KEMALİSTLER Y- CHP'NİN FİŞİNİ ÇEKTİ..!!

 

Tahir Çalgüner Yazdı: KEMALİSTLER  Y- CHP'NİN  FİŞİNİ ÇEKTİ..!!​

Kemalizm ile yakın dönemde "paralel" geliştirilen ve neo-liberalizmin yapay “sol” bir kompartımanı ve uzantısı olan “sosyal demokrasi” arasında farklılıklar vardır. Kemalizm 3. ve bütüncül ideolojinin adıdır. Zaten Sosyal ve Demokrat olan Kemalizm ilkelerinin soslu bir kavram Avrupa merkezli bir düşünce akımı olan “sosyal demokrasiye” indirgenmesi ve içinin boşaltılması bile; anti Kemalist bir bilinçli bir eylemdir. Dolayısıyla; Kemalizm’i içselleştirmiş ve CHP’den tasfiye edilmiş bilinçli gerçek Kemalistlerin yuvaya dönüşü ile CHP düzlüğe çıkar.

CHP bir proje ile ve sistematik olarak içi boşaltılıp, kimliğinden uzaklaştırılarak, emperyalist güç odaklarının 2 partili sistem planlarında “Kaldıracın” sorun çıkarmayacak “sol” tarafı olması için dizayn ediliyor… Ama farklı refleksleri, farklı kökleri olduğu için operasyonu tamamlayamıyorlar bir türlü.

Sahte muhalefet ve liberalin "solu" nu yaratmak isteyen bu GDO'lu düşüncenin CHP içinde bundan sonra çıkaracağı ve delegeye tescil ettireceği seçilmiş kişi "Oğuz Kaan Salıcı"dır.

Bu gidişle CHP’ye iktidar yolu açılır. Bir süredir sözde sosyal demokrasi projesi altında ithal bir işgal, CHP yönetim kadrolarının içinde tavan yapmış durumda. Görevli kişilerce yapılan bu işgal durumu, Dersim diasporası desteği ile yürütülüyor.

Küresel Senaristin amacı: AK Parti sonrası CHP'ye Amerikan modeli iktidara taşımak. Bu nedenle Liberal eksenli bir yapay "sosyal demokrasi" teması altında sivil Kemalist yapıyı kazımak. Düşünce kodlarını kırmak, partiyi formatlamak ve algı yönetimi ile parti tabanındaki bir kesim kırmızı koyunlara bu yeni durumu benimsetmek.

CHP iktidara ileride getirilse bile, bu gidişle; CHP içi boşaltılan bir parti olacağından dolayı eski CHP olmayacak. Dolayısıyla Muhalefet gücü sünnet edilmiş, antiemperyalist duruşu olmayan ve federasyonu bir ikinci ayak olarak siyaset denklemine sokulacak. Yani o bir gölgedir... Gerçek sanırsın durumları yaşattırılacak.

Dolayısıyla lafı evelemeye gevelemeye ve deve kuşu kovalamaya gerek yok.

Bu partiye de oy yok! Pirus zaferi yaşamaya da gerek yok.

Tabana ve seçmene şimdiden duyurulur.

"Çekin fişini gitsin"...

SPEED /HIZ tuzağı Filmini herkes izlemiştir.Ama unutmuştur.Bir bomba yüklü otobüste ayağını gazdan 80 km aşağı çekersen patlayacak bir düzenek üzerine kurulu, otobüsü dolap beygiri gibi belli hızda sürmek zorunda kalan iki hergele ve  nefes kesen bir film...

 

"KERHENCİ" SEÇMEN  CHP'YE "SEHVEN"  OY KULLANMADAN  ÖNCE, İYİ DÜŞÜNSÜN.

 

CHP YÜZDE 10 BARAJ ALTI KALDIĞINDA AKP'DE GİDER.

 

“SOSYALDEMOKRAT” ÇİZGİDE!  VE  KEMALİZM'İ DIŞLAYAN MEVCUT CHP YÖNETİMİ  BİR TRUVA ATI PROJESİDİR. 

