Vazgeçilmez Yurt Anadolu

Ekonomik güç sahibi bazı ülkelerin, özellikle Ortadoğu'da taşeron terör örgütlerini destekleyerek ve başka terör örgütleri ile savaşır halde görünmesi, etik bir davaranış biçimi olmamakla birlikte, ulus devlet kimliğine aykırı adi ve basit bir siyasettir. Bu tür entrika'lar, devletlerin meşruluğunu tartışmalı hale getirir. Terörle mücadele demek, kararlı siyasi anlayışla her türlü terör yapılanmasını etkisiz hale getirmekle olur. 

Amaçları, Ortadoğu ve Doğu Akdeniz enerji kaynaklarının ele geçirilmesi ve (Büyük Ortadoğu Projesi) BOP'un hayata geçirilmesinin ardından dünyaya hakimiyetlerini yaymak ve devlet ömürlerini uzatma taktiği yapmak olan işgalci zihniyetler, işgal ettikleri topraklarda, meşruiyet kazandırma gayretlerinin olduğunu anlamak hiçte zor değildir. Karanlık güçlerin Ortadoğuda kaos ortamının olması ve devam edebilmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar. İllegal terör örgütlerinin akibeti, kendilerini pekte ilgilendirmez, onlar sadece bölgede kaos, çatışma varmı yokmu ona bakar. Çünki sahiplenmek istenilen bölgede bulunan ülkelerde uzun süreli karışıklık, çatışma demek o bölgenin maddi manevi yönünden güçten kuvvetten düşerek yardıma muhtaç duruma gelmesi demektir.

Dünyada teknolojik üstünlüğe sahip olan güçler, kara savaşının yapılmadan kesin zaferin kazanılamayacağını çok iyi bilmekte ve görmektedirler. Hal böyle olunca, asıl hedef konumunda bulunan Türkiye'ye sadece havadan müdahale ile ele geçirilemeyeceğini, mutlaka kara gücünün devreye sokulması gerçeği ile Türkiye etrafındaki illegal güçlere destek vererek iç karışıklık savaşını Türkiye'ye sıçratarak, Türkiye'nin güçlü kara gücünü bertaraf ederek, kendilerine göre meşru müdahalede bulunma yollarını aramaktadırlar. Yakın geçmişimizden örneklerle doludur. Gezi olayları, 15 Temmuz fetö darbe girişimi, ülkede döviz kırizi yaratmak gibi yerli ve yabancı taşeron örgütler kullanılarak Türkiye içinden ve dışından kardeşi kardeşe kırdırmak suretiyle, ülke içerisine sızmış taşeron örgütlerdeTürkiye'ye direk müdahale etmekten de çekinmiyorlar. Dikkat edilecek olursa dış mihraklar kendi askeri ve vatandaşı ile müdahale etmiyor, çünki o zaman bir halt yapamayacağını çok iyi bilmektedir. Geçmişi destanlarla ve başarılı savaşlarla dolu Türk halkı ve ordusunun dış müdahelere karşı her zaman teyakkuzda bulunmuştur. Bunu bilen dış mihraklar, Türk milletine doğrudan müdahaleye cesaret edememektedirler.

Günümüz kojektüründe, stratejik ortaklık, birliktelik, yakınlık ve tüm temas ve diyalogların ulusal çıkar ilişkisine dayandığı aşikardır.

Müslüman Türk olarak, ulusal çıkarlarımızı korumak ve gözetmek için, mevcut coğrafyada bulunmanın bedelini ağır bir şekilde ödedik ve ödemeyede devam ediyoruz. Artık bedel ödemeye son vermek için yeni bir uyanış ve dirliş kendisini göstermeye başlamıştır. Türkiye eski Türkiye değildir. Ya bağımsız olarak yaşarız ya da tam bağımsızlık uğruna inancımız gereği vatan uğruna şehadet şerbetini seve seve içeriz.

Tük milletinin politikası, inancı, dili, ırkı vb. Ne olursa olsun dünya barışının sürekliliğini sağlamak için mazlumların yanında olmak ve insani değerlerin tüm dünya insanlarına hakkaniyetli yansıtılmasını sağlamak ve çalışanın, üretenin yanında olarak insani vasıfların oluşumunu desteklemektedir.

Sanayileşmeyi tamamlamış, teknolojik gelişmenin ana merkezi olan Avrupa, elindeki kozu iyi kullanarak gelişmekte olan ülkelere ağır bedeller ödettirmektedirler. Adaletsiz rakabet ortamının haksız kazanç yaratması ile yenilikçi transferinin kısıtlanması, teknolojik gelişmeyi engellemektedirler.

Bu gelişmelerden hareketle, Ar-ge çalışmalarının önemi bağımsız teknolojinin geliştirilmesi ve boyunduruktan kurtulma gerekliliği hayati önem taşımaktadır.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyorki; Allah dünya üzerinde yarattığı bu kadar nimetleri bu kadar güzellikleri insanlar istifade etsin varlık içinde yaşasın diye yaratmıştır ve azamî derecede faydalanabilmek için de bütün yaratıklardan esirgediği zekâyı akıllı insanlara vermiştir. (1923)

Esen kalın değerli okuyucular.........


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Nereye Gidiyoruz Yaşam 07.12.2019
Farkındalık Yaratmak Genel 15.11.2019
Emperyalizmin Gücü Evrensel 26.08.2019
Budalalık mı? Ahmaklık mı? Eğitim 26.07.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Minimal ist kanal İstanbul, Kanal Didim, Mehdi 4.0 Evrensel 11.01.2020
Fravunluğa Soyunmuş Çin'in Zulmü Evrensel 04.01.2020
Almanya Acı Vatan Evrensel 29.12.2019
KADINLAR Evrensel 07.12.2019
Sahibinden Satılık 2+1  Orion Kemeri Manzaralı Daire Evrensel 24.11.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

İsmail Kalal 30.01.2019

Gerçekleri dillendirmek, asalak dünyasının korkulu rüyasıdır.

Bozok Beyi 16.12.2018

Türklük bir şereftir, her insanda bulunmaz.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.