Bir yudum hikaye (1/2)

Uzak bir ülkede bir Dağ vardı. Eşi görülmemiş derece büyük olan bu dağ ,bir gün kuvvetli bir şekilde sallanmaya ve korkulacak derecede ses çıkarmaya başladı.Ülkenin insanları çok korkmuştu ,bir ışık çıkıyordu içinden biraz sonra anladılar ki bu ateşti . Yeryüzünde ilk defa ateş toprağın altından çıkıyordu sanki toprak ateşi doğuruyordu.Ateş ilk önce göğü tanıdı sonra havadan düşüp toprağı tanıdı sonra akıp insanla tanıştı ...İnsanlar ateşi çok sevmişti sıcaktı ,güzeldi onu hep yanlarında tutmak istediler . Birgün ateş yine dağdan akarken insanların yanından kendisi gibi akan bir cisim gördü .Işıl Işıl parlayan ve usul usul akan bu cisim aklını başından aldı ateşin ,yakalamak istedi onu.Dağ ,bırakmak istemedi  aşkından ,ateş dağı kül etti aktı .toprak bırakmak istemedi yaktı kararttı toprağı aktı .Orman bırakmam dedi  oda kül oldu ateşe. Ama ateş bunu yaptığının farkında olmayacak kadar tutulmuştu bu cisme , En son ateşi İnsan karşıladı Nereye dediler duymadı gitme dediler cevap vermedi.İnsan gitmesin diye Hendek kazdı . Ateş çıldırdı buna insanların evini yaktı. İnsanlar hendeği kapatmak zorunda kaldı. Ateş günler Sonra ancak yakalaya bildi bu cisimi. Yanına varıp onu izlemeye daldı .Cisim ateşi ilk gördüğünde çok korktu  Sen kimsin dedi? 

-Ben ,ateş ! Asıl sen kimsin? der

-Bende ,Suyum 

Ateş , Seni yakalamam için dağ akmama engel oldu toz oldu, toprak izin vermedi çorak oldu,   orman izin vermedi  kül oldu, İnsan izin vermedi telef oldu .

Su ,peki Neden? dedi.

çünkü onların beni bırakmama nedenini ben sende hissettim.

Su ,bu cümlelere topraktan aşina idi ...Ne zaman gökyüzünden düşse su ,toprak bağrına basıp çiçeklerle gülümsüyordu ve hiç akmasına izin vermek istemiyordu suyun.

Su , Ateşten çok etkilenmişti zaten döndü ve

-Ey ateş bunun adı Sevgidir der ...

Ateş, peki Sen beni seviyor Musun der

- Senin hissettiklerini şuan bende hissediyorum  Der  

Ve  Sarılır birbirlerine . (Devamı yarın)

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Eyleme Şiir 13.02.2019
kurşen Edebiyat 07.02.2019
Mahusen ve Ahsen Edebiyat 06.02.2019
Edebiyathan Edebiyat 15.01.2019
Günden güne Nasıl Edebiyat 21.12.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Aramak, bulmak olunca Aşkı Edebiyat 17.02.2019
Aşk ve Sevgi Edebiyat 16.02.2019
Sonbahar Edebiyat 15.02.2019
KIRILMIŞSA BU DÜŞLER Edebiyat 13.02.2019
Ben Yoruldum Hayat Edebiyat 10.02.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.