AKP TEMİZ Mİ

2019 martı yerel seçimi yapılacak; Akp genel başkanından belediye başkanı adaylarına kadar meydanlarda, mitinglerde.

Neymiş? Mansur Yavaş hakkında savlar varmış; neymiş, Ekrem İmamoğlu hakkında savlar varmış; yani neymiş, Millet ittifakı hakkında savlar varmış.

Yani özelde Akp, genelde Cumhur ittifakı süttençıkmışakkaşık(sütten çıkmış ak kaşık).

Peki kardeş; İstanbul belediyesinde Ak-bil savından Katar'ın hediye uçağına kadar; Külliye'nin israfından yargıda bağımsızlığın ihlaline kadar; yolsuzluklardan seçimlerde hilelere kadar Akp hakkında savlar yok mu?

Ya insan bir de aynaya bakar.

Peki 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi bırakalım' diyen Akp mi, Chp mi; peki 'Lozan zafer değil hezimet' diyen Akp mi, Chp mi; peki Atatürk'e 'ayyaş' diyen Akp mi, Chp mi; peki 'Demokrasi tıramvaydır(tramvaydır), istediğimde demokrasiyi terk ederim' diyen Akp mi, Chp mi; peki maden Soma maden kömürü ocağı için verilen araştırma teklifini, önerisini, istemini red eden Akp mi, Chp mi; peki Türkiye'yi yolsuzlukta ve işçi ölümlerinde Avrupa birincisi yapan, Akp mi, Chp mi; peki Türkiye'yi ilk kez sebze kuyruğuna sokan, Akp mi, Chp mi; peki özelleştirme diye devletin, milletin, vatanın fabrikalarını satan, Akp mi, Chp mi; peki bebeklere ve çocuklara zorunlu sağlık aşısılarını(aşılarını) zorunlu olmaktan çıkarıp bebeklerin, çocukların ve toplumun sağlığını ve hayatını tehlikeye atan, Akp mi, Chp mi; peki eşcinsel evliliğe bile izin veren Akp mi, Chp mi; peki kundaklarındaki bebek kardeşlerini, 3-5 yaşındaki kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş, ve ekonomisi sömürgeciliği dayalı Osmanlı'yı baştaçı eden Akp mi, Chp mi; peki kapitalistler milyonlar, milyarlar kazanırken işçilere 2.020 tl asgari ücret veren Akp mi, Chp mi; peki Müslümanların katliamı, Müslüman ülkelerinin yıkımı, Müslüman ülkelerin gözyaşı demek olan Bop'un eşbaşkanı Akp mi, Chp mi; peki Atatürk'e, Kurtuluş savaşı'na, Lozan anlaşması'na hakaret edenler Akp'ci mi, Chp'ci mi?

Bir terazinin bir kefesine Akp hakkında savlar, bir kefesine de Chp hakkında savlar koyulsun ve tartılsın; hangisi ağır basacak bakalım; ya da Akp hakkındaki savlar uç uça eklensin, Chp hakkındaki savlar uç uça eklensin, bakalım hangisi daha uzun olacak? Yani bilim ölçmektir, ezbere konuşulmasın, herşey ölçülsün ve gerçekler açığa çıksın, seçmen de öyle oy kullansın.

En doğrusu; siyaset yasaklansın ve ülkeyi felsefe, bilim, Din hadisileri, düşünürler(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler yönetsin.

Nasılsa siyasetin dilininkemiğiyok(dilinin kemiği yok).

Zaten biryanda(bir yanda) pılajları(plajları), biryanda mabedleri savunan hiçbir siyasi partiden mantık, tutarlılık, gerçekçilik, doğrulun beklenemez çünkü önce mantık ve tutarlılık.

Siyasetin de özel sektörün de, hepsinin Allah belasını versin.

Tek çözüm felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri sistemi, düzeni.

Ölçelim, ölçülsün.

İnsaf biraz insaf.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 29.3.19/08.59

 

(Öteki yazılarımı 'www.siir-defteri.com'da okuyabilirsiniz)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
CAMİLERDEN HOPARLÖRLER KALDIRILSIN Felsefe 15.09.2019
DİNSİZ OLMA İNSAN Şiir 14.09.2019
YALNIZCA SENİN ÇOCUĞUN DEĞİL Şiir 13.09.2019
SENİ SEVMENİN BİR YARARI VAR MI Şiir 12.09.2019
GÖNÜL NE YARARI VAR DERDİNİN BANA Şiir 11.09.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
GERÇEĞİN TAHLİLİ Felsefe 06.09.2019
SIRRIN LİMİTLERİ Felsefe 31.08.2019
HAYIR! HAYIR! Felsefe 23.08.2019
Masadaki 19 Felsefe 08.08.2019
SANRILAR İMPARATORLUĞUNDAN AHLAKİ NORMOLOJİYE Felsefe 29.06.2019