Gerçek Olmayan Arkadaş

 İnsanlar yalnız kaldığında mutlu eder en çok seni. İşi düştüğünde en yakın dostun olur. İlerde işi düşeceği için sevildiğini sandırır sana. Tüm kusurlarını kabul etmiş gibi davranır. Hoşuna gitmeyen davranışlarını söylemeyip içinde biriktirir ve güler yanında onun hoşuna gitmediğin halde. Bir an değerli olduğunu düşündürür, sevildiğini düşündürür.

 Peki neler olacak senin işe yaramayacağını anladığında ya da senle işi bittiğinde? Neler olacak söyleyeyim hemen. Hoşuna gitmediği halde katlandığı davranışlarını birden yüzüne vuruvericek. Neye uğradığını şaşırtacak sana. Kalbinin kırıldığını umursamayacak bile. Belki de hiç yakın olmamışsınız gibi gidecek hiçbir şey demeden. Buna daha da şaşıracaksınız. Çünkü daha önce yaşanılan tüm iyi şeyleri umursamayıp birden uzaklaşmasına anlam veremeyeceksiniz. Ama o hiç yakın olmamıştır size aslında.

 Herkese olduğu gibidir size de. Sadece biraz daha yalakalık yapmıştır işi olduğu için. Hatta arkasından onca dedikodu yaptığı birine öyle bi yalakalık yapacak ki şarşırma sakın buna da. Merak etme hala sevmiyor o sinir olduğunu, ondan nefret ettiğini anlattığı kişiyi. Sadece işi düştü ona. Aynısını sana da yaptı aslında, farkında değilsin. Seni de anlattı birilerine sinir oluyorum bu kıza diye. Senin ruhun duymadı.

 Şimdi yapman gereken tek şey onu umursamadan hayatına devam etmek. Çünkü o iyi bir arkadaş değildi senin için. Hayatından gereksiz bir paraziti çıkarmış olduğun için sevinmen gerekir. Ama asla insanlara güvenmeyi bırakma. Çünkü hala hayatta güvenilir, dürüst ve iyi insanlar var. Diğer gereksiz insanları umursamadan hayatına devam et. Hiçbir şey olmamış gibi.. Ve kahkahalar at deliler gibi, mutluymuşçasına.


Yazarın daha önce yayınladığı yazı yok
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Engelleyici Beyanatlar Yaşam 07.03.2019
BEKA Sorunu Mu? ZEKA Sorunu Mu? Yoksa HDP’nin Hatırı Mı? Yaşam 07.03.2019
Geri Dönüş Yaşam 06.03.2019
İslam Alemi 2 Yaşam 05.03.2019
Cep Telefonu Yaşam 01.03.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.