CHP'DE LİDER DEĞİŞİKLİĞİ YETERLİ Mİ ?

İki haftalık bir aradan sonra yeni yazımı yazma fırsatı buldum.Ancak bu aranın benim tercihim olmadığını belirtmeyelim.Twitter da bazı kişi ve kurumlar bu sosyal medya aracını adeta ''Terör örgütü'' gibi kullanmaktalar. İllegal odalar kurmaktalar ve o odalarda ajanlıktan tutun da, devlete, millete karşı suçlar işlemekteler.Ben bu oluşumlara ''Twitter terör örgütleri'' adını verdimBu kişilerin bir bölümüde sözde Atatürkçü olarak kendilerini tanımlıyorlar. Sosyal medya paylaşım aracı olan Twitter üstünden kim olduklarını, amacının ne olduğunu bilmediğim gruplar,odalar ve şahıslar, hesabımı spam yaptırtarak kapattılar.Bu benim başıma çok kez geldiği için artık üzüntü duymuyorum. Asli üzüntüm, bizim her kurumda, her mecrada ikiye bölünmemiz gibi, sosyal medyada da ikiye bölünmemiz. Bu şahısların kurmuş oldukları Twitter'daki Dm grupları karşılığı, bazı Chp ve İyi Partili vekillerden para aldıklarını da tespit ettim.Bunlar davalarını satanlardır, Atatürkçü değillerdir ve asla da benim çevrem de barınamazlar. Bana asla zarar veremezler. İşte bakın yine huzurunuzdayım. Günde 200 kişi okumaz yazılarımı ,100 kişi okur ne fark eder ki.

Bana zarar verdiklerini düşünüyorlar ancak bana asla zarar veremezler, aslında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolunda olan ve savunucusu olan birine verdikleri zararla bu davaya zarar vermiş oluyorlar. Ancak bunun farkında olamayacak kadar sözde Atatürkçüler.Neyse ki bu kişi ve odalar tespit edildi. İlerleyen zamanlarda, Twitter'da dönen bu oyunları daha ayrıntılı bir şekilde, isim isim açıklayacağım..

Böyle bir giriş yapmak zorundaydım..Zira bu olay sebebiyle yazılarıma 1 hafta ara vermek zorunda kalmıştım.

 

Chp'de sular durulmuyor. Seçim sonuçlarının akabinde bildiğiniz üzere Chp'nin içinde mevcut düzene karşı, bu zamana kadar sürdürülen politikaya karşı, Chp'nin şu anki kadrosuna karşı bir muhalefet oluştu. Biz bu oluşumu hangi siyasal partiden hatırlıyoruz ? Mhp'den hatırlıyoruz. Mhp'de de bildiğiniz üzere özellikle referandum döneminde öne çıkan Mhp'li muhalifler, İyi Parti adında bir parti kurmuşlardı.Ancak Chp'deki bu oluşum tabii ki ideolojik anlamda İyi Parti'den daha farklı bir oluşum.

İyi Parti Merkez Sağ ve Muhafazakar - Milliyetçi bloğun bir alternatifi gibi gözükürken, Chp ise daha çok Merkez Sol ve Ulusalcı- Milliyetçi kesime hitap edebilecek bir yönetime hazırlanıyor. İmzaların 500'e yaklaştığı ve hatta geçtiğini iddia eden muhalefet ve karşı cephe ise henüz 500'ün altında olduğunu açıklıyor. Olağanüstü kongre için ise en az 625 imza gerekli.

24 Haziran seçim sonuçlarından çok, bu hezimetin gecesinde yaşanan rezillikler konuşuluyor.Hâlâ daha bitmedi 1 ay geçmesine rağmen. Bülent Tezcan'ın açıklamaları, Atatürkçü basın yayın organlarının aklımızla alay etmesi, adil seçim platformu yapılanmasının fiyasko çıkması gibi. Zira bu seçim asla hata kabul etmeyen bir seçimdi. Hiç bir hata kabul edilemez. 15 Temmuz akabinde oluşturulan tek adam Türkiye'si, 20 Temmuz'daki Ohal kararı ile tescillenmişti. Ardından 16 Nisan Referandumu ile tamamen muhalefet bitirildi. Şu anda ise, Cumhuriyet ve Rejim tamamen tehlikeye girmiş durumda. İşte bu kadar hayati ve kritik bir seçimi geride bıraktık. Tabii ki bu yenilginin müsebbibi Chp yönetimi en sert eleştirilerle karşı karşıya kalacak. Bundan doğal bir şey olamaz. Anlayamadığım bunu kabul edemeyenler. Hâlâ neyin derdindeler anlamak mümkün değil. Atatürk'ün partisi erimiş, bitmiş ve kurucu değerlere, Atatürk'e ihanet edenlerin eline düşmüştür. Bu Chp yönetiminin asla ve asla Atatürk değerleriyle zerre alakası yoktur.

