BİRLEŞEBİLMEK ÇOK MU ZOR ?

Günlerdir, aylardır kendimizi içinden bir türlü çıkmadığımız bir girdabın içinde buluyoruz. Tevatürlerle, safsatalarla, birbirimizi yıpratıp, hadiseleri mübalağa ederek, birbirimizi adeta fişliyoruz. Peki ama neden ?. Bu sorunun cevabı tabiiki ego çatışmaları gibi gözüksede, aslında asıl sebep Emperyalizm'in bu ülke topraklarında uyguladığı bir planın adı. Başta Twitter olmak üzere, çoğu sosyal medya paylaşım aracında, Atatürkçü, Atatürkçü ile, Milliyetçi, Solcu ile uğraşıyor, adeta Emperyalizm eliyle hükümete destek vermiş oluyorlar.  Biz birbirimizle uğraşırken, hükümette boş durmuyor bu arada. Fırsattan istifade, 1 yıl içide binlerce kişiyi ifadeye çağıran hükümet, 2000'den fazla kişiyide tutuklattırdı. Sosyal medya'ya baskı ile beraber, herkesin bildiği üzere bir çok muhalif basın yayın organlarınada baskılar devam ediyor.

İşte böylesi zorlu bir süreçten geçerken, birbirimize en ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, sosyal medya da içimize adeta fitne sokarak, emperyalizm iş birlikçisi olanlar kimler ?. Bu söylemiş olduğum söz, ağır bir itham gibi gelebilir, ancak asla ağır değil, bunlar gerçekler. Benim her zaman söylediğim ve ölene kadarda söyleyeceğim bir söz var '' Bir milliyetçi asla, muhafazakar tarafta yer alamaz. Milliyetçi önce Ulus düşünceye sahip olmalıdır, Ulusal değerlere bağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve devrimlerine bağlı kalmalıdır ''

Yukarıda söylemiş olduğum sözün açılımı nedir ?. Bu sözü tarihsel süreç açısından irdelemek doğru olacaktır. Ancak yazımın çok uzun olmaması için, fazla muhteviyatına girmeyeceğim.

 

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefat ettikten sonra, bu topraklarda iki ideolojik plan yapıldı.  Birincisi Emperyalizm eliyle bu topraklarda, Muhafazakar partileri iktidar yapmak. Bunu başarabilmek için, Kemalist kılığına girerek, askeri darbeler yaptılar, bu darbelerin sorumluluğunu da Kemalist kesime atarak, '' Kemalizm = anti demokrasi, kemalizm = darbeci '' demektir tezini öne sürdüler. Yapılan darbeler ile, Sağcı kesimi mağdur gösterdiler, halkın teveccühü ile iktidarda tuttular. Zira 1960 darbesinden tutunda, 28 Şubat'a kadar, 15 Temmuz'da dahil olmak üzere, tüm darbeler Kemalizm'in üstüne atılmaya çalışıldı. Bu darbelerin hepsi ABD menşeilidir, amaç Orta doğu ve tüm müslüman ülkelerde, dini kullanarak, kendi sözünden çıkmayacak olan kuklaları iktidar yapmaktır. Saddam, Esad, Kaddafi, Erdoğan hepsi bu planın bir parçasıdır. Azerbaycan'dan Elçibey'i kovan, İran'da Pehlevi'yi indirip bir gecede rejimi değiştiren Humeyniyi getiren de Abd'nin kendisidir. Daeş'i kuran, Ladin'i kullanan yine Abd'dir. Erdoğan ise 28 Şubat sonrası Abd eliyle, emperyalizm tarafından görevlendirilmiştir. Tıpkı 1980'den sonra Özal, Tıpkı 1970'li yıllarda mason Demirel'i ve 1946 develüasyonu ile birlikte Menderes'i iktidara getirdikleri gibi.

İkincisi ise, birinci planın tamamlayıcısı maiyetindedir. İstedikleri gibi, sağcı muhafazakar partileri iktidara getirdiler. Ama nasıl iktidarda tutacaklar ?. İşte en kilit nokta bu.

