İslam Alemi

Fırkalara ayrıldık, toplumları nasıl daha kolay yönetirsiniz? Fikirlerini bölerek, birleşmelerini engelleyerek, ve savundukları fikirler uğruna birbirlerini öldürmelerini sağlayarak. Bir toplumu idare etmektense bir den fazla toplulukların başında ki kişileri idare etmek sanattır.

İşte bu sanat Dünya üzerinde hele de İslam beldelerinde fihakika tam manası ile işleniyor. Ve dini hassasiyeti fazla olan gerek İslam alemi gereksi Hristiyan Aleminden Katolik yani Koyu Hristiyan insanlar geri bırakılmada daha kolay aldanıyorlar. 
Ellerine Kutsal Kitaplarını ver ayaklarının altından yaşadıkları toprakları çek al. Senelerdir bu yapılıyor aslında. Din afyondur Diyen adama bir gün hak vereceğim aklıma bile gelmezdi. Din Afyon değildir aslında Dini afyon etkisine sokup öyle veriyorlar insanlara. sanırım adamın anlatmak istediği bu idi. Konumuz İslam alemi olduğuna göre kendi cahil hallerimizi bilmeliyiz. 
Sana gönderilen kitap ilk önce " ikra bismirabbikellezi halak .... " ( h , harfi hırıltılıdır. ) seni yaratan Rabbinin adı ile oku emri ile seni muhatap almışken ve sana kalem ile yazı yazmasını öğretmiş iken sen kalem taşımayıp okumuyorsan bugün yada yarın inan mazlum ve zulum gören müslümanlara edeceğin dua kabul olur diye beklemen anca vijdanını rahatlatmak olur.

Düşünsene milyonlarca müslüman filistine dua ediyor sonuç. Buradan dua etmeyin manasını çıkaran arkadaş işte anlatmak istediğim sende zuhur ediyor. Dua Mü' minin silahıdır ama hangi mü' minin Allah' a ve Resulune tam iman etmiş kaypaklık yapmayan olsa gerek haaa. Ahiret aklına sahip mü'minin duası kabul olsa gerek Allah u Alem. peki senin dediğin gibi ise neden yıllardır dua etmene rağmen filistinde ırakta vesair beldelerde müslümanlara zulum ve tecavüz oluyor. Senin Duaların milyonların duaları neden etkili olmuyor biliyor musun. Sana dediler ki dua et ağla başka ne yapayım dedin sana dediler ki gerek yok başka işe dua et ağla. Bak hocalara ağlaya ağlaya sahabe anlatıyorlar sende ağlayınca rahatlıyor günahlarından arınmış hissediyorsun değil mi?

Hülasa Seni Yaradan Rabbinin Adı ile Oku' mayınca Asla adam olamayacaksın ey İslam Alemine müntesip müslüman. Ağzına su kaçınca orucunun bozulmasından nasıl kortunsa kul hakkı yediğinde de aynı korkuyu hissedince Zulum son bulacak yoksa sen Mehdi beklemeye devam edersin gelen Mehdinin sana faydası olur mu bilmem. Mehdiyi bilmem Allah u Alem ancak Alem seni bekliyor senin uyanmanı senin aslına rucu etmeni bekliyor sen aslında MEHDİ sin. Sen aslında Alemsin ama farkında değilsin.

SENİ YARADAN RABBİNİN ADI İLE OKU.

Fİ EMANİLLAH
 Mahçup...


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İslam Alemi 2 Yaşam 05.03.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
SU STRESLİ ÜLKELER VE TÜRKİYE Genel 14.09.2019
Nasıl mutlu oluruz? Genel 10.09.2019
ÖZSAYGI Genel 09.09.2019
Türkiyedeki Su Kaynaklarına Yabancı Sermayelerin Önem Vermesi Hayra Alamet Olmasa Gerek !!! Genel 29.08.2019
DİNE KATILAN HURAFEYİ SORGULAYIN Genel 28.08.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.