Üflüyorum, Gülümse!

Ben de bir süre izledim. Palu ailesi bireyleri gözaltına alınana kadar. Benim şaşırmadığım şeyler var. Bu büyüler, cinler filan zaten çocukluğumdan beridir gördüğüm şeyler, bildiğim şeyler. Muska denen şeyler örneğin tanışmışlığım en yakınımız olanlardan biri sayesinde olmuştu. Her ne ise. Türkiye, üflemeciler ülkesidir. İnsanlar ikiye ayrılır; 1-üfleyeneler, 2-üflenenler. Böyledir bizim ülkemizde.

Yine her zaman olduğu gibi ben neye de baktım? Bizim millet nasıl bakıyor meselelere. Linç zihniyle bakıyor meseleye. Hemen suçlu çıksa da suçlasak, küfür etsek, dövsek hazır bulunuşluluğu ile.  

Yani topyekün millet olarak yine normal insanlar olarak bakamadık meseleye. Hep sorarım böyle şeyleri ben: Yahu bu Tuncer denen adamı bu hale getiren nedir, peki ya? diye. Sınıfta kaldık. Kıdım ilerleyemedik. Bir arpa boyu yol alamadık. Attığımız taş, ürküttüğümüz kargalara değmedi. 

Hep bunlar üflenmekten işte. Günlük hayatta bu olaya şaşıranlara şaşırıyorum... Bu cehennem içinde yaşıyorsunuz her gün. Cinci değil de seni üfleyen, cinliler üflüyor.

Ben bir hoca olarak işi bilemedim yine. Olsun. Kişiye çalıştığından fazlası yoktur. Yani bazen diyorum ki lan niye cinci hoca olmadın? durmuşsun tahtada excel, mekxel, word... anlatıp duruyorsun.. La get! deyip kendime esaslı şekilde küfür ettiğimi bilmeniz isterim. Püfff. Üflerim. Selamlarım.

 

Kişisel web sitem:

http://www.umitsonmez.com.tr/x/


Başlık Kategori Yayın Tarihi
NE BÜYÜK AŞK Genel 17.01.2019
Yalan ve İftira Genel 17.01.2019
VATAN MI? PARAN MI? Genel 13.01.2019
Gez memleketimi gez TURKIYEMI. Genel 09.01.2019
Paralı Poşet Doğayı Korur mu? Genel 04.01.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

MichaelPrumb 17.01.2019

Всем привет! Нашел удивительную подборку на этом сайте: http://himaan.ru : русские гаджеты http://himaan.ru/tekhnologii_gadzhety/ [url=http://himaan.ru/novosti-shou-biznesa/]новости шоу бизнеса знаменитостей последние сплетни слухи[/url] новости шоу бизнеса россии http://himaan.ru/3702-podborka-avariy-41-ot-21-04-2015.html [b] Подборка аварий № 41 от 21 04 2015 [/b] [url=http://himaan.ru/9091-interesnye-kadry-iz-yaponii.html] Интересные кадры из Японии [/url] [b] Интересные кадры из Японии [/b]

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.