İNSAN HAKLARININ EN BÜYÜĞÜ(الحقوق الإنسان الاكبر )

Başlıktan da anlaşıldığı üzere, İnsan Haklarının En Büyüğü, şüphesiz yaşam hakkıdır, mal ve can güvenliğinin sağlanmasıdır. Mal güvenliği olmayan can güvenliği olmayan birisi nasıl o iktidara dewlet diyebilir ? diye sormadan önce;

O ülkede Dewlet var mıdır ? diye sormak gerekir. 70 yıldır AİHM'nde haklarını almakta birinci olan mazlumlardan birçokları haklarını alıp gitmişlerdir. Birçokları da haklarını alamadan öbür dünyaya gitmişlerdir. 

Örnek: Bütün malvarlığı TCK 149 Nitelikli Gasp Yağma Suçu ile gaspedilen ve direk üzerine kurşun sıkılarak oturduğu ev taranan, mülteciden daha beter konumda olarak devamlı kaçışta olan birisi, AİHM'nden nasıl haklarını alacak ?

Öldü mü hak gak, hukuk guguk* bitti. AİHM'nde artık bu kişiye haklarını veremez.

AİHM'ne tazminat olarak bu kişiye verse ne olacak ?

Kaçışla ömrü geçen bu kişi ölmese de Dünyayı alsa ne olacak ?

AİHM'ne bu kişiye gençliğini ömrünü, babası tanıttırılmadan anne olacak yaşa getirilen kızının bebekliğini geri getirebilir mi ?

Elbette geri getiremez.

Peki ne olacak ?

AİHM'ne İnsan Hakları konusunda yeni reformlar yapması gerekir.

Bu ülkede birçok kişi ''Can güvenliğim yok.'' diye savcılığa dilekçe vermesine rağmen, hiçbir ilgilenme yapılmayıp, bu kişiler öldürülmektedirler.

ÖRNEK HABER: Link https://tr.sputniknews.com/turkiye/201804111032984836-osmangazi-universitesi-rektor-hasan-gonen-istifa/ 

'CAN GÜVENLİĞİ HAKKINDA BİR DİLEKÇE SUNMADILAR'

Gönen, ''Dilekçelerinin işleme konulmadığını iddia eden kişiler hiçbir zaman can güvenliği ve tehdit unsurlarından dolayı mağdur olduklarını belirten bir dilekçe sunmamışlardır. Sunulan dilekçeler katil Volkan Bayar'ın kendileri hakkında ihbarcı olup olmadığı, bilgi belge istemi, katil Volkan Bayar'ın FETÖ ile ilgili işlem yapılmasını talep eden dilekçelerdir'' dedi. 

Gerçekten yazık günah, bu dilekçeler yok mu ediliyor, yüzlerce öldürülen olduğu halde hala ilgilenemeyecek mi ? '

'Can güvenliğim yok'' diye savcılığa dilekçe verenler %100 ilgilenmediklerini bildikleri halde, bu haber doğru olsa ne değeri var ?

Diyelim ki bu haber doğru ve ''can güvenliğim yok'' diye dilekçe vermemişlerdi.

Bu haberde mi yalan ? Link https://www.cnnturk.com/2012/guncel/12/09/oldurulen.   ogretmenin.vasiyet.gibi.dilekcesi/687837.0/index.html "Vali Yardımcısı en kötü ihtimalle öleceğimi, ölümün hak olduğunu söyledi." Bu cümle, savcılığa başvurduğu halde korunmayan, erkek şiddetinin son kurbanı Gülşah öğretmenin şikayet dilekçesinden. Milli Eğitim'den sorumlu Vali Yardımcısı Zafer Coşkun ise, "Böyle söylemedim" diyor.

Oda mı yalan ? Sende mi yalan ? Bende mi yalan ? 

God aşkına Gud aşkına Gott aşkına, Dia aşkına, Dieu aşkına, 神よaşkına, Бог aşkına, אלוהים.aşkına vs Allah aşkına bir çözüm bulun.

Yarın birgün sizin soyunuzdan gelenler, oğlunuz, kızınız, torununuz vs aymı akibete uğratılmadan.

Herkes haddini bilmeli, ve herkesin bir haddi var, haddi olmayan sadece Allah'dır. Bu ülkede Başbakan idam edildi, demek ki Başbakanın da ''Yaş kesen baş keser''  sıfatı yoktur, ama keser. C.Başkanın da yoktur, yani tanrı sıfatları yoktur.

Bu makalemde, Türkiye'nin AİHM'ne 70 yıldır tazminat ödemede lider, ilk sıralarda olmasının ve neden gerek ekonomide gerek hukuk da adalette, gerek bilimde vs geri kalan ülkelerin başında geldiğini analiz etmeye ve sizlere anlatmaya çalıştım. İlim anlamak/anlatmak bütün insanlığa farzdır(Tevbe - 122)  çünkü din, hristiyanların, yahudilerin, budistlerin vs non-teist dinlerde, ateistlerde dahil doğru dürüst olan bütün insanlığın dinidir(Beyyine - 5)                                                                                             Okuyanlara, anlayanlara/anlatanlara teşekkürler.

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEORİ Ve İNANÇ FARKI - 8 Bilim / Teknik 14.07.2019
FARKI BİLMEK ve FARKI FARKETMEK FARKI -7 Bilim / Teknik 16.05.2019
ALGI ve VERGİ FARKI - 6(Bir tanım, bir soru, bir tez ya da teori) Bilim / Teknik 10.05.2019
TEK YOL HİCRET (Hidayet nedir?) Bilim / Teknik 20.04.2019
ÇO-BAN Ve BA(ŞKA)N FARKI - 5 Bilim / Teknik 02.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Teknik Düşünceler 1 - Çip Bilim / Teknik 16.05.2020
Yıldız Bilim / Teknik 10.03.2020
Sosyal Bilimci'den Evrim Dersi Bilim / Teknik 04.02.2020
Klavye (Bilgisayar) Bilim / Teknik 31.01.2020
Yıldızlar (Astronomi) Bilim / Teknik 30.01.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Ali Murat Söyler 23.11.2018

* Eski C.Başkanı Süleyman Demirel'in sözü olmasına rağmen, Guguk'u Hukuk yapmadan gitmiştir.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.