İtibar Kazanma

   İtibarlı olmak, itibar kazanmak, güven verici ve güvenli olmak, yaşam tarzının belirlendiği düzeni sağlayabilecek en önemli etkenin günümüz amaç ve  araçlarından olan ekonomik ihtiyaçtır. Ekonomik güç birey olarak ülke olarak ve günümüzde dünyada tek güç kaynağıdır. Güçlü olmanın ana kaynağı çok çalışmak, tasarrufa azami dikkat ederek bilinçli yerli üretim yapmaktır. Üretim yaparken, öz kaynak kullanılmasına azami dikkat edilerek, dünyaya entegre olabilmek çağdaş ekonomik teknolojiyi yakalayabilmek maksadıyla ithal üretimin ancak ve ancak mecburi üretim üzerinde düşünülmeli ve gerekiyorsa yapılmalıdır. 

Ekonomiyi güçlendirmek adına güçsüz gözüken milletlerin ulusların sömürülmesi hatasına düşülmemelidir. Sömürüye dayalı ekonomik çıkar sağlayan ve destek veren  ulusların maddi itibar güç kazansalar dahi tarafsız milletlerin nazarında sömürgeci zihniyetçilerin itibar kaybı kaçınılmazdır. Sömürülmüş ulus-milletlerin zoraki bağlılığı sömürücülerin millet temeline saygınlığınında olmayacağı aşikardır. İçerisine hançer saplandığını gören milletler sömürücülere karşı bir gün mutlaka canı pahasına haklı olarak kin ve nefretini kusacaktır. Ticarette karşılıklı güven ve itimat gelecek nesiller için sağlam temelleri oluşturacaktır. Sömürgeci ekonomisine dayalı bir ticaret, itibarsız bir gelir edilmesinden ibaret olur. Dünya da sömürülmüş ülkelerdeki emekçi insanlarla gürüşüp konuşur iseniz bunu daha yakından görme anlama imkanı bulacaksınız. Günümüz dünyasında sağlılklı karşılıklı güvenilir-itibarlı ekonominin gelecekte bir çok ayrı milletleri yakınlaştırarak ayrı devlet aynı millet ruhunu anlatan tarihi birliktelik yaratarak İslamiyet ve lisan (Türkçe) birliğinin yaratılması imkansız değildir. Hal böyle olunca dünya milletlerinin saygınlığını kazanma ve süper güç olma yolunda hızlı dev adımların atılması hiç de uzak değildir.

     Ekonomik gücü kazanmak rekabetçi alemde var olmak, gündem belirleyen gücün söz sahibi olabilmek ve daha ileriye gidebilmek için islamiyeti esas alarak din ve devlet işlerini ayrı tutarak Osmanlı İmparatorluğunun evladıTürkiye Cumhuriyetinin kurcucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çizdiği yol ve bizlere emanet etmiş olduğu değerler ülke ve ilkeleri bizlere ışık tutmakta ve kazanılmış en büyük değer ve sermayedir. Elimizde bulunan bu öz sermayeden yola çıkılarak güçlü ekonomi, güçlü millet, güçlü devlet ve güçlü ordu olmanın yolunda ışık olduğu açıktır.

     saygılarımla esen kalın.............


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vay Canım Ülkem Vay !!!! Politika 26.05.2020
Saldırılar Devam Ediyor Politika 09.03.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Nereye Gidiyoruz Yaşam 07.12.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
EKONOMİ İYİ DURUMDA VE DOĞRU YOLDA MI? Ekonomi 28.05.2020
HER SABAH AYNI GÜNEŞ TEMBELLER İÇİN DOĞAR Ekonomi 11.04.2020
Keşke Vicdan Nakli Yapılsa! Ekonomi 31.12.2019
YERELİN SONU (MU)? Ekonomi 11.12.2019
MERKEZ BANKASI BAŞKANI ÇETİNKAYA'NIN GÖREVDEN ALINMASI Ekonomi 09.12.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

BOZOK BEYİ 10.10.2018

katılıyorum, güzel bir köşe yazısı olmuş, tebrik ederim.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.