Millet Olabilmek

  Millet olmanın varlığı, üzerinde yaşanabilir bir vatan sahibi olmak, güçlü ekonomiye sahip olmak, inançlı ve bugünkü konjektürde lisan birliği içinde olmayı gerektirmektdir. Bunlar tabi ki eğitimden geçmektedir. Kişisel eğitim, grup eğitimi, topluluk eğitimi, kitle eğitimi, toplumsal eğitimi ve en önemlisi evrensel olan eğitim tüm insanlığa hizmet eğitimidir. Kişisel,grup,lokal dar toplum eğitimlerinin yakıcı yıkıcı faaliyetler olabildiğini görmekteyiz. Eğitim ve öğretimin şeffaf, doğru ve güvenilir olabilmesi, yaşamakta olduğumuz  vatan toprağının korunması veya ayrık yaşamakta olduğumuz soydaşlarımızın huzurlu ve güvenli yaşamlarının oluşturulması için toplumsal kitlenin seçmiş ve benimsemiş olduğu aydınlarının olması aşikar ve stratejiktir. 

   Yerli milli üretim yapmamak demek ileri teknolojiye sahip milletlerin boyunduruğu altına girmektir. Yani üçüncü dünya ülekelerinin dahi gerisine düşmek demektir. Vatana hizmet demek, teknolojik-taktik entegresi olabilmek ve milletimizle birlikte ulasal teknolojiyi geliştirmek ve çoğaltmaktır. Atalarımızı, kendimizi, çocuğumuzu ve geleceğimizi önemsiyor isek inanç ve lisan birliğimizi kaybetmeden yeni teknolojik üretimin mutlaka ve mutlaka yeterince yerine getirilmesi hayati meseledir. 

    Kendi aramızda kavga etmemiz demek, teknoloji bakımından bizden üstün olan milletlerin bizlere istediklerini yapabildiklerini göstermektedir. İç kavga demek geri kalmak, bölünmek ve yönetilmek, üretime ve teknolojiye uzak kalmak demektir.

 Bugünlük bu kadar milli eğitim yerli eğitim ulusal eğitim. eğitim eğitim eğitim.........

Esen kalın....

  


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Vazgeçilmez Yurt Anadolu Evrensel 10.12.2018
Tanınmayan Statü Uzman Jandarma Medya 17.11.2018
Yöneticilik Hakkında Genel 23.10.2018
Politik-Güvenlik Politika 17.10.2018
İtibar Kazanma Ekonomi 10.10.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Güneş ve Özellikleri Eğitim 02.12.2018
ANDIMIZ DEĞİŞTİRİLMELİ SAVIM Eğitim 24.11.2018
TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA HİÇKİMSEDE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI YOK SAVIM Eğitim 23.11.2018
netkent akdeniz araştırma ve bilim üniversitesi. Eğitim 15.11.2018
HAYATIMIZA GİZLİCE GİREN TEHLİKELER Eğitim 14.11.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

BOZOK BEYİ 06.10.2018

Millet olmanın yolu vatanını sevmekten geçer, güzel bir yazı

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.