SUUDİ GAZETECİNİN ÖLDÜRÜLMESİ TÜRKİYE EKONOMİSİNE SALDIRIDIR

Suudi Arabistan'ın İstanbul konsolosluğunda bir muhalif Suudi Arabistan kökenli gazeteci hunharca öldürülmüş, cesedi 15 parçaya bölünüp Türkiye'den Suudi Arabistan'a götürülmüş.

Bu cinayet gerçekte o gazeteciye değil; Türkiye ekonomisine saldırıdır.

Çünkü bu cinayetin amaçı bence dünyaya yani genelde Türkiye'ye turistliğe geleceklere, özelde ise Türkiye'ye yatırım yapacaklara, borç vereceklere şöyle seslenmektir, şöyle bir korku salmaktır: 'Bakın Türkiye'de hiç can güvenliği yok, yani mal güvenliği de yok; bakın biz bile Türkiye'ye gidip istediğimizi asıpkesebiliyoruz(asıp kesebiliyoruz, Türkiye hiç güvenli bir yer değil, zaten üstelik de Tek adam rejimi var, Türkiye İran gibi biryer, sakın Türkiye'ye gitmeyin, sakın Türkiye'ye yatırım yapmayın, sakın Türkiye'ye borç vermeyin, Türkiye'nin yarınbirgünyarın birgün) ne olacağı belli değil, Türkiye gittikçe İran'a benziyor, zaten Abd de Türkiye'ye ambargo uyguluyor'.

Yani Akp iktidarı Türkiye'ye ekonomik saldırının yalnızca ekonomik yollardan olduğunu düşünmesin bence.

Buna tek çözüm: Türkiye'nin dünyaya ve insanlığa ilk örnek olacak olan; felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri üzerine kurulu bir demokrasi, hukuk, özgürlük ülkesi sistemine geçmesidir.

Yani 'Ya Akp ya Türkiye' aşamasında artık Türkiye. Akp de Türkiye için bir özveri, fedakarlık gösterip kapısına kilidi vurup gitmeli Türkiye tarihinden, sonsuza kadar yoksa bu halin sonu insanca bir dünyanın ötesine doğru değil de İran'a, Afganistan'a, Irak'a ve de Orta çağ'a doğru olur ki bakın televizyon kanalıları(kanalları) bile din iman, Türklük diye barbarlık, vahşet kültürü dizilerle, filımlarla(filmlerle), tiplerle dolmaya başladı şimdiden.

Evet sorun gerçekte enflasyon, işsizlik, Dolar, ekonomi falan değil; sorun: Ya Türkiye ya Akp.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 10.10.18/09.45