İŞ BANKASI HİSSELERİ VE KUTSAL EMANETLER

Akp iktidarı Andımız ve şeker fabrikasılarından(fabrikalarından) sonra bir de Chp'nin İş bankası'ndaki hisselerine takmış.

Bunu da Atatürk'ü, vatanı, milleti savunur bir havada yapıyor.

Peki kardeşim öyleyse şeker fabrikalarını neden sattın; konu vatan, millet ise?

Bunları bir de 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz', 'Demokrasi tıramvaydır, istediğim durakta inerim', 'İki ayyaş', 'Lozan zafer değil hezimettir' gibi sözlerle birleştirdiğimizde Akp'nin Chp'nin İş bankası'ndaki hisselerine gerçekte pek de vatan millet açısından bakmadığı olasılığı ortaya çıkar.

Akp'nin cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, Atatürk'e, bilimselliğe meydanokuyan(meydan okuyan) hali ortada iken Chp'nin İş bankası'ndaki hisselerine gözdikmesi(göz dikmesi) cumhuriyet, demokrasi, laiklik ve Atatürk Türkiyesi açısılarından(açılarından) pek de hayra(hayra) alamet değildir açıkki(açık ki).

Gerçekte o hisseler Chp'nin değil Atatürk'ün; Chp o hisselere Atatürk adına gözkulak(göz kulak) oluyor, bekçilik yapıyor, o kadar. Akp iktidarı diyor ki Chp İş bankası'nın yönetim kurulundaki Chp'lileri çeksin; peki de birçok bankanın yönetim kurulunda da Akp'li var.

Anlaşılıyor ki bir mirasyedi havasındaki Akp rotası yeni miraslar aramakta.

Açık ki Atatürk'ün İş bankası'ndaki hissesilerini 'Hazineye, millete' devretmek adı altında yapılmak istenilen şey yalnızca ekonomik değil siyasi bir saldırıdır da. Yani belli ki sata sata birşey kalmamış. Atatürk'ün İş bankası'ndaki hissesilerini hazineye devretmek adı altında işlem gerçekte Atatürk'e de saygısızlıktır çünkü ölünün vasiyeti bazı kavimlerde önemsiz olsa da Türklerde önemlidir.

Akp diyor ki Atatürk'ün İş bankası'ndaki hissesileri hazineye, vatana, millete layıktır. Hazine bakanı kim, Akp'li; Hazine bakanının amiri kim, cumhurbaşkanı, o kim, Akp'li. Yani okullardan Andımız'ı kaldıran, şeker fabrikasılarını bile satan, Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi terk edelim', 'Lozan zafer değil hezimettir' diyen Akp. Yani açık ki ortada bir Şark kurnazlığı var.

Akp diyor ki 'Chp'nin İş bankası'ndaki Atatürk hissesileri hazinenin, milletin hakkıdır'; peki kardeşim sen de Topkapı sarayı'ndaki Mukaddes emanetleri de Arabistan'a teslim et, onlar da onların hakkı değil mi? Hem saray sultan kültürüne karşı olan, İslamiyet dini inançının dinderinin(peygamberinin) bir şatafat, nefs, vahşet, dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı olan saraylarda emanetlerinin ne işi var? Taht için bebekleri, çocukları, annelerini, babalarını bile öldürten değil mi Osmanlı hanedanlığı? Hangi hakla, hangi kafayla Mukaddes emanetler böyle bir hanedanlıkla yanyana getirilir?

Mukaddes emanetler peygamberinin emanetleri ise İş bankası'ndaki Atatürk hissesileri de Atatürk'ün emanetleri. Atatürk bilmiyor muydu onları hazineye vermeyi?

Atatürk'ün İş bankası hissesileriyle ne yapacaksınız? Yeni bir uçak mı alacaksınız?

Peki Kutsal emanetler ne arıyor genelevler, barlar, pavyonlar, çıplaklı pılajlar olan bu ülkede?

Bırakın artık bu tatlısukurnazlığını(tatlı su kurnazlığını).

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 24.10.18/04.29


Başlık Kategori Yayın Tarihi
ZEVK VE HEYECAN SAVIM Felsefe 04.04.2020
ÖZEL SEKTÖRE MUHTAÇ ETME İNSANLARI DEVLET Şiir 03.04.2020
EVLİLİKTE FAHİŞELİK YAKLAŞIMI SAVIM Felsefe 02.04.2020
YUNUS NE YANA DÜŞER MEVLANA NE YANA Şiir 01.04.2020
DÜNYA VE TARİH HİÇBİRİNİZE KALMAYACAK Şiir 31.03.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Zihinsel Engelli (Felsefe) Felsefe 02.04.2020
Televizyonlar ve Toplumsal Gelişmeler Felsefe 01.03.2020
PİŞMANLIK Felsefe 31.12.2019
Karma yasası Felsefe 09.12.2019
GERÇEĞİN TEŞHİSİ (5) Felsefe 04.12.2019