BEKA Sorunu Mu? ZEKA Sorunu Mu? Yoksa HDP’nin Hatırı Mı?

Bu günlerin en çok konuşulan gündemlerden biri, BEKA sorunu…

Habertürk TV Kanalı’nda, Didem Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki: “Beka meselesi yok, YPG bize mi saldıracak?..”(1)

Evet, “bazılarına” göre beka sorunu yok!.. Peki, bazılarının bu konuyu “kavramasına engel olan ZEKÂ sorunu” mu var? Hayır, “9 seçimde kaybedip yine de parti başında kalmayı başaran” Kılıçdaroğlu’nun – sonuç olarak – zeka sorunu yoktur.

O halde, neden bu “utanç verici” konuşmayı - hem de tüm Türkiye önünde - yapabiliyor? Bunun bir sebebi – artık ortak olduklarını saklayamadıkları - HDP’lilerden oy almak ve HDP ile yapılan ittifaka bir halel gelmemesi olabilir mi?

“Cumhuriyet Halk Partisi'nin kimlerin eline geçtiğini gösteren dehşet verici açıklama. 
Olay parti meselesi değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin GÜVENLİK meselesidir. Dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir muhalefet partisi lideri böylesine UTANÇ verici bir açıklama yapamaz ve yine dünyanın hiçbir ülkesinde normal karşılanmaz.”(2)

“Ekşisözlük adlı sosyal paylaşım sitesinde Hz. Peygamber'e çok ağır hakaret ve küfürler edilmiş, iğrenç iftiralarda bulunulmuştu. Yukarıdaki paragraf, bu siteden “aynen” alıntıdır. Şu anda bu şekilde eleştirilen Kılıçdaroğlu önceden bu siteye ÖDÜL bile vermişti…(3)

İşte, “bize mi saldıracak” denen - PKK uzantısı olduğunda hiçbir şüphe olmayan - YPG’nin bilfiil yaptığı (4) saldırılardan sadece bir kaçı:

“10 Eylül 2015: Afrin tarafından Hatay ilindeki Türk askerine açılan ateş sonucunda 1 asker (Gökhan Çakır) şehit oldu.

8 Eylül 2016: Afrin üzerinden sızan YPG militanları büyük bir grup halinde TSK’nin Erol Çavuş Sınır Karakolu’na saldırdı.

20 Ekim 2016: Afrin’deki YPG militanları Hatay ilindeki Güntepe Sınır Karakolu’na yönelik havan atışında bulundu. 5 havan Hatay’ın muhtelif yerlerine düştü

22 Mart 2017: Afrin’deki YPG militanları Hatay ilindeki Bükülmez Sınır Karakolu’na keskin nişancı tüfekleriyle saldırdı. Bir Türk askeri (Hüseyin Koroç) şehit oldu.

25 Nisan 2017: Afrin’deki YPG militanları Hatay ilindeki Gökhan Sınır Karakolu’na yönelik havan saldırısında bulundu. Karakol hasar gördü.

26 Nisan 2017: Afrin’deki YPG militanları sınır bölgesinde bekleyen Türk zırhlı araça güdümlü anti-tank füzesi ile saldırdı. Zırhlı araçta kimse bulunmamaktaydı.

28 Kasım 2017: Afrin’deki YPG militanları makineli tüfeklerle Saatli Sınır Karakolu’nu saldırdı. Bir asker yaralandı…”

Evet, bu saldırılar sadece bir kaçı… Beşiktaş’ta 39 polis olmak üzere 46 vatandaşımızın da şehit olmasına sebep olan bu kanlı örgüttü...

Tabiki bu ve benzer saldırılar dışında 100’lerce ENGELLENEN saldırılar da var…

Ayrıca, başka bir haberde de (5) “geçtiğimiz yıl Suriye'den Hatay ve Kilis'e 94 havan ve roket atıldı, 7 sivil HAYATINI KAYBETTİ, 113 kişi de yaralandı.” deniyor.

Sayın Kılıçdaroğlu bunları hiç duymadınız mı? Bunlar sizin için sadece bir SAYIDAN mı ibaret? Bizzat saldıran ve tetikte bekleyen bu örgüte neye dayanarak ve neyin tavizini vererek bize SALDIRMAZLAR diyebiliyorsunuz?

Sayın Kılıçdaroğlu ve çevresindekiler lütfen, şehitlere çelenk gönderirken bir kere daha düşünün!..

Ya PKK ve uzantıları hakkında samimi olun! Ya da çelenk gönderme zahmetinde bulunmayın!

(1)https://www.takvim.com.tr/guncel/2019/03/06/kilicdaroglundan-skandal-aciklama-ypg-mi-bize-saldiracak

(2)https://eksisozluk.com/ypg-bize-mi-saldiracak--5960200

(3)http://www.merhabahaber.com/peygambere-hakarete-verilen-odul-cildirtti-116282h.htm

(4)http://www.suriyegundemi.com/2018/01/18/turkiye-afrin-sinirinda-ypgnin-turkiyeye-yaptigi-saldirilar/

(5)https://www.ahaber.com.tr/webtv/gundem/beka-sorunu-yok-diyen-kilicdarogluna-sehit-ailelerinden-tepki

08.03.2019 İstanbul

 Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.