İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ YERLERDE

Yine bir seçim arefesi ve yine herkesin beklediği gibi muhalif kesime sansür başladı. Herkesin beklediği gibi diyorum, zira biz bu sansürlere her seçim öncesi alıştık. Aslında ilk atak, sosyal medya üzerinden başladı. Erdoğan'ın '' Sosyal medya da daha güçlü olmalıyız '' sözü üzerine, bir çok muhalif, Atatürkçü hesap kapatıldı veya twitter da spam olayına maruz kalarak, etkisiz hâle getirildi. 

Ardından Sözcü gazetesi ve Emin Çölaşan üzerinden, ayrıca Fox Tv ve Fatih Portakal üzerinden tüm muhalif kesime mesaj vermek için bir operasyon yürütülüyor. O mesajın adı çok açık '' Dışarı çıkıp, eylem yaptığınız anda başınızı ezerim. ''. Bu mesajı veren kim, bu ülkenin yaklaşık 17 yıldır başında bulunan Recep Tayyip Erdoğan. Bu mesajı veren Erdoğan, Fransa'da yapılan eylemleri ve bu eylemlerde polisin sert müdahale etmesini eleştiriyor. Fransada en azından eylem yapılabiliyor sayın Erdoğan, siz ona dahi izin vermiyor sunuz ?. Sizin demokrasi anlayışınız sadece sandıktan ibaret. Halbuki bana göre demokrasi sandıkla tecelli etse dahi, en büyük demokrasi anlayışı göstergesi, sandık sonrası olan icraatlerdir. Eylemler ile ilgili Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise '' Bu eylemler haklı eylemler. Hassasiyetleri dikkate alacağım '' diyor. İşte asıl demokrasi budur.

 

Bugün Twitter'da şöyle bir tag açılmış, '' Küresel Güç Türkiye ''.  Peki ama küresel güç ne demek ? Sadece silah gücü mü ?. İfade özgürlüğü olmayan bir ülke hiç bir zaman güçlü bir ülke olamaz. Önce Demokrasi, önce İfade özgürlüğü, önce İnsan Hakları. 

Yıllarca Fetö ile münasebetini gizlemeyen, bunu her platform da rahatlıkla söyleyebilen, adeta terörist ele başı Fetö'nün sağ kolu gibi hizmet eden Hüseyin Gülerce Tanık olmuş, yıllarca bu yapının Tsk'nın içine yerleştiğini görerek bunları anlatmaya çalışan, Türkiye'nin içinde bulunduğu tehlikeyi anlatan, Emin Çölaşan ise Sanık olmuş durumda. Aynı mücadeleyi, Pkk üzerinden Uğur Mumcu verdi ve şehit edildi. Aynı mücadeleyi, irtica ve dini kullanan sapık cemaatlerin olduğunu söyleyen ve bu konunun üstüne giden Abdi İpekçi şehit edildi bu ülkede. Bu ülkede asıl ezilen, hor görülen, 1950'den beri her türlü baskı altında yaşamaya mahkum edilmiş kesim kimlerdir ?.

 

Her zaman söyledim yine söylüyorum, bu ülkede iki kesim vardır. Darbelerle iktidarda tutulan, mağdur gösterilen ancak hiç bir zaman mağdur olmayan, Emperyalizm'in projeleri sağcı, muhafazakar partiler vardır, birde Emperyalizm'in oyunu ile darbeci gibi gösterilen, Emperyalizm'e ve yedi düvele direnen bir Kemalist ve Ulusalcı kesim vardır. İşte yıllardan beri ezilen kesimde, Kemalist ve Ulusalcı kesimdir. Türkiye siyaset tarihinin, Türkiye darbeler tarihinin yeniden, objektif bir şekilde yazılması gerekiyor bu ülkede.

Eğer bu ülkede gerçekten tarafsız bir yargı olsaydı,

Kemalistler teröristtir, Kemalist terör örgütüne mensupttur diyen, Gülen konuşurken göz yaşlarım çorbama akardı diyen Fatih Tezcan tutuklanırdı,

Gezicilerin başı ezilmelidir diyen, Erkan Tan tutuklanırdı,

Terörist ele başı Gülen'e dön hocam sensiz bu hayat çekilmiyor diyenler tutuklanırdı,

10 Kasım'da kenefe gidin, Keşke Yunan galip gelseydi ve daha yüzlercesini söyleyen sabetay Kadir Mısıroğlu tutuklanırdı,

16 Nisan referandumu öncesinde Hayırcılara terörist, vatan haini  diyenler tutuklanırdı,

Fetö güzellemeleri yapan, Fetö sayesinde yalı alan, Ergenekon savcısı Zekerriya Öz'ün heykelini dikmek isteyenler yargılanırdı,

Ve daha yüzlerce örnek yazabiliriz.. Eğer bu ülkede tarafsız bir yönetim, tarafsız bir yargı olsaydı bu kişiler yargılanırdı. O zaman söylenecek tek bir şey var İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ 17 YILDIR YERLERDE. İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ SADECE AKPLİLER İÇİN GEÇERLİ.

 

Yazıma Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü ile son veriyorum.

'' Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. En büyük hakikatler fikirlerin serbestçe konuşulması ile ortaya çıkar. Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyulur ''

 

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
CHP ANKARA DİRENİYOR !! Politika 25.01.2020
Çakma Balın içindeki Zehir: "Sosyaldemokrasi" Putperestliği ! Politika 23.01.2020
Ortadoğu'ya Benzeşme ve Özümleme Politika 17.01.2020
Gündem 2020 Politika 15.01.2020
PET SULARA DEPOZİTO VATANDAŞA AĞIR YÜK GETİRECEK Politika 15.01.2020