BU HEZİMETİN SORUMLUSU KİM ?

24 Haziran seçimlerini hep birlikte geride bıraktık. Kazanan taraf olan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, tüm Akpli vekillere ve onlara oyları ile destek veren tüm Akplilere tebriklerimi sunuyorum. Çok önemli bir zafer ve çok önemli bir oy yüzdesi aldılar. Çok önemli bir seçimi geride bıraktık. 16 Nisan Referandumu ile değişen bir sistem ve onun tamamlacıyısı olarak da 24 Haziran Genel seçimlerinde millet kararını verdi. 16 Nisan da değişen sistem, bana göre 24 Haziran seçimleriyle de rejim değişikliğine evrildi. Artık sayın Erdoğan'ın önünde hiç bir tehdit mevzu bahis değildir. Denetimi yoktur, kanunu kendisidir, istediği  yasayı istediği işi yapmakla yetkilidir.Millet ona bu yetkiyi vermiştir. Cumhurbaşkanı şu anda isterse Şeriat da dahil olmak üzere,istediği her mevzuyu Referanduma götürebilir. Çok tehlikeli bir döneme girdiğimizi belirtebilirim.

Kemalizm'i bitirme gayesi ile yola çıkan Erdoğan, 2023 Atatürk'süz Türkiye projesi ile Türk siyaset tarihine giriş yapan Akp bu hedefini gerçekleştirmek için en kritik virajı dönmüştür.Dış basına bakıyorum neler yazmışlar diye.Şu anda öyle bir Erdoğan furyası var ki ! Neler yazmışlar, övgüler, yenilmez lider, her türlü sıfatı layık görmüşler. Bu aslında Erdoğan'ı Avrupa'nın da istediğinin bir göstergesidir. Çünkü seçimden önce o şekilde davranmak çok kolaydır. Vurun abalıya kadar basit bir şey yoktur. Peki seçimden sonra neden tavır değişikliğine gidiyorlar ? Çünkü Avrupa'nın asıl derdi, Türkiye'nin istikrarsız olması, Erdoğan'ın başta kalmasıdır. Ben tam tersini iddiaa ediyorum. Bugün Türkiye her alanda istikrarsızdır. Ekonomi, Dış Politika, Terörle Mücadele, İç Politika, Hukuk, İafade Özgürlüğü, Demokrasi aklınıza gelebilecek her alanda ülke geriye gitmektedir. Demokrasi sadece seçimle tecelli etmez. Demokrasi aslında sandıktan sonrasıdır. Demokrasi sana oy vermeyenleride sahiplenmektir.  Demokrasi 5 yıl da bir sandığa gitmek demek değildir.Bugün eğer herkesin Cumhurbaşkanı olduğunu söyleyen Erdoğan %50'yi yok sayıyor ise, gerçekten demokrat diyebilirmiyiz ? Ülke de demokrasi var diyebilirmiyiz ?.

Ben amatör bir yazarım. Her şeyi çok iyi bildiğimi iddia etmedim hiç bir zaman. Ancak yazılarım da en dikkat çekici olan bana göre akademik bir dil kullanmamam.Bu da benim samimi kişiliğim ve samimi bir yazar olmamla doğru orantılı. Belki bu son yazım olacak size.Bilemiyorum düşüneceğim.. Zira mücadele sadece başarıya endekslidir. Başarı ise sadece mükafatla değerlenir. Eğer bana mükafat verilmediyse, benim yazmamın ne gereği var..

Yıllarca iktidar da olan ülkeyi yöneten bir Akp hükümeti. Çok konuştuk çok yazdık.. 24 Haziran'ı da geri de bıraktık. İyisiyle kötüsüyle 5 yıl daha bu hükümet devam edecek. Milletin oyuna her zaman hürmet göstermek mecburiyetindeyiz. Ancak benim ne mecburiyetim var ki, bizim partimizin başındakiler ya da partimizi yöneten idarecilerin siyasetçilerin, 16 yıldır idraksız bir politika güdüpte, bizim 16 yıldır muhalefet de kalmamıza, bizi her seçim sonrası kahretmeye, Mustafa Kemal'in kemiklerini sızlatmaya ne hakları var.

Dün çoğu kanal bildiğiniz üzere seçimleri canlı yayında gösterdiler.. Oturdum bakıyorum yandaş basına bakmıyorum tabii ki.Ancak keşke yandaş basından izleseymişim. Zira yandaş basın doğru olanı söylemiş. O kadar pişman oldum ki, Halk Tv ve Fox Tv'den izlediğime. Halk Tv'de 3 tane şahıs bir araya gelmiş seçimlerin %100 ikinci tur'a kaldığını söylüyor. Fox Tv'de çok da sevdiğim bir haber spikeri, şu anki sonuçları ciddiye almayın, seçim başa baş geçecek diyor. Bizde düşünüyoruz o halde '' Bunlar bu şekilde söylediğine göre, kesin ön bilgileri ya da bir istihbaratları vardır'' diye düşünüyoruz. Chp'nin milletvekillerinden biri Fox Tv'ye telefon ile bağlanıyor, sandıklar daha açılmadı biz kazandık diyor. Öteki taraftan Chp sözcüsü şahıs, ''Bize gelen bilgilere göre Erdoğan %46, Muharrem İnce %40'' diyor. Muharrem ince ise Fox Tv'ye telefondan mesaj atıyor, ''Adam kazandı'' diye, ondan sonra bugün çıkmış ama ben yanlış yaptım diyor. Peki Muharrem İnce madem bu yanlışı yaptın, neden dün , arkadaşlar başıma bir şey gelmedi sıkıntı yok sakin olun diye neden bir tweet atmadın. Eğer bunu yapsaydın ben senin samimiyetine inanırdım. Zira halkı tahrik etmemiş olurdun halkı umutlandırmamış olurdun, halkı tedirgin ettirmemiş olurdun.

