Millet Olabilmek

  Millet olmanın varlığı, üzerinde yaşanabilir bir vatan sahibi olmak, güçlü ekonomiye sahip olmak, inançlı ve bugünkü konjektürde lisan birliği içinde olmayı gerektirmektdir. Bunlar tabi ki eğitimden geçmektedir. Kişisel eğitim, grup eğitimi, topluluk eğitimi, kitle eğitimi, toplumsal eğitimi ve en önemlisi evrensel olan eğitim tüm insanlığa hizmet eğitimidir. Kişisel,grup,lokal dar toplum eğitimlerinin yakıcı yıkıcı faaliyetler olabildiğini görmekteyiz. Eğitim ve öğretimin şeffaf, doğru ve güvenilir olabilmesi, yaşamakta olduğumuz  vatan toprağının korunması veya ayrık yaşamakta olduğumuz soydaşlarımızın huzurlu ve güvenli yaşamlarının oluşturulması için toplumsal kitlenin seçmiş ve benimsemiş olduğu aydınlarının olması aşikar ve stratejiktir. 

   Yerli milli üretim yapmamak demek ileri teknolojiye sahip milletlerin boyunduruğu altına girmektir. Yani üçüncü dünya ülekelerinin dahi gerisine düşmek demektir. Vatana hizmet demek, teknolojik-taktik entegresi olabilmek ve milletimizle birlikte ulasal teknolojiyi geliştirmek ve çoğaltmaktır. Atalarımızı, kendimizi, çocuğumuzu ve geleceğimizi önemsiyor isek inanç ve lisan birliğimizi kaybetmeden yeni teknolojik üretimin mutlaka ve mutlaka yeterince yerine getirilmesi hayati meseledir. 

    Kendi aramızda kavga etmemiz demek, teknoloji bakımından bizden üstün olan milletlerin bizlere istediklerini yapabildiklerini göstermektedir. İç kavga demek geri kalmak, bölünmek ve yönetilmek, üretime ve teknolojiye uzak kalmak demektir.

 Bugünlük bu kadar milli eğitim yerli eğitim ulusal eğitim. eğitim eğitim eğitim.........

Esen kalın....

  


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Saldırılar Devam Ediyor Politika 09.03.2020
Bakış Açısı Politika 25.02.2020
Felaketler Ülkesi Olmak İstemiyoruz!!! Genel 07.02.2020
Nereye Gidiyoruz Yaşam 07.12.2019
Farkındalık Yaratmak Genel 15.11.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
KARATAY ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Eğitim 07.03.2020
Zamanın değişmesiyle dini hükümler değişir mi? Eğitim 11.02.2020
Bilgisayarın Eğitime Girmesi Eğitim 03.02.2020
HANGİNİZ DAHA ZEKİ? Eğitim 31.01.2020
BENİM BABAM DAHA BABA Eğitim 30.01.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

BOZOK BEYİ 06.10.2018

Millet olmanın yolu vatanını sevmekten geçer, güzel bir yazı

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.