Futboldan Sanata, Özil'den Ceceli'ye

Mesut Özil dünya gündeminde. Tam da olması gereken yerde. Yaptığı son hamle “vurdu ve gol oldu” cinsindendi. Almanya’ya iyi bir ders verdi Özil.

Dünya lideri bir Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektireceksin ve bunun için eleştiriye maruz kalacaksın. Özil yapması gereken en iyi hareketi yaptı ve Alman milli takımını bıraktığını açıkladı.

Takdir edelim mi, edelim tabi. 

Eleştirebiliriz de. Bu da bizim hakkımız. Neden Türk milli takımını seçmedi de Almanları tercih etti diye eleştirebiliriz. Bu geçti gitti. Durum ne olursa olsun Alman milli takımı gerçeği var. Dünya sıralamasında ilk üçte olan bir takım. Bütün gurbetçilerin hayalidir çocuklarının bu takımda oynaması. O geldi, geçti. Şimdiki durumda Özil çok onurlu bir tavır alarak milli takımı bıraktı.

İkinci bir futbolcu olayı da Alpay Özalan. Futbolculuk kariyeri boyunca efendiliği ile tanınan bir isim Alpay.  1996 yılında fair play ödülü almış bir futbolcu aynı zamanda. Yani sakinliği ve centilmenliği ile tanınan bir futbolcu.

Elbette bir yere kadar. Şimdi Alpay Özalan Ak Parti İzmir milletvekili oldu. Meclisteki görüntüleri ile Türkiye gündemine geldi. Hdp milletvekili Ahmet Şık öyle ifadeler kullandı ki aziz vatanımız için Alpay bir anda kendini kaybetti ve haddini aşanlara haddini bildirdi. Konuşmalarına fırsat vermedi.

O hareketiyle daha büyük bir ödülü hak etti Alpay. Gönülleri fethetti. Bizim hadsize haddini bildirecek vatanseverlere ihtiyacımız var.  

Geleli sanat dünyasına

Mustafa Ceceli gündemdeki isim. Eski eşinin foyalarını ortaya çıkardı diye suçlanıyor Ceceli. Foya dediğim de bildiğin sapıklık. Buraya yazmaya bile ar ettiğim bir durum. Neden böyle bir şey yaptı Ceceli çünkü çocuğu bu sapıklığın yaşandığı evde yaşıyor.

Şimdi Ceceli gizli kamera görüntüsü ile bu ahlaksızlığı ortaya çıkarmasaydı ne olacaktı? Çıkıp deseydi ki çocuğumun annesi ahlaksızca bir yaşam sürüyor, elbette inanılmayacaktı. Yaşantısı ile görüşleri ile zaten hedefte olan Ceceli’yi daha çok topa tutacaklardı.

Çok iyi yaptı. Bir ahlaksızlığı ortaya çıkardı. Onu eleştirenler, özel hayata saldırı diyenler de böylelikle sapıklığı savunmuş oldular.

Acaba kendi evlatlarının böyle bir sapıklığı yaşamasını ister mi özel hayat diyenler?

Mustafa Ceceli’nin konserlerini iptal edenler de bu yanlışa ortak oluyorlar. Siz sapıklıktan mı yoksa sapıklığın ortaya çıkarılmasından mı yanasınız? Önce bunu bir belli edin.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İSMET ÖZEL ÇOK ÖZEL Edebiyat 07.08.2018
Ne olacak bu hayvanların hali? Genel 05.08.2018
Öğretmen Öğretmenin Kurdudur Eğitim 01.08.2018
Muharrem İnce'nin yol haritası nereye çıkar? Politika 27.07.2018
İyi Parti İyi mi? Politika 25.07.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
ALLAH'A SAVAŞ AÇILIR MI? Genel 23.03.2019
DİNİ AFORİZMALARIM Genel 22.03.2019
Ümmetin kafası neden karıştı? (4) Genel 18.03.2019
Sahiplenmek Genel 16.03.2019
Teşekkürler Yoldan-daş Genel 12.03.2019

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Kamil Buzluk 28.07.2018

Ben de Ceceliden yanayım. Lezbiyen olan suçlu değil Ceceli suçlu mu? Ahlak din iman elden gidiyor. Bunu ortaya çıkaranı alkışlamak lazımken linç etmeye kalkıyorlar.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.