Daha sayabileceğim yüzlerce saçmalık arasında bir seçimi daha geride bıraktık. Bir kere bu ismini anmadığım şahıslar artık benim için bitti de, ben asıl yaptıkları bu dansözlük sebebiyle bizim yüzümüze nasıl bakacaklarını merak ediyorum. 

ŞİMDİ BENDE SORUYORUM BU HEZİMETİN SORUMLUSU KİM ?

1.Cumhuriyet Halk Partisi mi ?

2.İçimizdeki sahte Atatürkçüler mi ?

3.Halkın aklıyla alay eden, duygularını sömüren Atatürkçü basın mı ?

4. Devamlı Millet İittifakını ve Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adaylarını abartı yüzdelerle gösteren araştırma şirketleri mi ?

Gelelim seçim sonuçları analizime.. Seçimin galibi, mutlak Erdoğan olmuştur..Muharrem İnceye ise halk çok iyiydin ancak daha mesafe katetmelisin mesajını verdi. Öteki taraftan Demirtaş ve Akşener sınıfta kaldı..Demirtaş halkın gözünde hapishane de olmayı hak eden bir pozisyona gelirken, Akşener ise etkisiz eleman pozisyonuna geldi. Temel Karamollaoğlu ise malesef belki çok ağır olacak ama, siyasi hayatı son bulmuş oldu. Parti baz da bakarsak, Cumhur İttifakı tam yetkiyi almasa da, halkın gözünde önemli bir yerde olduğunu gösterdi. Akp'nin oy kaybının açıkçası önemli olmadığını düşünüyorum. Akp %6'lık bir oy kaybı yaşamıştır ancak, bu oyların Mhp'ye gittiğini düşünüyorum.Mhp'den ise, İyi Partiye kaymıştır. İyi Parti bence çok başarısız bir netice almıştır. Muhafazakar kitleden oy alamadığı gibi, Chp seçmeninden de oy alamamıştır. O zaman diyeceksiniz ki, Chp'den İyi Parti'ye oy gitmediyse, Chp neden düştü. Cevabı Chp'den de, Hdp'ye kaydı oylar. %3'lük bir kesim Hdp'yi meclise soktu. Zira Doğu ve Güneydoğu'da Hdp istediği neticeyi alamamıştı.

Tabii ki söylenecek çok şey var.. Cümleler, makaleler  yetmez benim için. Sayfalar yeterli gelmez.  Bundan sonra yapılacak iş Chp'nin mutlaka Anadolu milletiyle barışması. Şu anda Chp'nin başında bulunan liderler ve bu yönetici portföyü ile Chp 2023'de de kaybeder. Parti gençleşmeli, Genç siyaset akademileri kurulmalı. Gençler Anadolu'da görevlendirilmeli. Oradaki insanlarla kaynaşmalı, onların sorunlarını dinlemeli. Gerekirse Chp onlara geçmiş Türkiye'yi anlatmalı. Bugün hâlâ Adnan Menderes yalanları ile bu Anadolu'daki insanlar kullanılıyor. Din ile, dini istismar ederek, dini radikalize ederek, dini milleti bölme aracı olarak kullanarak Chp'den kopartılıyor. İşte bunun önüne geçmek lazım sözde değil özde ''Sine-i millete'' dönmek lazım. Tek kurtuluş yenilenmektir, ama gerçek anlamda yenilenmektir. Televizyondaki, gazetelerdeki, ne olduğunu bilmediğim iki sözü bir araya getiremeyecek insanların oralardan alınıp, gerçekten oraları hak eden kişilerin oralara gelmesidir. Değişim sadece Cumhuriyet Halk Partisinde değil , Atatürkçü olduğunu iddiaa eden, Televizyon kanallarında, gazetelerde, tüm Atatürkçü basın yayın kurumlarında olmalıdır.

Son sözümde şu anketçilere.. Hani nerede Cumhur İttifakı %47 Millet İttifakı %40 sözleriniz. Tüm Avrupa'da alay konusu oldunuz. Türkiye'deki araştırma şirketlerine güvenmeyin diyor Avrupa sizin için. Sizde azıcık meslek ahlakı var ise, bu işi bir daha yapmazsınız.. Diğer taraftan hani basın yayını eleştirmiştim ya, bir eleştiride o Halk Tv'de sözde kamuoyu araştırmacısı olan şahsa.. Bu şahıs da '' Hiç merak etmeyin, seçim ikinci tur'a kaldı. Bu halk İnce'yi ikinci tur'da daha iyi tanıyacak'' demişti hatırlayın.. Aynı sözlerim bu herif için de geçerli..

 

Yazıma son verirken seçimlerin ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.. Hepinize en derin saygı ve hürmetlerimi arz ederim.. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..Yazıya yapılan bütün yorumlar

Mustafa Kemal'in askeri 27.06.2018

Seni hiç tanımıyorum ve ilk defa yazını okudum ama çok yetenekli olduğunu söyleyebilirim. İnşallah iyi yerlere gelirsin. Sende Mustafa Kemal Paşamızın ışığı var ve dava adamısın. Hakkında herşeyin en güzeli olsun.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.