DOLAR VE AMERİKA(BATIYORMUYUZ?)

Dünyanın en nankör ülkelerinin başında olan ABD’nin şimdi oynadığı oyunun ‘’Türkler’’ tarafından desteklenmesi akıllara tek bir soruyu getiriyor: ABD’den bu hareketleriniz için ne kadar para veya ne aldınız? Şuanda gittikçe büyüyen rahip ve dolar meselesinde tek mevzû Amerikan Rahibin verilmemesi değildir.Asıl mevzû, bundan yüzyıllar önce başlamış ve onlarda cerihamlar bırakan haçlı ve hilâl mevzusudur! Asıl mevzû; Türkiye’nin gözlerinin önünde bu kadar yükselişe geçmesidir.Ve onlar kendi yaptıklarıyla bu ülkeyi dağıtamadıklarını anlayınca(Gezi olayları, 15 Temmuz Darbe Girişimi,Fetö,Adnan Oktar vs.) Şimdi de ekonomimizden vurmaya çalışıyorlar.Ve son 15 günün Türkler için zirve konusu  ‘’Batıyoruz!’’ konusudur.Ne yazık ki en büyük darbeyi; biz kendi insanımızdan yiyoruz. Onlar önce bize tarihimizden utanmaya(yaşantısından tutun giydiklerine kadar) sürüklediler.İnancımız olan İslam dininde yapılanlara at gözlüğü ile bakmamızı istediler.Sonra da kendilerince medeniyet olanı önümüze sermeye çalıştılar.Ve onların istediklerini yapanlar ne oldu biliyormusunuz? Hain!

         Şuanda ‘’Dolar 7 lira oldu battık!’’ diyenler umarım Türkiye’nin geçmişinde doların ne kadar olduğunu biliyordur.Bakın bir düşünün yıl başında dünyanın büyüme oranını başında gelen Türkiye’ye ne oldu da böyle oldu?

Bahsetmek istediğim konu Amerika kudurmuş köpeği ve başındaki daha da kudurmuş kişi değil.Asıl bahsetmek istediğim kendi ülkesi zor durumda kalınca, kendi ülkesi sıkıntıya girince ne mal olduğunu ortaya koyanlar.Bu ülkenin size ve sizin gibilere ihtiyacı yok!

 

Ülke batıyor,Allah bizi bıraktı zaten bırakmasaydı şimdi böyle olmazdık.Aç kalacağız! Nidalarıyla havlayanlara hatırlatma:Senin inandığın dinin peygamberi karnına taş bağladı.Senin ataların Çanakkale Savaşında aylarca kuru ekmekle savaştı.Gerçi senin ataların diyerek yanlış söylüyorum senin ataların Amerika’da! Çünkü sen ne Osmanlının, ne Kurtuluş Savaşının kahramanlarının torunusun! Sen sadece önüne atılan kemiğe kanan, medeniyim diye geçinen, kendi ülkesini 1 dolara satanların köpeği olmuşsun.

 

Meseleyi sadece ‘’Ver papazı al parayı’’ olarak gören, âmâlara da hatırlatma; konu bu kadar düşük bütçeli değil! Konu sizlerin ülkenize ihanetinizdir.

 

Bu savaş bir avuç vatan toprağı için canını hiç tereddütsüz verebilecek; doğduğu, ekmeğini yediği, eğitim gördüğü, şehitlerin kanı ile sulanan vatan toprağına asla ihanet etmeyeceklerin savaşı!

 

Bu savaş, zalimin karşısında her zaman olduğu gibi ‘’elif gibi dimdik’’ olanlar ile, zalime dost, para için can verenlerin savaşı…

 

Unutma! Batıl kazanmış gibi gözükebilir, ama Hak’kın kudreti ve gözü pekliği karşısında uzun süre rol yapamaz… 

                                                                                                               

                                                                                                                         MURATŞAH&BAYBARS


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İdam Sehpası Şiir 16.02.2021
EDİRNELİ KABİL Şiir 17.01.2021
AMERİKAN RÜYASI Genel 09.01.2021
Delice Şiirler-5 ''Aşk Tiyatrosu'' Şiir 15.12.2020
ODAK TEK EĞİTİM MODELİ Genel 28.11.2020
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik Politika 19.02.2021
İSTİKBAL GÖKLERDEDİR Politika 12.02.2021
Türk Birliği Politika 25.01.2021
Güvenir Halim Kalmadı Politika 29.12.2020
KKTC SECİMLERİ ÜZERİNE Politika 26.10.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

İbni sina 12.08.2018

Arkadaşlar ozur dilerim ibni olacakti ibne olmuş

Mümin osmanli evladi 12.08.2018

Kardeşim severek okudum başarilarinin devamini dilerim haklsin sana katiliyorum

İbne 12.08.2018

Miladerim mukemmel olmuş tebrik ederim

Türkoğlu 12.08.2018

Başarılı çalışmanızdan dolayı sizleri tebrik ederim.Devamındaki yazılarınızı aynı başarı üzerine devam etmenizi bekliyorum.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.