SPOR’UN NABZI - 24.12.2018

Merhaba, çok uzun bir aradan sonra YENİDEN, yazılarımla sizlerle YAZARPORT’TA buluşuyorum...

Galatasaray’da  işler iyi gidiyor. Bence kadro olarak ligin en iyisi konumundalar. Sivasspor maçında ki oyuncuların istek arzu ve performanslarıda bunu kanıtlar nitelikteydi. Daha bu kadro’da Emre AKBABA gibi bir futbolcu sakat. Bir stoper ve birde Forvet transferi gerçeleştirebilirse Galatasaray şampiyonluğun en büyük favorisi olur.         DİPNOT: Galatasaray Başkan ve Yöneticileri ne kadar az konuşursa o kadar iyi ❗️ 

Beşiktaş’a gelirsek ; bazı konuların netleşmesi ve nihayete erdirilmesi gerekmektedir. Babel -Adriano kalacak mı? Şenol Güneş ‘in Beşiktaş ‘taki akibeti ne olacak. Şenol Güneş’in son zamanlarda ki ruh hali iyi değil. İsteksiz ve karamsar bir görüntü çiziyor. Kasımpaşa maçında felaket bir oyun vardı. Kasımpaşa maçında çıkardığı onbir’i anlamak mümkün DEĞİL. Hele oyuncu değişikliklerini anlamak hiç mümkün değil. Belli ki Şenol Güneş’in kafası epey karışık.Bana göre en geç Sezon sonunda ayrılık gözüküyor. Benim anlamadığım Beşiktaş bu kadar kısa zamanda nasıl bu hale geldi? Birde sormak isterim; Bu keskin düşüşün sorumluları kimler? Beşiktaşlılar Devre arası bu sorular’a cevap bulmalılar. Yoksa Geç olacak...

Trabzonspor kendi evlatları ile Lig’te Fırtına Koparıyorlar. Abdülkadir bir yandan Yusuf bir yandan Hüseyin ve Uğurcan öte yandan esiyorlar dört bir yandan. Özellikle yönetimin Onur ve Burak konusunda ki bence sonuna  kadar doğru verdikleri kararlardan sonra bir yükselişin hikayesini yazdı , Ünal Karaman ve Öğrencileri ... Bakalım Şampiyonluk yarışında var olabilecekler mi?

Başakşehir,kendisinden beklenilen ortalama performansı yine ortaya koydu. Son 4 sezondur, 34-36 puan aralığında ilk yarıyı bitiriyorlar. Ama oyun olarak sanki biraz geriye gitmiş gözüküyorlar. 1-2 transferle şampiyonluk yarışında sonuna kadar bende varım diyebilecek güce ve kudrete sahipler. 

Kasımpaşa,Trezeguet, Diagne ve diğer futbolcularla lig ortalaması’nın üzerinde saygı duyulacak bir performans ortaya koydular. Haklarında transfer spekülasyonları olan futbolcu’larını takımda tutmayı başarır ve 1-2 transfer yaparsa Kasımpaşa, son ana kadar şampiyonluk yarışında olacaklarından kuşkum yok.

 

NOT: Fenerbahçe değerlendirme yazısı 24.12.2018 Antalya - Fenerbahçe karşılaşmasından sonra yayında olacak.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Sporun Nabzi - ANTALYASPOR - FENERBAHÇE Spor 25.12.2018
Sporun Nabzi - DEĞERLENDİRME - 02.08.2016 Spor 03.08.2016
Sporun Nabzi - DEĞERLENDİRME Spor 02.08.2016
SİYASET ZİHNİYETİMİZİ KÖRELTİYOR; UYANIN . . . Politika 05.07.2015
Sporun Nabzı - Derbi Özel Spor 12.11.2013
Başlık Kategori Yayın Tarihi
JEET KUNE DO KULELKAVİDO YARIŞMASI Spor 07.08.2019
Şampiyon Galatasaray!! Spor 20.05.2019
Bitmeyen çile Spor 16.04.2019
Endustriyel futbol Spor 12.04.2019
Galatasaray,ın Fetret devri Spor 04.04.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.