İYİ Kİ VARSIN YUSUF!

Çeşitli faaliyetlerde baş gösterirsiniz.Gösterebilirsiniz de.Bir topluluk adına yaşadığınıza inanıyorsanız da o toplum dışındakileri dışlayacağınız, hor göreceğiniz anlamına gelmez bu.Temsil ettiğiniz değerlerin tek bir tanesini bile kaybettiğiniz anda; savunduğunuz görüşü bırakın insanlığınız sorgulanmaya başlar…

İstanbul Pendik’te seçim için broşür dağıtan tevazûsuyla Yusufumuz ve karşısında sıradan bir vatandaştan çok üstün meziyetleri olduğunu düşünen bir zihniyet karşı karşıya kaldı.Bu kişinin ismini burada verirsem bir siyasi partiyi kötülemiş olurum.Ve Türkiye’nin asil evladının hangi parti için orada olduğunu söylersem de bir partiyi övmüş olurum.

İnsanlara tepeden baktığımızda bir aynayı önümüze aldığımızı düşünelim.Yaptıklarımızdan pişman olup vazgeçeriz.Zaten asla kimseye tepeden bakmayız biz.Kişiliğimiz oturmuşsa tabii…

O asil genç çıktı ve olanları kendi dilinden izah etti ve dedi ki: "Tepki vermememin nedeni, Bayburtlu olmamız. Bize böyle öğrettiler. Karşımızda bayan olmasa dahi biz yine aynı saygıyı gösterir 'eyvallah' der çıkardık" dedi.

 

Peki burada kaybeden kim oldu? Bu soruyu siyasi partiler bazında almayın, insanlık bazında kabul edin.Yusuf söyledikleriyle tüm ülkenin yani Türk vatandaşlarının gönlünde taht kurdu.E tabii onun söylediklerine sinirlenip kızanlar da var.Başında dedik ya Türkiye vatandaşları diye.Onlar Türk vatandaşlarını beğenmiyorlar ya hani.Sadece seçim zamanı insanlara yaklaşıp, oy aldıktan sonra da çekip giden bir daha yüzlerine bakmayan koltuk sevdalıları ya.

Makarna ile oyu değişeceğini belirten bir parti temsilcisi.Andımız’ı okuması için zorlayan fakat Andımız’da yazanlar hakkında bir bilgisi olmayan kişi.Konu ‘’Vatan’’ olduğunda ise türlü maskeler altına girmeyi çok seven biri.16 Temmuz sabahı ülkesini korumak uğrunda canını verenler için ‘’Bu insanların dışarıda ne işi var?’’ Tweetleri atanların tarafından hani.

Zor..Çok zor işimiz.Kendisini entelektüel sanan fakat entelektüel ne demektir haberi bile olmayan karakter diyor sözlük.Nitekim entelektüel: ‘’Bilim, teknik ve kültürün değişik dallarında özel öğrenim görmüş (kimse), aydın, münevver’’ kişiye denir.Videoyu çekende ben hiçbirini sezemedim.Ve biz bu gibi insanları daha çok ‘’cahil’’niteliğiyle sınıflandırıyoruz.

Belirttiğim gibi hiçbir partiyi övmek veya yere düşürmek niyetinde değilim.Yaşanan olaylar için bir yorum da ben eklemek istedim.Zaten Yusuf’un övgüye ihtiyacı yok.Onun övgüsü günlerdir dillerde.

Bizim çıkarmamız gerekenler:

Hiçbir insana hor bakmayacağız.Bu seçim olsun olmasın herkesin insan olduğunu düşünerek davranacağız.İnsanları nefsanî çıkarlarımız doğrultusunda kullanmayıp; onlara Allah’ın çıkarları doğrultusunda yaklaşacağız.Ve tevazûmuzdan, yüzümüzdeki gülümsemeden, çalışma gayretimizden, önümüzdeki engellerden, dünyevi hiçbir çıkarımız olmadan gideceğimiz şu dünyada asla Allah’ın davasından da vazgeçmeyeceğiz.Çünkü Allah’ın yolunda YUSUFLAR BİTMEZ!

                                                               !!!İYİ Kİ VARSIN YUSUF!!!


Başlık Kategori Yayın Tarihi
HER TÜRK BİR DEVLETTİR Genel 13.04.2019
ALLAH'A SAVAŞ AÇILIR MI? Genel 23.03.2019
KİMİN İÇİN OKUNUYOR BU EZANLAR? (8 MART) Genel 11.03.2019
TÜRKÇÜLÜĞÜN İDEOLOĞU TÜRK MÜ? Genel 25.02.2019
KÜLTÜR GERİLEMESİ(OKUMAMAK) Genel 17.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ümmetin kafası neden karıştı? (7) Genel 15.04.2019
Tanzim Satışlar Sınırlı Süreli Olacakmış… Genel 13.04.2019
Bir Oyla da Kazanılır Genel 12.04.2019
Benim Beka Sorunum Pahalılık! Genel 11.04.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (6) Genel 05.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.