SEN ve SİZ FARKI - 3

KİMİLERİ DERLER Kİ, İngilizceDE 2. TEKİL ŞAHIS YOK, KİMİLERİ DE 2. ÇOĞUL ŞAHIS YOK DERLER You HEM SEN HEM SİZ DEMEK, Ben VAR Biz DE VAR, FAKAT ADAMLAR Sen Siz DİYE AYRIM YAPMAMIŞLAR, AYRIM YOK, TürkçeDEDE BİLİNDİĞİ GİBİ TEKİL 2. ŞAHISA Siz DİYE HİTAP ETMEK KİBARLIKTIR.

      Yukardaki önbilgiden sonra, Tiranizmi daha anlayabilirler. Türkiyede, birisine ''Sen'' diye hitap edildiği zaman, neden  bana ''Sen'' diyorsun diyenlerle karşılaşanlar olmuşlardır. ''Sen'' denilmeyi bile istemeyen kişiler varken, bazı insanları ''Sen''leştirenler ölümlerine dahi sebep olanlara nasıl sessiz kalınabilir, bunlara sessiz kalanlar Tiranist değilseler nedirler!? 

Tiranizm. İngilizcede Human insan demek, Humanizm diye tanımlanmıştır ve bu Humanizm bir akım olmuştur. Yine İngilizcede Tiran Zulüm demektir, ve Tiranizm diye tanımlandığı bilgisine rastlamadım. Neden? Çünkü Human güzel bir kelimedir, İnsan demektir, Humanistde İnsancıl demek oluyor. Kendilerine Hümanist denilmesini tabi ki herkes ister. Kendilerine Tiranist denilmesini ise kimse istemez, Tiranist olanlar dahi kendilerine Humanist  denilmesini isterler ama Tiranist denilmesini istemezler. Humanist insana değer veren demektir. Peki Türkiyede insanın hayatı değeri kaç kuruş!? Humanistler neredeler!? Hayvan Hakları Günü bile ilan edilen bu ülkede birkaç gün önce İnsan Hakları Günü kutladılar. Hiç önemi olmayan günler dahi reklam yapıldığı halde, herkes bildiği halde, İnsan Hakları Gününün 10 Aralık olduğundan çoğu kişilerin haberleri dahi yok. Gülşah Öğretmen, ''Can güvenliğim yok.'' diye savcılığa dilekçe vermesine rağmen, Valiye çıkmasına rağmen Vali yardımcısının ''Ölüm Allahın emri, en fazla öleceksin.'' dediğine dair arkasında yazılı dilekçe ve vasiyet bırakarak  öldürüldü. Şarkıcı Bergenin yüzüne kezzap dökerek kör olmasına neden olduğu halde  ruh hastası kocasını ne tımarhaneye kitlediler, ne de hapsettiler ya da birkaç ay cezayla serbest bırakıldı, serbest bırakan yetkililer aylar sonra ise bu ruh hastasının Şarkıcı Bergeni öldürmesine sebep oldular. Yine birkaç yıl hapis yattı serbest kaldı, ve hayatını Almanyada yaşamaya devam eden bu ruh hastasının yine ruh hastası ya da deli raporu yoktu. Bu yıl 4 çocuğa taciz suçundan tutuklanan bu adamı yine serbest bırakacaklar, insan öldürdüğü halde serbest bırakanlar yine bırakacaklar.

Başka bir örnek: Şarkıcı Bayhan Gürhan amcasının oğlunu öldürdüğü için 2 yıl hapis yattıktan sonra, ve çıktıktan sonra şarkıcı oldu ve hayatını yaşıyor. Bu örnekteki kişilerle bir sorunum yok, çünkü bu örnekteki kişiler en meşhur olanları, adını unuttum, Googleye ''şarkıcı amcasının oğlunu öldürdü'' yazdım ilk sırada çıktı, yüzlerce binlerce olaylar var böyle, onun için bu en bilinenleri örnek verdim ki, çoğu kişi bunları dahi bilmezler. Bu açıklamalardan sonra soruyu sormak ve cevabını vermek mümkündür.

Neden böyle? Neden Türkiye 70 yıldır AİHMne zulüm tazminatları ödemede Dünya Lideri? Neden öldürülen ölüyor ve öldüren hayatını yaşıyor? Neden öldürülüyorlar? Neden öldürüyorlar? Mlletvekili, Bakan vs tanıdıkları mı var da bu kadar kolay kurtuluyorlar? Milletvekili Bakan vs tanıdıkları mı var da Türkiye AİHMne 70 yıldır zulüm tazminatları ödemede Dünya Lideri oldu?

Adalet ismini alarak çeyrek asırdır bu ülkenin başında olan partiye rağmen,

Partinin kurucusu ve başında olan kişinin Mehdi olduğuna inanılmasına rağmen,

Din adına Ateistlerden Alevilerden dahi kattrilyonlarca vergi alınmasına rağmen,

Müslümanız diye iddaa etmelerine rağmen,

Ülkedeki 90000 camiye rağmen

Yüzbinlerce din görevlisine rağmen bu ülke neden Adalette Dünya Lideri değil de, zulüm de Dünya Lideri? Sorular bunlar, Cevap:

SEN ve SİZ FARKI açıklaması, biz biziz, bizi biz yapan siz de sizsiniz, sizler Milletvekilleri Bakanlar vs, konu siz olunca sizden de olanlar öldürmek dahil her türlü zulmu yapabilirler, Sizden olmayan ''Sen''lere her türlü zulüm mübah, nasıl olsa zulüm tazminatlarını da AİHMne milletin parasından ödüyoruz, cebimizden para çıktığı yok, ya da hapis edildiğimiz idam edildiğimiz vs durumlar yok, bu şekil yola devam. Cevap bu mu? Yoksa başka bir cevap mı?

Cevaplanması lazım ki, sorun çözülsün amaç bu.

Bu makalemde, Türkiye'nin AİHM'ne 70 yıldır tazminat ödemede lider, ilk sıralarda olmasının ve neden gerek ekonomide gerek hukuk da adalette, gerek bilimde vs geri kalan ülkelerin başında geldiğini analiz etmeye ve sizlere anlatmaya çalıştım. İlim anlamak/anlatmak bütün insanlığa farzdır(Tevbe - 122)  çünkü din, hristiyanların, yahudilerin, budistlerin vs non-teist dinlerde, ateistlerde dahil doğru dürüst olan bütün insanlığın dinidir(Beyyine - 5)                                                                                             Okuyanlara, anlayanlara/anlatanlara teşekkürler.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEORİ Ve İNANÇ FARKI - 8 Bilim / Teknik 14.07.2019
FARKI BİLMEK ve FARKI FARKETMEK FARKI -7 Bilim / Teknik 16.05.2019
ALGI ve VERGİ FARKI - 6(Bir tanım, bir soru, bir tez ya da teori) Bilim / Teknik 10.05.2019
TEK YOL HİCRET (Hidayet nedir?) Bilim / Teknik 20.04.2019
ÇO-BAN Ve BA(ŞKA)N FARKI - 5 Bilim / Teknik 02.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bazı Astronomi Tezlerim Bilim / Teknik 07.10.2019
Yalıtım (İnşaat) Bilim / Teknik 09.09.2019
Ölümü yenebilir miyiz? Bilim / Teknik 03.05.2019
Nedir Bu Akyuvar? Bilim / Teknik 07.02.2019
Bazı Astronomi Tezlerim Bilim / Teknik 25.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.