Millet Olabilmek

  Millet olmanın varlığı, üzerinde yaşanabilir bir vatan sahibi olmak, güçlü ekonomiye sahip olmak, inançlı ve bugünkü konjektürde lisan birliği içinde olmayı gerektirmektdir. Bunlar tabi ki eğitimden geçmektedir. Kişisel eğitim, grup eğitimi, topluluk eğitimi, kitle eğitimi, toplumsal eğitimi ve en önemlisi evrensel olan eğitim tüm insanlığa hizmet eğitimidir. Kişisel,grup,lokal dar toplum eğitimlerinin yakıcı yıkıcı faaliyetler olabildiğini görmekteyiz. Eğitim ve öğretimin şeffaf, doğru ve güvenilir olabilmesi, yaşamakta olduğumuz  vatan toprağının korunması veya ayrık yaşamakta olduğumuz soydaşlarımızın huzurlu ve güvenli yaşamlarının oluşturulması için toplumsal kitlenin seçmiş ve benimsemiş olduğu aydınlarının olması aşikar ve stratejiktir. 

   Yerli milli üretim yapmamak demek ileri teknolojiye sahip milletlerin boyunduruğu altına girmektir. Yani üçüncü dünya ülekelerinin dahi gerisine düşmek demektir. Vatana hizmet demek, teknolojik-taktik entegresi olabilmek ve milletimizle birlikte ulasal teknolojiyi geliştirmek ve çoğaltmaktır. Atalarımızı, kendimizi, çocuğumuzu ve geleceğimizi önemsiyor isek inanç ve lisan birliğimizi kaybetmeden yeni teknolojik üretimin mutlaka ve mutlaka yeterince yerine getirilmesi hayati meseledir. 

    Kendi aramızda kavga etmemiz demek, teknoloji bakımından bizden üstün olan milletlerin bizlere istediklerini yapabildiklerini göstermektedir. İç kavga demek geri kalmak, bölünmek ve yönetilmek, üretime ve teknolojiye uzak kalmak demektir.

 Bugünlük bu kadar milli eğitim yerli eğitim ulusal eğitim. eğitim eğitim eğitim.........

Esen kalın....

  


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Emperyalizmin Gücü Evrensel 26.08.2019
Budalalık mı? Ahmaklık mı? Eğitim 26.07.2019
Türkiye'de Seçim Güvenliği Politika 13.04.2019
Hedef Türkiye Politika 22.03.2019
Sahiplenmek Genel 16.03.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Eğitim Ve Öğretim Eğitim 05.09.2019
İHA kurs bilgilendirme (İHA Course of in the formal) Eğitim 21.08.2019
İHA kurs bilgilendirme (İHA Course of in the formal) Eğitim 20.08.2019
İHA kurs bilgilendirme (İHA Course of in the formal) Eğitim 19.08.2019
Güçlü Kadınlar Yetiştirmeliyiz Eğitim 11.07.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

BOZOK BEYİ 06.10.2018

Millet olmanın yolu vatanını sevmekten geçer, güzel bir yazı

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.