İSLAMİYET DEĞİL MÜSLÜMANLAR GÜNCELLENMELİ

Ülkemizde 'İslamiyet güncellenmeli' diyenler oluyor.

Onların herşeyden önce; dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilmedikleri açık.

Zaten bu hal gizli gizli var. Örnek ki Kuran'ın türlü Türkçe çevirisilerine(çevirilerine) bakın; Aynı Arabça sözcük yerine farklı Türkçe sözcükler görebilirsiniz; ve sözcükler de anlamları değiştirebilir. İnsanlar sanıyorlar ki dünyada tek bir Kuran vardır, biçim olarak yani sure sırası olarak; oysa sure sırası farklı Kuran'lar da varmış dünyada. Bir başka tür de; hadisleri dışlamak.

Peki dünyada kaç Müslüman dini tanımlayan Din hadisileri'ni biliyor?

Onu geçtim; peki dünyada kaç Müslüman; Kuran, Allah, sure, ayet, nebi, peygamber sözcüklerinin anlamını biliyor?

Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de ortalıkta; bikini, mayo diye sütyen-külot dolaşanlar; kamusal alanda açıksaçık ya da daracık yani cinsel sunumlu yani cinsel tahrikli giyinenler? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem siyasetçilik yapanlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de bebek, çocuk kardeşlerini; öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmüş sultanları savunanlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de dövme yaptıranlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de modaya yani cehalete ve nefse kölelik yapanlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de özel sektör diye milletin emeğine yani hakkına, vatanın kaynaklarına sahiplenenler? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de zinayı, eşcinselliği yasaklamayanlar; genelev, pavyon, meyhane, gazino, diskotek, sıtriptiz kulübü, pılaj(pilaj/plaj), gecekulübü gibi yerleri kapatmayanlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de gazetecilik diye çıplak medyası yapanlar, ve gazete bayisiliği diye çıplak medyası satanlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem fala, büyüye, burçlara, medyumluğa inananlar? Peki hem Müslüman olduklarını söyleyip hem de dinin en büyük iki düşmanı cehalet ve nefs olan siyasete yandaşlık yapanlar?

Evet, birşeyler güncellenmeli; ancak İslamiyet değil, Müslümanlar güncellenmeli; Müslümanlar dini tanımlayan Din hadisileri'ni öğrenmeli.

Açık ki Müslüman dünyası düşmanı kendi dışında değil; önce kendisinde aramalı. Yoksa Müslüman dünyası Din hadisileri'ne uysa; bin tane Batı gelse yükselişini önleyemez. Yani sürüdenayrılanıkurtkapar(sürüden ayrılanı kurt kapar); Din hadisileri'nden ayrılanı da genelde cehalet ve nefs, özelde ise Batı kapar.

Yani İslam dünyası önce Din hadisleri'ni öğrenmeli; Din hadisileri'nde birleşmeli. Yoksa aynı güneşe bakıp insanlar farklı sonuçlar çıkarırlar.

Kuran'a sırtçeviren Allah'a sırtçevirmiş olur ancak Din hadisileri'ne sırtçeviren dine sırt çevirmiş olur. Bu nedenle; Allah yalnızca Müslümanları birleştirirken Din hadisileri ise dinli, dinsiz, herkesi ve her milleti yani tüm insanlığı birleştirir çünkü Allah inançtır ancak Din hadisileri yani din bilimdir.

Din üzerinden siyaset ve ticaret sona ermeli artık. Çünkü gerçek din Din hadisileri'dir. Yani Din hadisleri'ni bilmeyen kimse 'Ben dinliyim, dindarım' demesin hiç; o olsa olsa dini yani dinsel inançlıdır.

İnsanlığı kurtacak tek şey Din hadisileri'ne sarılmaktır; Din hadisileri'nden uzaklaşmak değil. Bu nedenle yalnızca Müslümanlar değil; tüm insanlık kendini Din hadisileri ile güncellemek zorundadır.

Yani kardeşim; dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilmeden neyin dininden söz ediyorsun? Fizik biliminin tanımı bilinmeden fizik, kimya biliminin tanımı bilinmeden kimya olur mu?

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 8.12.18/09.04


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KADIN FAŞİZMİ KURAMIM- 1 Felsefe 11.07.2020
AKP'Yİ YÖNLENDİRME TAKTİĞİ ÖNERİM Felsefe 10.07.2020
MODA SİTELERİ CİNSEL TEŞHİR SAPKINLIĞI YAPIYOR SAVIM Felsefe 09.07.2020
DİN BAŞKA DİNİ İNANÇ BAŞKA SAVIM Felsefe 08.07.2020
GÖNÜL Şiir 07.07.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
şaman kimdir ? Felsefe 18.05.2020
Kızların Oyuncağı! Felsefe 10.05.2020
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019