Beka mı, “Zeka” mı?

Beka mı, “Zeka” mı?

 

Türkiye'de "Gezi benzeri" sokak eylemleri olmaması için öncelikle buna çanak tutucu açıklamalardan ve eylemlerden kaçınmak gerekir. Öncelikle Muhalefet partilerinin de; özellikle buna dikkat etmesi gerekir. 2 sene önce Amerika kontrolünde başlayan sonrasında kontrol altına alınan bir darbe girişimi yaşadık. Gülen cemaatinin bu alçak kalkışmayı yaptıkları kesinleşti. Başarılı olamadılar. Mesajları Hükümet’e ve Türk Milletine yönelikti.

Sayın Erdoğan kurnaz siyasetçidir. Önlemini aldı. Ne yaptı: 1. Darbeyi önlemekle görevli ama kafasına silah dayanan Hulisi Akar beye Bakanlık görevi verdi. İyi mi yaptı? Bence iyi yaptı. Hulusi Bey şimdi Erdoğan'ın yanında tam gün mecburi bakanlık mesaisi yapıyor. 2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak, bir vatansever ve çok değerli bir kişiyi devletin emniyet vanası olarak "yardımcısı" yaptı. Çok önemli. Kutlarım. 3. Abdullah Gül'ün bazı eski Yüksek bürokrasisini yanına alarak Saray' da sabah koşuları ve mekik çekmede dâhil tam güm yanında mesaiye başlattı.

Evet, tüm bunlar "Cemaatle mücadele" de taktik adımlar olarak görülebilir. Kendisi açısından da anlaşılabilir. Devleti yöneten AKP, FETÖ ve ardılları ile “tam mücadele” yaparsa kendisinin siyaseten beka sorunu yaşayacağı ve dolayısıyla bunun da devletin beka sorunu haline geleceğini düşünüyor.

Hesap etmedikleri şey ise; toplumun ve devletlerin bekası olan devlet aklı temelli yargıya güven yitirilirse; bunun hem devletin hem de toplumun bekasını ortadan kaldırabilme tehlikesidir.

Dolayısıysa "Laikçi, antimasonik bir Kemalist" vatandaş sokağa falan çıkmaz ve bu tür oyunlara da gelmez. Amerikan oyunlarını da bozar. Kılıçdaroğlu’nun tencere dibin kara goygoyculuğuna ve toplumsal ajitasyonlarına prim de vermez oy da vermez. Ancak gerçek Kemalistler bir tek şeye çok kızar; 15 Temmuz'un ardından iki seneden fazla bir süre geçmesine rağmen; kontrollü mücadele ve Kontrollü temizlik yapan bazı yargı mensubu ve üst düzey bürokratların halen daha aktif görevde olduğunu görür ve " Gülen cemaatçilerin" en az yarısının halen daha Devlet içinde aktif olduğunu anlarsa; İşte o zaman çok kızar. “Kontrollü mücadele /temizlik” bitince, Vatanseverleri, cemaatçi ardıllarla karşı karşıya getirip son kertede şimdi yiyin birbirinizi diyecek paralel bir güç ve üst akıl devrede ise; kendi bindiği dalı kesiyor demektir.

Varsa Amerika'nın devletimize paralel bir rajon kesmesi ve vesayeti. Yani “Fazla debişmeyin. Yargı tacizleri ile depiştirin” oyunları… Milletimizin bundan haberi olsun. Milleti bu konu da bilgilendirmek ve gereğini yapmak da; Öncelikle Gerçek Kemalistlere ve FETÖ karşıtı milli(yet)cilere düşer.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
TERÖR, VEKALET SAVAŞLARI ve MÜSLÜMANLAR… Politika 06.02.2020
Terör 8 Politika 06.02.2020
Kudüs Politika 31.01.2020