 

 "CHP'ye oy vermezsek AKP'nin işine yarar" diyen bazı kişilerin doğrularını ve algılarını tersten yanlışlatacak bu bağlantı ile;   Hız / speed filmi  senaryosu arasında büyük bir benzerlik var.

 

Yanlış hatırlamıyorsam iki seçimden beri bir şehir efsanesi olarak anlatıla gelen, bir havuç-Dolap beygiri döngüsü üzerine kurulu bir yalandır bu söylem.

Neden mi?

1. CHP mevcut yönetimi zaten AK Parti'nin ekmeğine yağ sürüyor.

2. AK Parti ile mevcut CHP Yönetimi arasında çok fazla bir yapısal farklılık yok.

3. Seçmen istediği partiye oyunu verir. Ya da Sandık boykotu yapar oy kullanmaz.  Yani halk dilinde pazar günü Pijama, terlik, televizyon yapabilme tercihi vardır.

4. Partili profilini de düşündüğümüzde; AK Parti'nin aldığı oyla CHP oyları arasında bir ters veya doğru orantılı bir ilişki yok.

Geçenlerde aklı evvel, salak mı salak, her seçimdir CHP Mevcut yönetimine oy verip partiyi gereksiz “oy obezitesi” yapmış biri; AKP’NİN GİTMESİ İÇİN CHP’YE OY VERELİM tümcesini  bana  söylediğinde; kendisine ayıptır söylemesi okkalı bir küfür savurdum. Adam neye uğradığını şaşırdı. Şimdi beni gördüğü yerde yolunu değiştiriyor cahil...

Bu kişi(ler) özetle şunu söylüyor: Vicdanen rahatlamak için CHP’ye oy veriyorlarmış. Biraz daha açarsak AK Parti gelir bizim yaşam tarzımıza karışır düzenimiz bozulur gibi tamamen kişisel odaklı refah kayıpları ile ilgili... Yani zerre toplumsal ve siyasi bir derinliği olmayan kritipoz -Pragmatist bir seçmen modeli.

CHP mevcut masonik yönetimini gereksiz oy obezitesi yapan insanlar işte bugünü kurtaran kritipiyozyaların arasından çıkıyor. Ve utanmadan biz ATATÜRKÇÜLERE  AKIL VEREBİLİYORLAR ?

CHP mevcut yönetiminin net oy oranı aslında yüzde 12'lerde ve her an yüzde 10 barajı altına düşebilir. Bence düşmelidir ve düşürülmelidir de. Nedenini defalarca bu köşede anlattım. Tekrarlarsak "Tekrar" olur.

Siz siz olun birisi karşınıza çıkarda; "ABİ CHP'YE OY VERMEZSEK, AK PARTİ'NİN İŞİNE YARAR" derse; Biliniz ki, o şerefsizin ne kendine ne topluma ne de CHP'ye hayrı vardır.

Ve ATATÜRK'ÜN partisi maalesef bu kritipiyozlara layık bir yönetim ile yönetilmektedir ki; Sadece bu gerekçe bile, CHP' ye veya hiçbir Partiye OY MOY vermemeyi gerektirir.

"YENİ BİR PARTİ KURULUR" Türkiye de kurtulur diyoruz. (NOKTA)

 İsterseniz bu yazıdan sonra, Hız filminin sonunu bir kere daha izleyin derim. 

 Belki bu yaşadıklarımızın hepsi bir filmden ibaret...Ve artık  BÜYÜK RESİMDE sona yaklaştık galiba ne dersiniz? 

"Çekin fişini gitsin"...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Terör 5 Politika 19.03.2019
ASIL BEKA: EKONOMİ Politika 10.03.2019
Komplo Teorisi Politika 09.03.2019
Neden Tanzim Satışı ? Politika 06.03.2019
Terör Eylemleri ve Milletimiz Politika 28.02.2019