SUUDİ ARABİSTAN AKP'YE KARŞI MI?

İslamcı yandaş medya Suudi Arabistan'ın İstanbul başkonsololuğunda Suudi Arabistanlı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine tepki gösterdi.

Sanılmasın ki bu tepki demokrasi, İslamiyet, insanlık adına.

Çünkü medyadaki bilgiler öldürülen gazetecinin düşünce olarak Işid ve İhvan taraflarında biryerde olduğunu gösteriyor. Çünkü İslamcı yandaş medya Suudi Arabistan veliahtı Mısır'daki Sisi'yi destekliyormuş.

Biliyorsunuz Suudi Arabistan'da bayanlara da araba kullanma hakkı verildi; ve geçenlerde 'Baylarla bayanların birlikte müzik konserinde bulunmaları İslam'a aykırıdır' diyen İslam alimi hapise atıldı ki bence de bu tür konserler de, moda da, çıplak pılajları da, ahlaka aykırı giyim de hem dine aykırı hem İslamiyet dini inançına.

Gazetecinin Türkiye'de öldürülmesi ise Türkiye'yi dünyada ekonomik olarak zora sokmaktan çok Akp'nin İhvan'a sahip çıkmasından dolayıdır bu durumda; yani bu durumda bu cinayet Türkiye'ye İhvan üzerinden tepki göstermek, meydanokumaktır(meydan okumaktır).

Cinayet dine göre yanlış ve kötü olsa da Suudi Arabistan'ın İhvan'a ve Işid'e karşı olması da doğru ve iyidir. İhvan ki birzamanlar(bir zamanlar) adı Müslüman kardeşler idi ve Amerikancı olarak tanınıyordu, ve Mısır'ın Amerika karşıtı bilinen devlet başkanı Enver Sedat'ı öldürmüşdü.

Yani büyük olasılıkla; Cemal Kaşıkçı İhvan'cı olmasaydı ya da Suudi veliahtı İhvan'cı olsaydı İslamcı yandaş medya bu cinayete böyle büyük bir tepki göstermezdi.

Suudi Arabistan Mısır'da Sisi'yi destekliyor; İsrail 'Suudi gazetecinin öldürülmesi konusunda Türkiye'ye değil Suudi Arabistan'a inanırım' deyip Suudi Arabistan'ı destekliyor; Suudi Arabistan Pyd'yi destekliyor; Abd İsrail'i destekliyor; tümü de Türkiye'ye düşmanlık ya da hasımlık içinde. Esad giderse Suudi Arabistan'ın, Mısır'ın, İsrail'in ve Abd'nin işine çok yarayacak belli; Esad'ı da Rusya ve İran destekliyor; yani Türkiye ikiaradabirderedekalmış(iki arada bir derede kalmış) gibi; Esad dışında tümü de Türkiye'yi birbirlerine karşı kalkan olarak kullanmak istiyor gibi; bu oyundan ancak felsefe, bilim ve dini bilimsel olarak tanımlayan Din hadisileri'ne sarılıp bağımsız, özgün, evrensel ve özgür olarak çıkılabilir ancak bence, böylece ötekilerin kafaları da birbirlerine tokuşur, bence bu oyun böyle bozulur ancak.

Ne Abd ne Rusya ne İran ne Çin ne Mursi ne Sisi, ne Osmanlı ne Orta Asya ne özel sektör ne siyaset ne Atatürkçüsü ne komünisti ne demokratı ne İslamcısı ne milliyetçisi ne dört parmak Akp'si; tek çözüm olmak felsefe, bilim ve Din hadisleri ülkesi.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 25.10.2018/23.22


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İMAMIN YAPAMADIĞINI RAHİP YAPTI Ekonomi 18.11.2018
CUMHURBAŞKANINA HAKARET SUÇUNDAKİ TUHAFLIK Felsefe 17.11.2018
ATATÜRK VE ERDOĞAN Felsefe 16.11.2018
ABDURRAHMAN DİLİPAK PUT ARIYORSA Felsefe 15.11.2018
ARDA VE CİNSEL TACİZ Felsefe 14.11.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Haklı Olmak Felsefe 13.11.2018
DEĞER KAVRAMININ ANLAŞILMASI ÜZERİNE BİR DENEME Felsefe 26.10.2018
Bir Garip Döngü Felsefe 07.10.2018
Ağustos ayında yapmadıklarım Felsefe 30.08.2018
Umutsuz kaybedişler Felsefe 11.08.2018