SOLCU KESİM İLE MİLLİYETÇİ KESİMİ KAVGA ETTİREREK. Zira bu iki kesimin birleşmesi demek, Türkiye'de sağ'ın iktidarı sonsuza kadar kaybetmesi demek olacak. İşte 80 darbesi öncesinde, 60 darbesi öncesinde, 28 Şubat öncesinde, bu iki kesimi kavga ettirmelerinin ve bu sayede, muhafazakar partileri ülkemizde istikrarsızlık var, bahanesi ile iktidara getirmelerinin ön hazırlığı budur. Bu oyunu maalesef bozan bir siyasetçi bu ülkeye henüz gelmedi. Türkeş'de bu oyuna alet oldu, Ecevit'de bu oyuna alet oldu. Hiç kimse kusura bakmasın. Bu kavganın kaymağını kimler yedi peki ? Demirel yedi, Özal yedi, Erbakan ve kısmen Mesut Yılmaz, Tansu Çiller yedi. Ve tabii ki Recep Tayyip Erdoğan yedi. Şu anda da bu oyuna alet olan, Bahçeli zihniyeti var bildiğiniz üzere.

Oyun bu kadar açık ve net bir oyun. Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çok partili hayata geçebilseydi, bu oyunu bozmuş olacaktı. Zaten bana göre, ölümünün hızlandırılması 2. Dünya savaşı ile beraber budur. Atatürk dönemin şartları sebebi ile, çok partili hayata geçemedi. Teferruatı ile bilgi sahibiyim. Ancak Atatürk çok partili hayata geçebilseydi, kesinlikle söylüyorum ki, Menderes asla iktidara gelemezdi. 

İşte bizim sosyal medyada veya dışarıda sokakta, yaptığımız her kavga aslında, Emperyalizm'e ve Akp'ye bir hizmettir. 1980 yıllarında Milliyetçiler ve Solcuların kavgasında, bana bir tane Radikal İslamcı olupta ölen bir kişi söyleyebilir misiniz ?. O günün muhafazakarlaşan milliyetçileri bugünde içimizde.

Eğer biz bu ülkede iktidara gelmek istiyorsak, Kemalistlerin, Milliyetçilerin ve Solcuların mutlaka, Ulusal değerler ve Atatürk devrimleri etrafında mutlaka birleşmesi elzemdir. Bu sayede % 45'lik bir blok ortaya çıkacak ki, bu blok Muhafazakar zihniyetin karşısında tek bir yumruk haline gelebilecek. Ben bu oluşuma siyasi devrim diyorum. Bunu yapabilmek içinde Milliyetçilerin, Sol kanada çekilmesi gerekiyor. Merkeze yakın Sol, veya Sol Milliyetçilik bunun adı. Bunu şu ana kadar hiç kimse yapamadı. Yapacak siyasetçi ise, uzun bir süre iktidarda kalacaktır. Tabii ki, ideolojik anlamda söylüyorum. Ekonomiyi, dış politikayı, milli savunmayı vs vs, bunlarıda etkili yapması gerekecek.

Elbetteki eleştiri olacaktır. Bende şahsım adına, Kılıçdaroğlu ve Akşenerde dahil olmak üzere, hemen hemen tüm siyasetçileri eleştirdim. Hatta sert yazılarda yazdım. Ancak bu başka birşeydir, birde kasten fitne çıkarmak başka birşeydir.

Ben herkese şu soruyu soruyorum, ÇOK MU ZOR BİRLEŞEBİLMEK ?

 

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
ODTÜ'YÜ ŞAKA GİBİ DEMİR AĞLARLA ÖRMÜŞLER !! Politika 25.05.2020
"KEMALİST ATATÜRKÇÜLER" SİYASİ KARANTİNADA... Politika 23.05.2020
AKP ve Kapitalizm Politika 21.05.2020
Millet'in vekili olamamış YCHP'nin Parti Vekilleri !! Politika 17.05.2020