AKP'YE OY VER CENNET'İ KAP

Akp'li İsmet Yılmaz '' Akp adayı Hilmi Bilgin'e desteklerinizi bekliyorum. İnanıyorumki, Hilmi beye vereceğiniz destek, yarın mahşerde sizin beraat belgelerinizden biri olacaktır ''

Yani şunu demek istiyor, AKP'ye oy verirseniz, cennetten tapunuz garanti. İnanacak seçmen var mı ? Tabii ki var, 1950'den beri bu partiler nasıl iktidar'a geldiler ki zaten. Hani Şener Şen'in meşhur bir filmi vardır, Züğürt Ağa.  Cennetten Tapu verme sahnesi vardı, aynı o sahnenin gerçek hayatta bir tezahürü gibi karşımıza çıkıyor. İnanması zor değil aslında, biz bu örnekleri yani AKP'nin seçim öncesinde dini kullanma yöntemini tatbik etmesini çok gördük. Hatırlayın 16 Nisan Referandumu öncesinde, Erdoğan'a dokunmak ibadettir dediler, Erdoğan ikinci peygamber dediler, O Allah'ın bütün sıfatlarını taşıyor dediler, Evet'e oy verecekler melek, hayır'a oy verecekler şeytan, Tayyip'te Allah dediler, dediler oğlu dediler..

Bize bu oyunlar çok normal geliyorda, bu partinin seçmeninin hâlâ kör bir şekilde, bu şirk anlayışını aratmayan partiyi desteklemesine şaşırmalıyız aslında. Tam manasıyla bir şirk anlayışıdır bu sözler. Çünkü kimin Cennet'e veya Cehennem'e gireceğini sadece Allah bilir. Asıl bu ülkeye, dine en büyük kötülük yapanlar, yıllardan beri Dini bir paçavra gibi kullanan, sadece seçim zamanında hatırlayan, din adına isyan çıkartmaya çalışan, Ulus ne kadar değerimiz varsa ona düşman olan, Emperyalizm ile iş birliği içerisine giren, darbelere zemin hazırlayan kişiler bu ülkeye ve dine en büyük zararı verenlerdir.

AKP'li yöneticilerde yerel seçimlerin başarısızlıkla sonuçlanacağını görüyor. Bunun içinde kutsal dinimizi, bu kirli siyasetin içine sokmaya çalışıyorlar. Aksi takdirde nasıl başarılı olacaklar ?. Bu ülkede iki olaya tüm toplumun karşı çıkması lazım. Birincisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün siyasi çıkarlar, yada maddi çıkarlar uğruna kullanılması. İkincisi ise, dinin siyasi çıkarlar yada maddi çıkarlar uğruna kullanılması.

İsmet Yılmaz'ın yaptığı ne kadar yanlış ise, Yılmaz Özdil'in de yaptığı o kadar yanlıştır. Yılmaz Özdil'in yapacağı, bizim için çok değerli olan saat 09:05'de o kitabı bedava milletin hizmetine sunmaktır. Eğer sen, Atatürk'ün doğum gününü ve vefat günü yada saatini kullanarak, kitabın maddi değerini arttırıyorsan, ben bundan rahatsız olurum. Bu tartışmaların akabinde, sayın Özdil kendini aklama çalıştı, bir yazı kaleme aldı ama şahsen ben ikna olmadım. Bana göre Yılmaz Özdil gibi değerli şahsiyetlerin, bu konularda çok daha dikkatli davranması lazım. Yardımda bulunması beni hiç ilgilendirmiyor. Sen bu kitap olmasada, yardıma muhtaç insanlara, cebinden para vererek yardım edebilirsin sayın Yılmaz Özdil. Ama bunu Atatürk'ü kullanarak yaparsan, en sert tepkiyi alırsın.

Geçtiğimiz günlerde sayın Uğur Mumcu'nun Ölüm yıl dönümünü rahmet  ve şükranla andık. Kendisi hayatta olsaydı, Yılmaz Özdil'in bu tercihini çok eleştirirdi. Artık hep birlikte, Atatürk'ün de, Dinimizinde kullanılmasına müsade etmemeliyiz.

 

Gündemdeki bir diğer gelişmede, Venezuela ile ABD arasındaki kriz. 

Venezuela da bildiğiniz üzere 3 yılı aşkın bir zamandır ekonomik kriz var. Bu krizin baş müsebbibi olarak da Maduro gösterilyor. Venezuela, dünyanın en önemli petrol rezervlerinden birine sahip ve Abd'nin kendi bölgesinde, kendisine muhalif olan hiç bir ülkeye katlanamadığını biliyoruz. Özellikle iki konu çok önemli, Trump'ın Dünya'yı dizayn etme çabası ve Venezueladaki petrol rezervleri. Bir önceki Venezuela devlet başkanı olan, Chavez ile de arası çok iyi değildi ABD yönetiminin. Amerika ve Avrupa Maduroya ciddi muhalefet ederken, Rusya ve Türkiye'nin desteği var. Çin ise bana göre şuanda belirsizliğini koruyor. Bir çok kişi Çin'in, Maduro'nun yanında yer alacağını düşünsede, ben aynı kanaatde değilim. Ancak Çin'in Venezuela'dan her gün 500 bin varil petrol aldığını düşünürsek, ortada ciddi bir menfaat ilişkisi olduğunu söyleyebiliriz. 

Erdoğan ise, Madoru'yu arayarak '' Dik dur eğilme Türk milleti seninle diyor '' . Akit Tv ise geçenlerde, '' Maduro düşerse, Erdoğan'da düşer diyor ''. Doğrusu Akit Tv'deki şahsiyetlerin, yayından önce ne yiyip, ne içtiklerini çok merak ediyorum !. Maduro düşerse Erdoğan düşermiş, Erdoğan düşerse, Türk milleti düşermiş, Vatan kaybedilirmiş, miş miş.. Vatanın gücünü, istihlasını ve milletin kudretini tek bir kişinin gücüne indirgeyerek, bu ülkedeki insanları pire yapmaktan başka bir şey değil bu anlayış. Zaten bu sözlere Akp'lilerinde karşı olduğunu tahmin ediyorum.

Yani sonuç olarak Venezuelada ciddi bir ekonomik kriz var ve bana göre bu krizin sorumlusu da Maduro'dur. Ülkeyi oligarşik bir diktatörlükle yönetiyor ve Başkanlık sistemini sadece kendi saltanatını korumak için kullanıyor. Halk fakirve bitik bir halde. İsyanlar var ancak çare bulamıyor. Yani mesele, A Haber'in, Akit'in anlattığından çok daha farklı.. İlerleyen günlerde nelerin olacağını hep birlikte göreceğiz.

Son olarak, CHP'nin İzmir belediye başkan adayı Tunç Soyer olacak gibi gözüküyor. Parti Meclisinde oylanacak olan Tunç Soyer'in adaylığına ramak kaldı. Muhtemelen hafta içi açıklanacak.

Bu görevinde Tunç Soyer'e başarılar diliyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !! Politika 25.05.2020
"KEMALİST ATATÜRKÇÜLER" SİYASİ KARANTİNADA... Politika 23.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
Millet'in vekili olamamış YCHP'nin Parti Vekilleri !! Politika 17.05.2020