İslam Alemi 2

Uzun bir aradan sonra ilk yazımızın devamı niteliğinde olan yazımıza İslam Aleminin içinde bulunduğu durumu anlatmaya devam edelim. İnsan düşünen, akleden, sorgulayan ve uygulayan bir varlıktır. Aklını kiraya veren insan sorgulayamaz, akledemez ve uygulayamaz. 1998 yılından bu yana Fetö denen alçak ve örgütüne karşı belli ortamlarda bildiğimizi söyleyerek bu adam müsvettesinin ve avanesinin vatan haini olduğunu, din karşıtı olduğunu ve CIA destekli ABD projesi olduğunu defaatle anlatmaya çalıştık. Bir takım güruhtan kafir yaftası yiyerek veyahut din bilmez iş bilmez bir kişi olarak lanse edildik. Ama zaman bizi haklı çıkardı. 

Çünkü yazımızın başında da vurguladığımız gibi insan sorgulayan, akleden ve uygulayan bir varlık. Sadece düşünerek bile bir çok meselenin özüne inmeniz mümkün aslında. Son senelerde Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin başına gelen vakaalar gibi İslam Aleminin başınada aynı minvalde hadiseler geldiği aşikardır. BOP projesi ile tamamlanmaya çalışılan bir oyunun perdelerini izledik ve daha da izleyeceğiz sanki. 

Önce hem toplum ve ümmet olarak bileceğiz, bilmek erdemdir. Bilmek için okuyacağız işi kaynağından araştırıp sonuçlandıracağız. Örnek vereyim bir takım kimseler Şeytan topraktandır çünkü "tan" ile bitiyor "tan" toprak demektir diyecek kadar ilimden bilimde uzaklaşmış yada araştırmamış hatta tevratı örnek verecek kadar ileri gidebilmiştir. Oysa meselenin özü için Kuran' a baksa işin öyle olmadığı ortadadır. " Rabbin meleklere demişti ki: 'Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Onu tamamlayıp, içine de ruhumdan üfürdüğüm zaman, derhal ona secdeye kapanın!' Bütün melekler toptan secde ettiler. Yalnız İblis secde etmedi. O büyüklük tasladı ve kâfirlerden oldu. Allah, 'Ey İblis! İki elimle yarattığıma secde etmekten seni men eden nedir? Böbürlendin mi, yoksa yücelerden misin?' dedi. İblis: 'Ben ondan hayırlıyım! Beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın.' dedi.” Sad Suresi 71-76 Ayet. Neymiş Şeytan ateşten yaratılmış ve bunu zaten Şeytanın kendisi ifade ediyor. Bu örneği neden verdiğimi şöyle özetlemek isterim, eli kalem tutanımız bile bu halde ise siz bırakın kalem tutmayı ilimden bihaber olanları düşünün. 

Velhasıl ilimsizlik bu ümmeti ve hatta bu aziz Türk Milletini geride bırakmıştır. Başımıza ne geldi ise İlimsizlik ve öncesini ve akıbetini bilmediğimiz sözlerin ardı sıra gitmekten geldiği ortadadır. Ya bizi biz yapan ilmi seçeceğiz yada aklımızı kiraya vermeye hemde bedavadan devam edeceğiz.  Yaptığınız ve yaptığımız işler neticesinde ya bu Ahirette kazanmalı yada bu dünyada, boşa geçirecek zaman yok.

Fiemanillah.

İlim ilim bilmektir,

İlim kendin bilmektir,

Sen kendini bilmeyince,

Ya bu nice okumaktır.

Yunus EMRE

 

Saklı Kalem...

Not: Bir Sonraki Yazımızın Başlığı; Ünlü Hocalar Hakkında Konuşulamayanlar,

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İslam Alemi Genel 30.05.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
İNSANLIK Yaşam 14.02.2020
Din Sömürüsü Yaşam 12.02.2020
SEVMEK Yaşam 04.02.2020
BASIN BÜROSUNUN HABERİ VARMI? Yaşam 28.01.2020
Yeni başlangıç Yaşam 08.01.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.