Muhalif bir oluşum var, birde parti içinde bu muhalifler de nereden çıktı diyen bir kesim var. Yani tam bir koltuk savaşı veriliyor. Kimin partisinde ? Atatürk'ün partisinde. Bırakması gereken kim ? 10 seçim kaybetmiş Kılıçdaroğlu. Ama daha geçtiğimiz günlerde, Kılıçdaroğluna onursal başkanlık teklif eden kim ? Muharrem İnce. Hani derler ya, neresinden tutarsam elimde kalıyor, aynı öyle bir durum bu. Şu anda Muharrem İnce bunların içinde en iyisi ancak benim kendisine de asla güvenim yok.

Deniz Baykal gibi parti de söz sahibi olan kişiler ise, şimdiki yönetimin yanında. Yani tam bir burjuva ağzı. Deniz Baykal, Chp'de bir değişim şart diyor ama şu anda yapılacak bir kurultay partiye zarar verir diyor. Hangisi Deniz bey değişim olsun mu olmasın mı ? Chp'de 10 seçim kaybetmiş lider ve yönetim, Türkiye'nin siyasi tarihindeki en önemli seçimide kaybetmiş ve bu seçimin arefesinde parti değişsin diyoruz, bundan iyi bir zaman dilimi olabilir mi ?

Ben Muharrem İnce için kötünün iyisi tabirini kullanıyorum. İçimden gelmiyor ancak eldeki malzemelerin en iyisi bu. Ancak Muharrem İnce geldiği zaman neleri yapabilecek, neleri yapamayacak. Bu konu çok önemli.. Diyelim ki Muharrem İnce'yi destekleyenler yeterli imza olan 625'i buldular,

Olağanüstü kurultay da lideri değiştirecek oy çıkacak mı ?

Değişse bile Muharrem İnce tek başına ne yapabilecek ?

Muharrem İnce beklenilen büyük devrimi büyük değişimi parti içinde yapabilecek mi ?

 

Bana göre hep söylediğim bir konu var. Chp'de mutlaka bir devrim yaşanmalı. Bu sebeple de hedef ''4Y'' olmalı. 4 Y, 4 yeni atılım 4 yeni devrim demek.

1.Yeni Lider (Muharrem İnce)

2.Yeni Ekip (Marjinal düşünceye değil,kurucu değerlere bağlı)

3.Yeni ideoloji (Daha az sol daha çok Ulusalcı)

4.Yeni Yol Haritası.(Anadolu insanıyla barışacak) 

Eğer bu 4 yenilik esaslı bir tabana oturabilirse, Chp yeniden iktidara talip olabilir. Hatta parti kadrosunda Osman Pamukoğlu İlker Başbuğ Metin Feyzioğlu Ümit Kocasakal gibi daha bir çok isim olmalı.Şimdikilerin çoğu tasfiye edilmeli. Lider olarak da MUHARREM İNCE seçilmeli..24 Haziran öncesinde de söylemiştim, Chp'de devrim şart diye. Ve bu yapılmadı. Bunun sonucunda Türkiye tarihinin en önemli seçimini kaybettik. Yine aynı şeyi söylüyorum, Sadece lider değişikliği yetmez. Chp'de komple bir temizlik ve ideoloji değişikliğine ihtiyaç var.

Diyelim ki bu dediklerimizin hiç birisi olmadı. Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan oldu yada hiç kurultaya gidilmedi. O zaman Muharrem İnce'nin yapacağı tek bir şey kalıyor '' YENİ PARTİ ''.. Muhaliflerle birlikte, daha fazla Ulusalcı-Milliyetçi, kurucu değerlere bağlı, Atatürkçü, Merkeze yakın Sol'u da kapsayacak yeni bir parti kurması gerekiyor. Zira bu oluşum ile 2019'daki yerel seçimlere gidilirse, Chp bir tane belediye alamadığı gibi, Türkiye genelinde ise, %15'lerin altına düşer.İzmir'de dahi sallanır.

Chp her zaman halkın partisidir. Ulus düşünceye sahip, kurucu düşünceye sahip olanların partisidir. İllegal terör örgütleriyle kol kola giren, parti yöneticilerinin ve seçmenlerinin partisi değildir. Bu düşünceyle hareket edilecek ve hüküm zamanı gelince mutlaka uygulatılacaktır.

 

Sözlerime son verirken, bugün Kıbrıs Barış Harekatının yıl dönümü. Bu harekatta emeği geçmiş tüm şehit ve gazilerimizden Allah razı olsun diyor, başta Bülent Ecevit olmak üzere bu kararı alan tüm siyasileride tebrik ve şükranla yâd ediyorum..

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum...

 

Twitter adresim ; twitter.com/Yigit_KrTpRk

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
MUHARREM İNCE "FİDYE SİYASETİ" Mİ YAPIYOR ? ! Politika 03.08.2020
CHP'NİN “İDEOLOJİ KURULTAYINA” İHTİYACI VAR. Politika 24.07.2020
Dünyayı Cennete Çevirmeye Ne Dersiniz? Politika 22.07.2020
Siyasi Misyoner Politika 13.07.2020
Şişli`de Komşu Masa EL oldu Politika 12.07.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Mehmet 20.07.2018

Kardeşim dört dörtlük bir yazı olmuş cümle cümle katılıyorum. Yeniden hoşgeldin. Seni susturmak isteyenler susturamayacak, biz seni biliyoruz için ferah olsun.Sevgilerle.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.