İtibar Kazanma

   İtibarlı olmak, itibar kazanmak, güven verici ve güvenli olmak, yaşam tarzının belirlendiği düzeni sağlayabilecek en önemli etkenin günümüz amaç ve  araçlarından olan ekonomik ihtiyaçtır. Ekonomik güç birey olarak ülke olarak ve günümüzde dünyada tek güç kaynağıdır. Güçlü olmanın ana kaynağı çok çalışmak, tasarrufa azami dikkat ederek bilinçli yerli üretim yapmaktır. Üretim yaparken, öz kaynak kullanılmasına azami dikkat edilerek, dünyaya entegre olabilmek çağdaş ekonomik teknolojiyi yakalayabilmek maksadıyla ithal üretimin ancak ve ancak mecburi üretim üzerinde düşünülmeli ve gerekiyorsa yapılmalıdır. 

Ekonomiyi güçlendirmek adına güçsüz gözüken milletlerin ulusların sömürülmesi hatasına düşülmemelidir. Sömürüye dayalı ekonomik çıkar sağlayan ve destek veren  ulusların maddi itibar güç kazansalar dahi tarafsız milletlerin nazarında sömürgeci zihniyetçilerin itibar kaybı kaçınılmazdır. Sömürülmüş ulus-milletlerin zoraki bağlılığı sömürücülerin millet temeline saygınlığınında olmayacağı aşikardır. İçerisine hançer saplandığını gören milletler sömürücülere karşı bir gün mutlaka canı pahasına haklı olarak kin ve nefretini kusacaktır. Ticarette karşılıklı güven ve itimat gelecek nesiller için sağlam temelleri oluşturacaktır. Sömürgeci ekonomisine dayalı bir ticaret, itibarsız bir gelir edilmesinden ibaret olur. Dünya da sömürülmüş ülkelerdeki emekçi insanlarla gürüşüp konuşur iseniz bunu daha yakından görme anlama imkanı bulacaksınız. Günümüz dünyasında sağlılklı karşılıklı güvenilir-itibarlı ekonominin gelecekte bir çok ayrı milletleri yakınlaştırarak ayrı devlet aynı millet ruhunu anlatan tarihi birliktelik yaratarak İslamiyet ve lisan (Türkçe) birliğinin yaratılması imkansız değildir. Hal böyle olunca dünya milletlerinin saygınlığını kazanma ve süper güç olma yolunda hızlı dev adımların atılması hiç de uzak değildir.

     Ekonomik gücü kazanmak rekabetçi alemde var olmak, gündem belirleyen gücün söz sahibi olabilmek ve daha ileriye gidebilmek için islamiyeti esas alarak din ve devlet işlerini ayrı tutarak Osmanlı İmparatorluğunun evladıTürkiye Cumhuriyetinin kurcucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çizdiği yol ve bizlere emanet etmiş olduğu değerler ülke ve ilkeleri bizlere ışık tutmakta ve kazanılmış en büyük değer ve sermayedir. Elimizde bulunan bu öz sermayeden yola çıkılarak güçlü ekonomi, güçlü millet, güçlü devlet ve güçlü ordu olmanın yolunda ışık olduğu açıktır.

     saygılarımla esen kalın.............


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yerel Seçim Politika 01.02.2019
Vazgeçilmez Yurt Anadolu Evrensel 10.12.2018
Tanınmayan Statü Uzman Jandarma Medya 17.11.2018
Yöneticilik Hakkında Genel 23.10.2018
Politik-Güvenlik Politika 17.10.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI DİK. Ekonomi 06.02.2019
ASGARİ ÜCRET ENFLASYON ORANINA MAHKUM EDİLEMEZ Ekonomi 18.12.2018
KÖPRÜ CEZALARI Ekonomi 10.12.2018
ASGARİ ÜCRETİ İŞÇİLER BELİRLESİN Ekonomi 08.12.2018
İMAMIN YAPAMADIĞINI RAHİP YAPTI Ekonomi 18.11.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

BOZOK BEYİ 10.10.2018

katılıyorum, güzel bir köşe yazısı olmuş, tebrik ederim.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.