Millet Olabilmek

  Millet olmanın varlığı, üzerinde yaşanabilir bir vatan sahibi olmak, güçlü ekonomiye sahip olmak, inançlı ve bugünkü konjektürde lisan birliği içinde olmayı gerektirmektdir. Bunlar tabi ki eğitimden geçmektedir. Kişisel eğitim, grup eğitimi, topluluk eğitimi, kitle eğitimi, toplumsal eğitimi ve en önemlisi evrensel olan eğitim tüm insanlığa hizmet eğitimidir. Kişisel,grup,lokal dar toplum eğitimlerinin yakıcı yıkıcı faaliyetler olabildiğini görmekteyiz. Eğitim ve öğretimin şeffaf, doğru ve güvenilir olabilmesi, yaşamakta olduğumuz  vatan toprağının korunması veya ayrık yaşamakta olduğumuz soydaşlarımızın huzurlu ve güvenli yaşamlarının oluşturulması için toplumsal kitlenin seçmiş ve benimsemiş olduğu aydınlarının olması aşikar ve stratejiktir. 

   Yerli milli üretim yapmamak demek ileri teknolojiye sahip milletlerin boyunduruğu altına girmektir. Yani üçüncü dünya ülekelerinin dahi gerisine düşmek demektir. Vatana hizmet demek, teknolojik-taktik entegresi olabilmek ve milletimizle birlikte ulasal teknolojiyi geliştirmek ve çoğaltmaktır. Atalarımızı, kendimizi, çocuğumuzu ve geleceğimizi önemsiyor isek inanç ve lisan birliğimizi kaybetmeden yeni teknolojik üretimin mutlaka ve mutlaka yeterince yerine getirilmesi hayati meseledir. 

    Kendi aramızda kavga etmemiz demek, teknoloji bakımından bizden üstün olan milletlerin bizlere istediklerini yapabildiklerini göstermektedir. İç kavga demek geri kalmak, bölünmek ve yönetilmek, üretime ve teknolojiye uzak kalmak demektir.

 Bugünlük bu kadar milli eğitim yerli eğitim ulusal eğitim. eğitim eğitim eğitim.........

Esen kalın....

  


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Yerel Seçim Politika 01.02.2019
Vazgeçilmez Yurt Anadolu Evrensel 10.12.2018
Tanınmayan Statü Uzman Jandarma Medya 17.11.2018
Yöneticilik Hakkında Genel 23.10.2018
Politik-Güvenlik Politika 17.10.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
asdf Eğitim 09.02.2019
Merkezi yerleştirme ile yatay geçiş ATATÜRK ÜN.VE ATATÜRK ÜN.AÇIKÖĞRETİM F.BAŞVURUSU Eğitim 31.01.2019
Dünaya'da Kaliteli Eğitim Sıralaması Eğitim 28.01.2019
Peygamberim (Hz. Muhammed (s.a.v.)) Eğitim 27.01.2019
Allah (c.c.) Eğitim 25.01.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

BOZOK BEYİ 06.10.2018

Millet olmanın yolu vatanını sevmekten geçer, güzel bir yazı

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.