girer , canım öğretmenim önlüğümü çıkartır , beni de kaloriferin dibine koyar , kurumamı en önemlisi de ısınmamı sağlardı. 

Geriye dönüp baktığımda çocukluğumdan çok şey hatırlar ve yine hatırlarım ki çok küçük yaşlarda , kar , yağmur , tipi , çamur , fırtına demeden çalıştığımı da hatırlarım. 

Belkide bugün benim diyebilmemi sağlayanlar aslında bunlar. Çocukken benimsediğim ve bugünlere gelmiş olduğum yol ve yollardı.

Belkide doğayı sevmem , yağmura aşık olmam ve küçücük bedenimde kocaman hayaller kurduğumdan , bugün hala mutlu olmayı başarabiliyorum.

Yağmur yağdığında ve damlaların her yere düşüşünde , hayalimde bu yağmur damlalarına gelecekte çok ihtiyacımız olacak diye düşünerek , kocaman hayaller kurar ve tüm ülkemin üzerine camdan plakalar koyup suyu biriktirmeyi düşünürdüm. 

Çocuktum o zamanlar ama içime belkide gelecekten bir şeyler doğmuştu. Kim bilir belkide gelecekte olan benin geçmişte yaşayan bir yansımasıydım. Günümüz yahut bu günümüz dediğimiz an belki geçmiştir ya da geleceğin geçmişe yapmış olduğu bir sıçramadır. 

Yaşam dediğimiz ve yaşadığımız an dediğimizde kendimizce , şimdiki zamanın sözcüklere hapsedildiğini düşünmeyiz , oysaki bizim bildiğimiz ya da algıladığımız zaman , bilemeyeceğimiz hatta çözemeyeceğimiz zaman değildir.
Çünkü ; insan beyni gerçekten mükemmel bir yaratılış harikasıyken , insan bunun ancak yüzde 5'ini kullanabiliyorken
Bu kadar karmaşık bir algoritmayı ya da kısacası uzay zaman mekan toplamında aslında evreni anlaması imkansıza yakın. 

Bu konularda ilerleme kat edenlerin ya da zamanın gerçek manasına ulaşmayı hedefleyenlerin de gerçekten zamana yenik düşüp misyonlarını tamamlayamadığına biz şahit oluyoruz. 

Zaman çok kapsamlı ve hayal edemeyeceğimiz kadar geniş bir alanı içerisinde barındırıyor. Hatta bence , evren zamanın bir yavrusudur diye bilirim. 

Zaman her şeyin doğurucusudur belkide. Sözcüklerle ifade ettiğimiz zaman aslında tüm sözcüklerin şimdiki anımıza gelmesinde ve tüm insanlığın geçmişten geleceğe doğmasına ve devam ettirmesine vesile olandır. 

Zamanın eş değerinde bir şey olduğunu düşünemiyorum. Çünkü o kadar kıymetli bir oluşum ki zaman , her şeyin oluşuna ve ya gelişimine zamansal olarak ölçü koyuyoruz.

Geçmiş de gelecekte hep zaman ölçütünün boyunduruğunda misyonunu tamamlamayı bekliyor beklemeye de devam ediyor. 

Zaman ne zaman ben artık duruyorum derse ya da bittim derse o zaman hiç bir şey zaman ölçütüyle sınırlandırılamayacak ve tüm yaşamlar belkide son bulacak . 
Bu zamanın sonu var mıdır ? İşte bu da ayrı bir soru...

Fani dünya dan baki dünyaya devam edecek yegane şey zaman zaman da zaman....Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.