DELİLLERİ OLMAYAN DELİLER

Kör bir deli varmış, ben peygamberim deyip duruyormuş, bu deli her peygamberim dediğinde diğer bir deli başını kaldırarak, hayır yalan söylüyor diyormuş, sormuşlar sen nereden biliyorsun yalan söylediğini diye, çünkü ben hiç kör peygamber göndermedim demiş.

Atayan deli atanan deli, peki nerede bunların delili ? Bir l harfiyle deli delilikten çıkar, hadi yazın l harfini delil gösterin. Deli nedir deli ?                                                                     Bir de akıllıya sorayım, deli nedir akıllı ?

TDK Sözlüğü, deli    

sf. 1. Aklını yitirmiş olan, akli dengesi bozulmuş olan, mecnun.                                    Deli, akli dengesi bozulmuş olan demekmiş, yani ;

TDK tanımına göre, deli olanlar hakim de doktor da olabilir, hatta başkan da olabilirler, fakat akli dengeleri bozuktur ve verdikleri yanlış kararlarla, sahte raporlarla vatandaşları yıllarca maximum derecede muazzam İnsan Hakları İhlalleri ve Sosyal Baskılar'a uğrattıktan sonra, bu deliler delil getiremediklerinden AİHM'ne maximum derecede muazzam tazminatlar ödemede 70 yıldır Dünya lideri olurlar. Bu tazminatları da kendileri ödemezler, hatta görevlerinden bile alınmazlar, milletin parasından öderler.

Bir l harfi getirebilselerdi deli olmaktan çıkacaklardı, ve bir l harfi silebilselerdi istediklerini Alil yapabileceklerdi. Getiremediler deli olarak kaldılar, silemediler Ali olarak kaldı, fakat hala görevlerine devam etmekteler. Peki bu delileri görevlerinden almayanlar akıllılar mı ? cevaba dahi gerek yok.

Deli kimdir bellidir, yeni icat etmediler, bin yıllardır deliler var. Yaptığı hareketlere, söylediği sözlere, delil getiremeyen delidir. Bir l harfi değiştirir. Bakın l harfi neler yapar ;

Deli dediklerinin, kendisini Delil yapar Dünyaya

Adi dediklerinin, kendisini Adil yapar Dünyaya

Asi dediklerinin, kendisini Asil yapar Dünyaya

Malul diyenlerin kendilerini Malu(Endonezce Utanç) yapar Dünyaya

Bana(biz yanlış kararları, sahte raporları verelim kimse bilmez) diyenlerin, kendilerini Banal(Herkesçe bilinen) yapar Dünyaya

Gori(Boşnakça Kötü)yi Goril yapar

Helayı, Helal yapar

Kabi(:Özbekçe Gibi)yi Kabil(Olanaklı) yapar

Beri'yi Beril yapar

Ali(Ali Murat Söyler)yi Alil(Hastalıklı sakat) yapar, fakat çöpe atılacak olan kağıt üzerinde yapar.

Şimdi anladınız mı ?Neden Türkiye gerek ekonomide gerek hukukda adaletde gerek bilimde neden Dünyanın en geri ülkesi.                                                                       Ya l eklenmiş ya da l çıkartılmış ondan geri.

L değiştirir, l Allah kelimesinin köküdür, hiç dikkat ettiniz mi A olmadan da lillah olarak teleffuz edilmekte, sondaki h arapça O zamiridir ve Arapça kelimelerin sonuna gelir.

Düğünlerde lililili derler ya da lülülülü derler ya da lelelele derler, Kürtler, Türkler, Araplar, Fransızlar, Ermeniler vs milletler yanına sesli harfler ekleyerek derler işte.

Bu makalemde, Türkiyeyi yöneten/atayan/atanan delilsiz delileri deliller ile analiz etmeye ve sizlere anlatmaya çalıştım. Okuyanlara, anlayanlara/anlatanlara teşekkürler.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEORİ Ve İNANÇ FARKI - 8 Bilim / Teknik 14.07.2019
FARKI BİLMEK ve FARKI FARKETMEK FARKI -7 Bilim / Teknik 16.05.2019
ALGI ve VERGİ FARKI - 6(Bir tanım, bir soru, bir tez ya da teori) Bilim / Teknik 10.05.2019
TEK YOL HİCRET (Hidayet nedir?) Bilim / Teknik 20.04.2019
ÇO-BAN Ve BA(ŞKA)N FARKI - 5 Bilim / Teknik 02.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bazı Astronomi Tezlerim Bilim / Teknik 07.10.2019
Yalıtım (İnşaat) Bilim / Teknik 09.09.2019
Ölümü yenebilir miyiz? Bilim / Teknik 03.05.2019
Nedir Bu Akyuvar? Bilim / Teknik 07.02.2019
Bazı Astronomi Tezlerim Bilim / Teknik 25.12.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.