BU ÜLKEYİ GERÇEKTEN HAK EDİYOR MUYUZ?

    Değerli dostlar,

Kasım ayındayız, 12 ayın için de Türk milleti adına en kara ve hüzünlü aydır belki de. Bundan 80 sene önce saat 09.05’te Türk milleti acıların en büyüğünü en derinden yaşadı. Umarım bizde büyük Atatürk’ün açmış olduğu yolda gösterdiği hedefe Türk milletine yakışır şekilde yürüyebiliriz.

     Peki Mustafa Kemal Atatürk nasıl biriydi ondan bahsetmek te yarar var askeri ve devlet adamlığı dışında neleri örnek almalıyız onlardan bahsedeceğim.

     Mustafa Kemal’in ilk kıta görevi Suriye idi orada gizlice Vatan ve Hürriyet Cemiyetini kuruyor ve o cemiyetin eğitim kolu reisliğini üstleniyor.

     Yıl 1915 yer Çanakkale Anafartalar cephesinin en kanlı günleri dışarıda fırtınalar kopuyor bir millet Dünya’ya meydan okuyor Mustafa Kemal hem bu savaşı yönetiyor hem de boş zamanlarında çadırında lambanın başına oturmuş Latin harflerinin şablonunu çıkartıyor yıl 1915.

     Amerikalı gazeteci Mr.Brown’a röportaj veriyor ve diyor ki: Türk halkı iyi bir eğitim görmelidir, bu röportaj esnasında yıkık bir Türk devletinden bahsedyoruz.

     Sivas kongresini yapıyor Ankara’ya geliyor ve diyor ki en önemli amacımız Türk halkı iyi bir eğitim almalıdır, kültürle donatılmasıdır.

     İnönü savaşı: Eskişehir’de geri çekiliyoruz herkes başkenti taşımayı düşünürken Atatürk ne yapıyor dersiniz 6 gün boyunca 1. Maarif Kongresini yapıyor.

     Sadece Anıtkabir’de okuduğu 3000 kitap var.

     Şimdi soruyorum size böyle bir liderin açtığı yolda göstermiş olduğu hedefe yürürken onun yapmış olduğu fedakarlığın ve göstermiş olduğu özverinin ne kadarını biz gösteriyoruz?Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.