SPOR’UN NABZI - 24.12.2018

Merhaba, çok uzun bir aradan sonra YENİDEN, yazılarımla sizlerle YAZARPORT’TA buluşuyorum...

Galatasaray’da  işler iyi gidiyor. Bence kadro olarak ligin en iyisi konumundalar. Sivasspor maçında ki oyuncuların istek arzu ve performanslarıda bunu kanıtlar nitelikteydi. Daha bu kadro’da Emre AKBABA gibi bir futbolcu sakat. Bir stoper ve birde Forvet transferi gerçeleştirebilirse Galatasaray şampiyonluğun en büyük favorisi olur.         DİPNOT: Galatasaray Başkan ve Yöneticileri ne kadar az konuşursa o kadar iyi ❗️ 

Beşiktaş’a gelirsek ; bazı konuların netleşmesi ve nihayete erdirilmesi gerekmektedir. Babel -Adriano kalacak mı? Şenol Güneş ‘in Beşiktaş ‘taki akibeti ne olacak. Şenol Güneş’in son zamanlarda ki ruh hali iyi değil. İsteksiz ve karamsar bir görüntü çiziyor. Kasımpaşa maçında felaket bir oyun vardı. Kasımpaşa maçında çıkardığı onbir’i anlamak mümkün DEĞİL. Hele oyuncu değişikliklerini anlamak hiç mümkün değil. Belli ki Şenol Güneş’in kafası epey karışık.Bana göre en geç Sezon sonunda ayrılık gözüküyor. Benim anlamadığım Beşiktaş bu kadar kısa zamanda nasıl bu hale geldi? Birde sormak isterim; Bu keskin düşüşün sorumluları kimler? Beşiktaşlılar Devre arası bu sorular’a cevap bulmalılar. Yoksa Geç olacak...

Trabzonspor kendi evlatları ile Lig’te Fırtına Koparıyorlar. Abdülkadir bir yandan Yusuf bir yandan Hüseyin ve Uğurcan öte yandan esiyorlar dört bir yandan. Özellikle yönetimin Onur ve Burak konusunda ki bence sonuna  kadar doğru verdikleri kararlardan sonra bir yükselişin hikayesini yazdı , Ünal Karaman ve Öğrencileri ... Bakalım Şampiyonluk yarışında var olabilecekler mi?

Başakşehir,kendisinden beklenilen ortalama performansı yine ortaya koydu. Son 4 sezondur, 34-36 puan aralığında ilk yarıyı bitiriyorlar. Ama oyun olarak sanki biraz geriye gitmiş gözüküyorlar. 1-2 transferle şampiyonluk yarışında sonuna kadar bende varım diyebilecek güce ve kudrete sahipler. 

Kasımpaşa,Trezeguet, Diagne ve diğer futbolcularla lig ortalaması’nın üzerinde saygı duyulacak bir performans ortaya koydular. Haklarında transfer spekülasyonları olan futbolcu’larını takımda tutmayı başarır ve 1-2 transfer yaparsa Kasımpaşa, son ana kadar şampiyonluk yarışında olacaklarından kuşkum yok.

 

NOT: Fenerbahçe değerlendirme yazısı 24.12.2018 Antalya - Fenerbahçe karşılaşmasından sonra yayında olacak.Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.