ARTIK SON 22 GÜN

24 Haziran seçimlerine artık sadece 22 gün kaldı. Bu seçim 16 Nisan Referandumundan sonraki demokrasi tarihimizin en önemli ikinci seçimi olacaktır. 16 Nisan Referandumunda değişen sistemin, tamamlayıcısı olacak olan bu seçim de, ülkemizde ki baskıcı ve otoriter yönetim her geçen gün daha da artarak devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde savcılık tarafından ifadeye çağrıldım. Atmış olduğum tweet de, Sultan Abdülhamid han ile ilgili ''Diktatör'' ifadesini kullandığımdan dolayı.Tabii ki devletin savcısı çağırdı hemen ertesi gün huzurlarına gittim.İfademi avukatım eşliğinde verdim.Bugüne kadar yazdığım her yazının,attığım her bir tweet'in arkasında olduğumu belirttim.Mahkemeye çıkartılırsam da, aynı şekilde belge ve kanıtlarla mahkeme heyeti karşısında ifademi veririm.Bu olaydan sonra bu  sefer on binlerce kişinin takip ettiği twitter hesabım kapandı. Bu sadece benim başıma değil, belki de yüzlerce binlerce kişinin başına geliyor. Atatürk'e alenen direkt olarak küfür edenlere, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmeyecek konuşmalara, yazılara, tweetlere sessiz kalanlar, benim en ufak hakaret barındırmayan bir sözümden ifadeye çağırıyorlar. Ki belgeside , kanıtıda olduğu halde. İşte Türkiye'nin geldiği durum bundan ibaret..

Liderler mitinglerine tüm hızıyla devam ediyor.. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise, sadece Chp'yi eleştirmek için doğmuş bir lider gibi, sabahtan akşama kadar Chp'yi konuşmaya devam ediyor. Ancak ağzına alamadığı iki tane parti var, Saadet Partisi ve İyi Parti. Nasıl eleştirsin ki ! Yapacağı her hangi bir sert eleştiri kendisine oy kaybettirecek zira.Aslında siyasi strateji açısından bakarsam doğru bir hamle gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde merhum Erbakan'ın mezarını ziyareti esnasında sayın Karamollaoğlu bir provakasyon girişimine hedef olmuştu bildiğiniz üzere. Bu girşimle oyu +2 puan artmıştır.Devam ettiği takdir de Saadet Partisinin rahat %5'in üstüne çıkacağı bir tablo ortaya çıkıyor.Ha keza İyi Parti muhafazakar kesimede hitap edebildiğinden bu durum İyi Parti içinde geçerli. Zaten bu Radikalci ve Muhafazakar kesim 1924 yılından beri, Atatürk ile uğraşmaktan geri kalmadı ki.Terörist ele başı fetö bile doğum tarihini, 10 Kasım 1938 olarak açıkladı.Atatürk vefat ettikten sonra bu güruh onun değerlerinden koptu ve 1950 yılından sonra da tamamen karşı cephe de yer almıştır.

 

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yapılan kamuoyu anketlerinin ortalaması şu şekilde,

Erdoğan %45

Muharrem İnce %22

Meral Akşener %16

Selahattin Demirtaş %12

Temel Karamollaoğlu %4

Doğu Perinçek %1

 

Siyasetin gündeminde Erdoğan'ın Akp kurulmadan önce, Pensilvanya'ya gidip, fetö'den icazet alması var. Bu olayı Muharrem İnce gündeme getirdi. Ancak o kadar uzağa da gitmeyelim.Daha 2013 yılında Türkçe Olimpiyatlarında Akp'nin şu anda görevde olan ve ayrılan hemen hemen tüm kadrosu, Gülen için güzellemeler yaparken, dön hocam derken ve o salonda bu partinin seçmeni olanlar alkışlarken, şimdi biz mi vatan haini oluyoruz !

