AKP'NİN GİDİŞİ CHP'NİN GİDİŞİNE BAĞLI…ve "SPEED" FİLMİ ÜZERİNE

Tahir Çalgüner Yazdı: AKP'NİN GİDİŞİ CHP'NİN GİDİŞİNE BAĞLI…ve "SPEED" FİLMİ ÜZERİNE

 

SPEED /HIZ tuzağı Filmini herkes izlemiştir.Ama unutmuştur.Bir bomba yüklü otobüste ayağını gazdan 80 km aşağı çekersen patlayacak bir düzenek üzerine kurulu, otobüsü dolap beygiri gibi belli hızda sürmek zorunda kalan iki hergele ve nefes kesen bir film...

"KERHENCİ" SEÇMEN CHP'YE "SEHVEN" OY KULLANMADAN ÖNCE, İYİ DÜŞÜNSÜN. CHP YÜZDE 10 BARAJ ALTI KALDIĞINDA AKP'DE GİDER.

“SOSYALDEMOKRAT” ÇİZGİDE! VE KEMALİZM'İ DIŞLAYAN MEVCUT CHP YÖNETİMİ BİR TRUVA ATI PROJESİDİR.

"CHP'ye oy vermezsek AKP'nin işine yarar" diyen bazı kişilerin doğrularını ve algılarını tersten yanlışlatacak bu bağlantı ile; Hız / speed filmi senaryosu arasında büyük bir benzerlik var. Yanlış hatırlamıyorsam iki seçimden beri bir şehir efsanesi olarak anlatıla gelen, bir havuç-Dolap beygiri döngüsü üzerine kurulu bir yalandır bu söylem. Neden mi?

1. CHP mevcut yönetimi zaten AK Parti'nin ekmeğine yağ sürüyor.

2. AK Parti ile mevcut CHP Yönetimi arasında çok fazla bir yapısal farklılık yok.

3. Seçmen istediği partiye oyunu verir. Ya da Sandık boykotu yapar oy kullanmaz. Yani halk dilinde pazar günü Pijama, terlik, televizyon yapabilme tercihi vardır.

4. Partili profilini de düşündüğümüzde; AK Parti'nin aldığı oyla CHP oyları arasında bir ters veya doğru orantılı bir ilişki yok.

 

Geçenlerde aklı evvel, salak mı salak, her seçimdir CHP Mevcut yönetimine oy verip partiyi gereksiz “oy obezitesi” yapmış biri; AKP’NİN GİTMESİ İÇİN CHP’YE OY VERELİM tümcesini bana söylediğinde; kendisine ayıptır söylemesi okkalı bir küfür savurdum. Adam neye uğradığını şaşırdı. Şimdi beni gördüğü yerde yolunu değiştiriyor cahil... Bu kişi(ler) özetle şunu söylüyor: Vicdanen rahatlamak için CHP’ye oy veriyorlarmış. Biraz daha açarsak AK Parti gelir bizim yaşam tarzımıza karışır düzenimiz bozulur gibi tamamen kişisel odaklı refah kayıpları ile ilgili... Yani zerre toplumsal ve siyasi bir derinliği olmayan kritipoz -Pragmatist bir seçmen modeli. CHP mevcut masonik yönetimini gereksiz oy obezitesi yapan insanlar işte bugünü kurtaran kritipiyozyaların arasından çıkıyor.

Ve utanmadan biz ATATÜRKÇÜLERE AKIL VEREBİLİYORLAR ? CHP mevcut yönetiminin net oy oranı aslında yüzde 12'lerde ve her an yüzde 10 barajı altına düşebilir. Bence düşmelidir ve düşürülmelidir de. Nedenini defalarca bu köşede anlattım. Tekrarlarsak "Tekrar" olur. Siz siz olun birisi karşınıza çıkarda; "ABİ CHP'YE OY VERMEZSEK, AK PARTİ'NİN İŞİNE YARAR" derse; Biliniz ki, o şerefsizin ne kendine ne topluma ne de CHP'ye hayrı vardır. Ve ATATÜRK'ÜN partisi maalesef bu kritipiyozlara layık bir yönetim ile yönetilmektedir ki; Sadece bu gerekçe bile, CHP' ye veya hiçbir Partiye OY MOY vermemeyi gerektirir.

"YENİ BİR PARTİ KURULUR" Türkiye de kurtulur diyoruz. (NOKTA) İsterseniz bu yazıdan sonra, Hız filminin sonunu bir kere daha izleyin derim. Belki bu yaşadıklarımızın hepsi bir filmden ibaret...Ve artık sona yaklaştık ne dersiniz?

Tahir Çalgüner


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Terör 5 Politika 19.03.2019
ASIL BEKA: EKONOMİ Politika 10.03.2019
Komplo Teorisi Politika 09.03.2019
Neden Tanzim Satışı ? Politika 06.03.2019
Terör Eylemleri ve Milletimiz Politika 28.02.2019