Sapık İhtiyarlar, Kart Horozlar ve Cinli Zamanlar

İhtiyarların sapıtmasını biraz değil epeyice bir siber dünya ile ilişkilendiriyorum. İhtiyarların, eskilerden kalan fakat biraz savunmasız anı-kişilik öbekleri siber dünya kasırgalarıyla dağılıp toz oluyor. Gençleşmeye çalışan, çocuk gibi davranan ihtiyarlar…hatta sapık gibi, değil sapıklaşan ihtiyarlar. Bizlere örnek olması beklenen, bir eski çeşme gibi bir eski külliye gibi olması beklenen ihtiyarlar siber radyasyondan dolayı hemen tuz buz oluyorlar. Temel içgüdü… yaşamak içgüdüsü… fakat işte bu temel içgüdü onları etraflarındaki şeyler gibi olmaya zorluyor. O yüzden sapıtıyorlar.

-10:47–25:11:2018
_._

Şaka yapmıyorum. Büyü ile uğraşan kadınlar. 3 tanesi yine bu kursuma denk geldi. Kursa misafir olarak gelen bir kadın vardı. Bir gün geldi sadece. Halbuki devamlı gelebileceğini söylüyordu. gelmedi. Tesadüf! Ertesi günü onu Kültür bahçesinde eski Cinci Kadınlara çok benzeyen biriyle oturur gördüm. Cinci kadın muhtemelen bir muska- bir büyü yazmış ve kursa işte bu kadınla göndermiş. İki kadın daha var. Büyüyle uğraşan. Yani hepsi anlaşmalı; belli bir maksatla gelmiş kişiler. Nedendir bilmiyorum, benden çekiniyorlar. Eski okuldan kalan cinlerle konuşan adam-Ümit Hoca söylencesi bu durumlara yol açmış olabilir.

Ben bazı şeyler komik-trol olsun diye söylüyorum, millet de inanıyor. komik bir millet! Hatta yaklaşık 2 hafta öncesinde öğretmenler odasında otururken iki bayanla cinler konusu açıldı. Çok ciddi yüz ifadesiyle biraz cinlerden bahsettim. İrkildiler.

Seviyorum kendiliğinden gelişen trolleri ben. Ehü.

-10:40–25:11:2018
_._

Bilgisayar kurslarımda artık kontenjanı sabitlenmiş 1 adet sapık ihtiyar kadrosunu dolduran ihtiyar. Evli, bekar fark etmez, kafayı kırmış ihtiyar. saf taklidi, unutkan taklidi yapıyor. Halbuki öyle değil. Köpek gibi hatırlıyor her şeyi. neyse. Kadın bakmaya gelmiiş. Evli bekar fark etmez. Bu en son kursun ta başında bir de şarapçı İbrahim vardı. O da 2-3 gün takılıp, karı var mı filan diye bakınıp, sonra da gelmediydi. Sapık-sapıtmış ihtiyarlar. Kart Horoz Burhan-dan öncesi Elif’ti(Hırsz Elif). Ondan önceki Ali Galip(eski silah kaçakçısı), Ondan önceki Mağdey denen sapık kadın. Bir sonraki kursun sapık ihtiyarı bir kadın olacak diye kuvvetli bir hissim var.

-10:31–25:11:2018
_._

Ara ara denk geliyoruz. Emekli. Tüm apartman onunmuş. 3 yıldır göz göze laf lafa denk gelmemize rağmen apartmanın onun olduğunu bilmiyordum. Dün öğlenki konuşmamızdan sonra, lan ben bu adamı kime benzetiyorum kime benzetiyorum diye sorup durmaya başlamıştım. Aman tanrım! Bu adam Şarkışlalı İ. Nedim Yılmaz’a o kadar çok benziyordu ki. Bıyık şekli bile aynı. Neyse. Daha yeni ayrılan, İkinci kattaki kiracıdan bahsetti. Evin içine ettiler, dedi. Allah Allah, dedim. Oysaki çok efendi kiracılara benziyorlardı dedim. Yok ya der gibi ağzını eğip başka yana baktı.

-10:22–25:11:2018
_._

Lüks edinme çabası, ucuzluklarımızı kapatmak içindir.

————
Kişisel Web sitem:
http://umitsonmez.com.tr


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Kısa Öykü 111=7 Edebiyat 22.01.2020
Minimal ist kanal İstanbul, Kanal Didim, Mehdi 4.0 Evrensel 11.01.2020
Almanya Acı Vatan Evrensel 29.12.2019
İşin aslı öyle değil- Defol ALEXİ !  Felsefe 30.11.2019
Sahibinden Satılık 2+1  Orion Kemeri Manzaralı Daire Evrensel 24.11.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
CAN BANKASI Sağlık 02.01.2020
Organ Bağışı Hayat Kurtarır. Sağlık 15.11.2019
PSİKOLOJİ VE HACAMAT Sağlık 20.09.2019
KADİM TIP HACAMAT Sağlık 13.09.2019
HEXAGONAL SU - HER SU SADECE SU DEĞİLDİR ASLINDA ! Sağlık 05.09.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.