28 Şubat ne için yapıldı ? Erbakan'ı indirip, yeni bir güç olan Erdoğan'ı iktidara getirmek için değil mi ? Bunu da askerin içindeki Fetöcülerle yaptılar. Yani irtica mirtica hikaye. İrtica için darbe yapılsaydı, Özal zamanında yapılırdı. Özal da tıpkı Menderes'in yolundan gitti. O günlerde Fatih camiinde atılan yaşasın şeriat naraları, türbanı siyasi amaçlı kullanma, Fadime Şahin olayları ve daha nicelerini aklımıza getirdiğimiz vakit, bu işin içinde Erbakan hocayı zor duruma düşürmek gibi bir niyetin olduğu açıkça bellidir. Bunu yapan da, aynı parti de Erbakan'a ciddi muhalefet eden, Erdoğan, Melih Gökçek, Abdullah Gül, Abdüllatif Şener gibi kişilerdir. Daha anlatılacak çok şey var, ancak şimdilik bu kadarını yazabiliyorum.

Eğer bir icazet olayı varsa ki ben olduğunu düşünüyorum, o zaman Akp Parti kurucu kadrosundan biriyle gidilmiştir. Bu sebeple Muharrem İnce, 15 Temmuzu yapan fetöcülerin yargılanmasına ek olarak, iş birlikçilerde yargılanmalıdır diyor. 15 Temmuz'un iş birlikçileri aynı zaman da 28 Şubat'ın da iş birlikçileridir.

Türkiye'de 1960 darbesi hariç tüm darbeler, Kemalist kesimi darbeci göstermek adına, dış güçler ve askerin içindeki hainler tarafından yapılmıştır. Ancak ne olursa olsun tabii ki darbenin her türlüsüne sonuna kadar karşıyım. Menderese yapılanı da lanetliyorum, diğer tüm darbeleride,girişimlerinide lanetliyorum..

 Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen gün partisince Malatya’da düzenlenen mitingden sonra Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) tarafından organize edilen “Esnaf buluşmasına” katılmıştı. Orada Muharrem İnce'yi en sert sözlerle hedef alan Cumhurbaşkanını alkışlayanlar arasında,  2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel de vardı. Şimdi bu komutan Türk ordusunun komutanı. Peki Türkiye sadece Erdoğan veya Erdoğan'ın seçmeninin ülkesi mi ? Bu ülke de eğer bir siyasetçinin konuşmasını hemde karşı tarafı eleştirecek şekilde yapılan bir konuşmayı alkışlıyorsan, sen sadece alkışladığın kişinin komutanı olduğunu ve o seçmenin komutanı olduğunu beyan ediyorsun demektir.

Türk Ordusu ve Yargı  mutlak suretle bağımsız olmalıdır. 80 milyonun ordusu ve yargısı olmalıdır. Ama ülkede bağımsız bir kurum kaldımı ki !. Her yer , istisnasız her kurum Cumhurbaşkanının adamlarıyla doldu. Ergenekon davası ile birlikte Atatürkçü askerler tasfiye edilip, Fetöcü askerler orduya girmişti. 15 Temmuzdan sonra da, Fetöcüler tasfiye edildi, Bu sefer Erdoğancı askerler orduya doldu. Aynı şey eğer Muharrem İnce'nin bir konuşmasında yaşansaydı yine aynı tepkiyi gösterirdim. Yani Muharrem İnce,Erdoğan'ı eleştirseydi ve bir komutan alkışlasaydı yine tepkim aynı olurdu.. İşte bu sebepledir ki, 24 Haziran bizim için istiklal ve aynı zaman da İstikbal meseledir diyorum.

 

Son olarak bugün Fenerbahçe spor klübünde başkanlık seçimi var bildiğiniz üzere.Seçimlerin tüm Fenerbahçe camiası ve taraflarları için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Benim gönlümde bir Beşiktaşlı olarak, Ali koç var. Fenerbahçe için en hayırlısı ne ise o olsun..

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

Twitter adresim ; twitter.com/Ygt_Karatoprak

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BİR HUKUK REFORMU ÖNERİSİ... Politika 17.02.2020
"Seçim İttifakları", Küçük partileri "Küçültüyor" ! Politika 16.02.2020
Siyasetteki TSK Korkusu Politika 15.02.2020
"AYIYI İNİNE SOKACAĞIZ” Politika 13.02.2020
ÇALGÜNER, KILIÇDAROĞLU'NA "DEVLET AYAĞINI" SORDU ! Politika 12.02.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.