NARLI (RANT) DERESİ VE HEDEF: "GÜÇLÜ CHP YEREL İKTİDARLAR DİKTASI" !!

NARLI (RANT) DERESİ VE HEDEF: "GÜÇLÜ CHP YEREL İKTİDARLAR DİKTASI" !!

Beylikdüzü belediyesi, Maltepe, Beşiktaş, Çankaya,Yenimahalle derken;  İzmir Narlıdere halkı da Belediye başkanından uzunca bir süredir şikayetçiydi. Şikayetleri CHP genel merkezi tarafından giderilmiş ve adamı Konak belediye başkanlığına uygun görmüşler.!

Abdül Batur beyin Narlıdere geçmişinden bir örnek verelim: Narlıdere İzmir in Karşıyaka dan sonra CHP'nin en güçlü olduğu bir İlçesidir. Yeni Kale Mahallesinde 5 kat üzerinden halka öngördüğü katları, onların arazisi üzerinden gayrimeşru olarak İDEA adlı AKP eksenli Şirkete ayırdığı arsaların katlarını sonradan artırarak 20 bin metrekare fazla inşaat kazandırmaktan Mahkemede görevi kötüye kullanmaktan ceza almıştır. Aldığı cezanın karar bölümünde bir daha suç işlemeyeceği konusunda kanaat uyandırmadığı için cezanın ertelenmediği ifade edildiği halde;Rantın daha büyük olduğu Konak Belediye Başkan adaylığına atanması endişe vericidir. Belediye Başkanı sayın Abdül Batur 20 yıldır Belediye Başkanıdır. Artık Narlıdere'ye vereceği bir şey yoktur. Narlıdere halkı artık başka bir Belediye Başkanı görmek istemiyoruz  demekle; onu Konak belediyesine başkan yapın demek istediklerini zannetmiyorum.

Çünkü her seçimde oy oranı düşmektedir. 2009 Seçimlerinde %71 oy oranının 2014 de en az %75 e çıkması gerekirken %61 e düşmüştür. Abdül Batur karşıtlığı nedeniyle solda Bağımsız aday çıkmış ve %7,5 oy almıştır. 2009 da %15 olan AKP oyu %17 ye çıkmıştır.

Bu gidişle CHP; yerel yönetimler dünyasında iktidarlığını ilan edebilir.Genel seçimlerde iktidar arayışından da vazgeçmiş ve hatta  bir ideolojik dönüşümde yaşıyor  olabilir. Hatta AKP ile yerel bağlamda bir uzlaşma ve "kaza- kazan" stratejisi içinde de olsa bile; Ranta KONAK sesleri arasında bu gidişle partiye oy verecek gerçek CHP seçmeni bulamayacak ve büyük bir pirus hezimeti yaşayacak gibi duruyor.

Tahir Çalgüner


Başlık Kategori Yayın Tarihi
MÜSLÜMANLARIN KAÇIRDIĞI TARİHİ FIRSAT Politika 12.08.2019
Terör Politika 12.08.2019
Hazırlanın, Değişiyoruz ! Politika 06.08.2019
Kurban Ve Kurbanlıklar 1 Politika 01.08.2019
ARTIK AB HADDİNİ BİLSİN Politika 20.07.2019