Gerçek Olmayan Arkadaş

 İnsanlar yalnız kaldığında mutlu eder en çok seni. İşi düştüğünde en yakın dostun olur. İlerde işi düşeceği için sevildiğini sandırır sana. Tüm kusurlarını kabul etmiş gibi davranır. Hoşuna gitmeyen davranışlarını söylemeyip içinde biriktirir ve güler yanında onun hoşuna gitmediğin halde. Bir an değerli olduğunu düşündürür, sevildiğini düşündürür.

 Peki neler olacak senin işe yaramayacağını anladığında ya da senle işi bittiğinde? Neler olacak söyleyeyim hemen. Hoşuna gitmediği halde katlandığı davranışlarını birden yüzüne vuruvericek. Neye uğradığını şaşırtacak sana. Kalbinin kırıldığını umursamayacak bile. Belki de hiç yakın olmamışsınız gibi gidecek hiçbir şey demeden. Buna daha da şaşıracaksınız. Çünkü daha önce yaşanılan tüm iyi şeyleri umursamayıp birden uzaklaşmasına anlam veremeyeceksiniz. Ama o hiç yakın olmamıştır size aslında.

 Herkese olduğu gibidir size de. Sadece biraz daha yalakalık yapmıştır işi olduğu için. Hatta arkasından onca dedikodu yaptığı birine öyle bi yalakalık yapacak ki şarşırma sakın buna da. Merak etme hala sevmiyor o sinir olduğunu, ondan nefret ettiğini anlattığı kişiyi. Sadece işi düştü ona. Aynısını sana da yaptı aslında, farkında değilsin. Seni de anlattı birilerine sinir oluyorum bu kıza diye. Senin ruhun duymadı.

 Şimdi yapman gereken tek şey onu umursamadan hayatına devam etmek. Çünkü o iyi bir arkadaş değildi senin için. Hayatından gereksiz bir paraziti çıkarmış olduğun için sevinmen gerekir. Ama asla insanlara güvenmeyi bırakma. Çünkü hala hayatta güvenilir, dürüst ve iyi insanlar var. Diğer gereksiz insanları umursamadan hayatına devam et. Hiçbir şey olmamış gibi.. Ve kahkahalar at deliler gibi, mutluymuşçasına.


Yazarın daha önce yayınladığı yazı yok
Başlık Kategori Yayın Tarihi
NE KADAR HÜR'ÜZ, NE KADAR ÖZGÜRÜZ..? Yaşam 15.08.2018
HAYATTAN DERLEMELER Yaşam 06.08.2018
ETKİLİ ZAMAN YÖNETİMİ Yaşam 01.08.2018
Televizyonlarda Akıl Oyunu Yaşam 28.07.2018
Dini Az Biliyoruz Yaşam 11.07.2018

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.