GÜÇLÜ LİDER GÜÇLÜ TÜRKİYE.

Ben Siyasetçi değil Tarihçiyim...
Bireye dayalı siyasete bakmıyorum.  Geçmişteki olayları bugüne kıyas yaparak gelecekte nelerin bizi beklediğinin analizini yaparak üzerime düşen sorumluluğu sizinle paylaşmayı kendime zorunluluk hissediyorum.  
Dediğim gibi bireysel siyasete bakmıyorum, fakat milletimiz geleceği için resmin tümünü ele alarak birşeyler yazma ihtiyacı hissettim. 
Geniş açıdan baktığımız zaman, hemen yakın tarihte Golan tepeleri meselesini taze bir örnek olarak karşımızda duruyor. Suriye ye ait İşgal altındaki toprakları Amerika başkanı Trump resmi olarak İsrail’in olduğuna dair belge imzaladı. Kutsal hilal dedikleri nil nehrinden başlayarak Suriye’den Adana’dan Ş. Urfa’dan Diyarbakır’dan geçerek İran sınırına kadar uzanan bu toprakların bir kısmını aldılar. Bu onların hayali, bu hayal hiç bir zaman onlar tarafından unutulmadı, haçlı seferlerini hepimiz biliriz, güçlü bir Türkiye’yi hiç kimse istemez, Suriye düştükten sonra sıra Türkiye’ye gelecektir. ( Zaten pkk ile çözmeye çalışmışlardı) dışarda bunlarla uğraşırken içerde olanlarda seninle uğraşıyor. Fetö ye gelince bu projeleri göz önüne alarak düşündüğünde daha iyi analiz yaparak sonuca ulaşılabiliriz. Uzun süren bir projeydi ancak Allah’ın yardımıyla def edildi. Tayyip Erdoğan bir milli görüşçü olarak hiç bir zaman onlara güvenmemiştir. Ancak ehveni şer olarak onlarla yol yürüdü. Ben 2005 te askerdeydim İstanbul’da Seyfettin Duman kardeşim sırf başörtü yürüyüşüne katıldığı için öğretmenlik diploması elinden alınmış er olarak 15 ay askerlik yaptırılıdı. Arkadaşları 5 ay yaptı. Şimdi devlete ait bir ilköğretim okulunda müdürlük yapıyor. Eşi başörtülü olduğu için ziyaretçi olarak içeri alınmadı. FETÖ yü kullanarak Ergenekonu ortaya çıkardı, Balyoz darbe planını ortaya çıkardı. Kimin ne olduğunu biliyordu, o da onları kullandı. İstanbul’da askerlik yaparken bazı günler kritik noktala gidip tatbikat yapılıyordu. Bilerek veya bilmeyerek, Tugay Komutanımız her iştimada “Neyin ne zaman ne olacağı belli olmaz herşeye hazırlıklı olun “ derdi. O zamanlar anlam vermediğimiz şeyler daha sonra bazı planların eseri olduğunu sonradan anladık. 
İçerde yapılanlara bakarsak gerçekten çağ atladık, AVRASYA tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü. Osmangazi köprüsü ve boğaz altmdan istanbulu bir birine bağlayan Marmarayı örgü örer gibi ördüler. 
Bir programda sorulan soru üzerine ismini hatırlayamadığım Önemli biri itiraf etti, “Tayyip Erdoğan niye Amerika dan icazet aldı” diye sorulan soruya. “Amerika ya rağmen Tayyip Erdoğan gelemezdi, Tayyip Erdoğan bilerek gitti onların dediklerine evet dedi, çıkışta hep onlar mı bizi kullanacaklar, bu sefer biz onları kullanalım dedi” diye konuştu. 
Avrupa tarafından Hasta diye tabir edilen Osmanlı imparatorluğunu ayakta tutmaya çalışan 2. Abdülhamid’i nasıl müslümanlar marifetiyle 2. Meşrutiyeti bahane ederek indirdilerse, hep müslümanlar marifetiyle ellerini kirletmeden onlara direnenleri indirmeye çalıştılar, çalışıyorlar.  Farabi
İdeal devleti tanımlarken 
Liderin 12 özelliğinden bahseder..
Tayyip Erdoğan da bu vasıfların yarıdan fazlasının olduğuna inanıyorum. Bu sebeplerden dolayı, ülkemizin bekası için Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir liderin bu ülkenin başında olması gerektiğini düşünüyorum. 
Kalın sağlıcakla...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teknik Düşünceler 28- Soğuğa Sürgün Sosyal 19.01.2021
Medeniyet Sosyal 22.12.2020
İnsan ve Toplum Sosyal 19.09.2020
Bizim Hata Payımız Yok Mu? Sosyal 23.08.2020
DİLİPAK, AKPARTİ VE KADEM. Sosyal 18.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.