AKP 'GAVUR' VENEZUELA 'GAVUR' RUSYA 'GAVUR' ÇİN İLE DOST MÜSLÜMAN SURİYE İLE DÜŞMAN

Siyaset cehalet ve nefs demektir çünkü gücünü ve amaçlarını felsefeden, bilimden ve dini tanımlayan Din hadisileri'nden yani evrensel gerçeklerden ve doğrulardan değil önünegelenin(önüne gelenin) oy kullandığı seçim sandıkılarından(sandıklarından) alır.

Osmanlıcılık yandaşlığı yani Atatürkçülük karşıtlığı yani demokrasi ve laiklik karşıtlığı yani bilimselcilik karşıtlığı Akp yönünü ve ne yapacağını şaşırmış bir durum göstermektedir.

Çünkü tuhaf ki Hıristiyan(Hristiyan) Venezuela, Hıristiyan Rusya ve dinsiz Çin yani İslamiyet dini inançına göre 'kafir' yani Müslümanlara göre 'gavur' ülkeler ile dost ancak Müslüman Suriye ile düşman ki bu da Akp'de ve akılda şaşmayı göstermektedir mantık bilimine göre.

Öyle ki Akp Venezuela'da Hıristiyan sosyalist devlet başkanı Maduro iktidardan gidecek diye adeta ödükopar(ödü kopar) bir hal sergilemektedir.

Peki İzmir'e 'Gavur İzmir' diyen Akp değil miydi? İzmir 'gavur' ise Venezuela, Rusya, Çin haydihaydi(haydi haydi) 'gavur' değil mi?

Peki 'Komuta merkezim isterse rahip elbisesi bile giyerim' diyen Akp değil mi? Müslüman insan rahip elbisesi giyer mi hiç?

Maduro'nın rakibi Amerikancı da Akp'nin eşbaşkanlık yaptığı Bop Amerikancı değil mi? Suriye de Abd karşıtı değil mi?

Yani siyaset zaten şaşırmışlık ta görünen ki Akp siyasetten de şaşırmışlık haldedir; siyaset cehalet ve nefs içinde şaşırmışlık ta görülmekte ki Akp bir de mantıksızlık ve tutarsızlık içinde bir şaşırgınlık da.

Cehalet ve nefs içindeki siyaset doğru yolu bulamaz da mantıksızlık ve tutarsızlık içindeki siyaset hiç bulamaz.

Ülkeleri, dünyayı siyaset ve kapitalistler değil; felsefe, bilim, ve Din hadisileri yönetmeli; işte ancak o zaman insanlık, dünya insanca bir çağa girmiş olur.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 30.1.1)/00.32