ÖNLENEMEYEN YÜKSELİŞ

Edip KÜRKLÜ
Ali MENEKŞE
Ersin ARSLAN
Kamil FURTUN
Abdullah BİROĞUL
Aynur DAĞDEMİR
Fikret HACIOSMAN
...

Çoğumuz bu isimleri duymadık,duyanlarımız ise unuttu yada duyduğunda hatırlıyor.
Bu kişiler insanoğlunun sağlığını daha konforlu bir şekilde sürdürebilmeleri için görevleri sırasında öldürülen doktorlarımız.
İnsanoğlu dışında
Hiç bir canlı yoktur ki kendisine iyilik yapana zarar versin.
İnsan sağlığı için saniyelerle yarışıp bizi hayatta tutan kutsal meslek mensubu sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet ne yazık ki her geçen gün artış göstermektedir.
Bu şiddet hareketine ,doktor cinayetlerine ne yazık ki toplum olarak çok duyarsız kalıyoruz. Yaşadığım bölgede iki elin parmakları kadar sayısı olmayan katılım ile bu olaylar kınanıyor.
Bedava ekmek için toplanan kalabalığın,onda biri bile artan şiddet olaylarını,ölümleri engellemeye yönelik bir oluşum için sağlanamıyor.
Öncelikle artan şiddet olaylarına karşı cezai yaptırımların yetersizliği,sonrasında toplumun kin ve nefret duygusu içinde boğulması,aile içinden başlayıp her alanda etkisini gösteren şiddet eğiliminin gittikçe artmasına sebep olmaktadır.
Özellikle sorunu kaynağında çözümlemek için; Yetkililerden ricamız aman efendim bu doktorlar da bazen dayağı hak ediyor, diyene bile cezai yaptırım uygulanmasıdır.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ZAM Genel 16.10.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Ümmetin kafası neden karıştı? (4) Genel 18.03.2019
Sahiplenmek Genel 16.03.2019
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (3) Genel 11.03.2019
KİMİN İÇİN OKUNUYOR BU EZANLAR? (8 MART) Genel 11.03.2019