Ruhun Şad Olsun Reis!

Ben her mart üşürüm aslında...
Ne havaya, ne toprağa, ne de suya düşen cemre ısıtmaz yüreğimi. Ne garip şeydir insan yüreğinin yarısı yanarken diğer yarısının buz tutması... 


Biz devletin şeref ve haysiyetini Maraşın karlı dağlarına gömdük. Helikopter enkazı aranırken, timi yanlış yönlendiren katil vali ile komutan toprak attı üstüne...


Bu dava 3 kişilikti reis. Biri lider, yani sen! Diğerleri doktorin ve teşkilat yani biz. Senden sonra doktorini habur kapısında şehit verdik. Çadırlarda mahkeme yapan savcılar kıldırdı cenaze namazını. Davul zurna çala çala gömdük doktorin sevdamızı. Ve teşkilat... Ne kızıl elmaya sahip çıkabildik, ne de intikamını alabildik. 
Bu günlerde iki şey var reis, biri yakar kavurur diğeri kanımı dondurur. ilki C5 denen cehennemde sana işkenceler yapan Savcı Soyer denen kansızın çocuğu İzmirden CHP adayı şimdi. İkincisi ise Özmenin, Önkuzunun, Mustafanın katili Soyerin çocuğuna çanak tutuyor senin zamanında ülküdaş dediklerin. İYİ parti maskesi ile ortak aday çıkardılar soyuna ülkücü kanı bulaşan soysuz Soyeri. Senden sonra çok değiştik biz reis. Beyaz Türkler ile Beyaz bozkurtlar APOnun saflarına geçti. 


Şahidiz reis, devlet çağırıyor dendimi en önde koşarak giderdin. Yarinden çocuğundan ve sevdiklerinden geçerdin. Attığın her adımda yolumuzu TURAN ederdin. Ömrünce bir defa devlete gel dedin. Devlet ise dağların karını topladı çığ olup üstüne düştü. Azrailin oldu be Reis.

Hakkını Helal Et bizlere.... 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ÇUBUKLU İLE PARÇALI FORMADAN AY YILDIZA SELAM OLSUN Yaşam 14.03.2018
Fırat'tan Doğan Kalkan Şiir 17.01.2018
Kudüs Türkün Davasıdır Elbet Şiir 20.12.2017
Neden KUDÜS? Politika 09.12.2017
DİP NOT Sosyal 30.03.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !! Politika 25.05.2020
"KEMALİST ATATÜRKÇÜLER" SİYASİ KARANTİNADA... Politika 23.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
Millet'in vekili olamamış YCHP'nin Parti Vekilleri !! Politika 17.05.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Duyarlı Vatandaş 25.03.2019

Kardeşim öncelikle ağzına sağlık. Muhsin Yazıcıoğlu Türkiye'nin yetiştirdiği en temiz, en iyi siyasetçilerden biriydi. Onun gibi düzgün, temiz inanlar çok az günümüzde. Ama katılmadığım birkaç nokta var. 1-) Babasının günahını bir çocuğa yüklemek, senin yaptıklarının hesabının çocuklarına sorulması gibi. Buna ne kadar razı olurdun? Ne kadar doğru olur bu? 2-) Günümüzde en büyük sorunumuz birbirimizi anlamayı reddetmek. Ötekileştirmek, insanlarımızı bölmek. Beyazı, karası, sağcısı, solcusuyla bu ülke hepimizin. Hepimizin istekleri, düşünceleri olacak. Kin güderek, ötekileştirerek bir araya gelemeyiz. Bir araya gelemezsek de vatanı başıboş bırakırız. Bugün olduğu gibi. Sağlıcakla kal!

Hedef Kızıl Elma 25.03.2019

Mekanı cennet olsun. Tebrikler kardeşim. Yüreğine sağlık. Okurken çok duygulandım...

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.