Eller Yukarı !

    “Hands Up” evet az evvel bazılarımız ne okuduğunu anlamadı. Oysaki ellerinizi kaldırmanızı söylemiştim. Peki, orada yazanı yapmadıktan sonra 500 defa onu okumanız neyi ifade eder. İşte burada bazı kesimlere bir sual ederim yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i 500 kez okumanız yanında anladığınız veya yaptığınız nedir? Sadece Allah(CC)’nin kelamını makamında okumaktan başka hiçbir şey.

   Çünkü Kuran’da diyor ki; “Külû veşrabû ve lâ tüsrifû İnnehû lâ yühibbül müsrifîn.”(Araf-31) Bunu belki defalarca okudunuz peki dediği ; “Yiyiniz, içiniz, fakat israf etmeyiniz. Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” Uyarısına ne kadar dikkat ettiniz günde 6 Milyon Ekmeği İsraf ederken ya da “ve fî emvâlihim hakkun lis sâili vel mahrûmi.”(Zâriyat-19) derken “Mallarında, muhtaç ve yoksullar için bir hak vardı.” Uyarısına dikkat ettiniz mi? yoksul sayısı 16 milyon 328 bin olurken! (Sözüm Meclisten Dışarı!)

   Ben cevap vereyim sizler sadece taklidi islam ile size öğretileni yaptınız. Biraz düşünerek söyleneni tekrar etmenin yanında emredilene uymayı aklınıza bile getirmediniz!

  Tabi ki yüce kitabımızı okumalı zikretmeliyiz lakin bomboş okuduğunuz kitap ne anlama geldiğini bilmediğiniz cümleler sizi sadece oyalar.

 “ Zâlikel kitâbu lâ reybe fîh, huden lil muttekîn”(Bakara-2) “Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.” Yolunuzu bilmediğiniz bir dille bulamazsınız. Önemli olan metin dili değil buyurulan emirdir. Şimdi “Eller Yukarı!”

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hayatının "Tercihi" Eğitim 20.05.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
YANDAŞ MEDYANIN DUDAK UÇUKLATAN KEPAZELİĞİ Evrensel 19.06.2018
İtaat Evrensel 09.06.2018
Aşk Evrensel 08.06.2018
15 TEMMUZ ABD'NİN TÜRKİYE'YE TUZAĞI MI? Evrensel 19.04.2018
BİZ KİMİZ?Ne için mücadele etmeliyiz Evrensel 03.03.2018

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Gercekler 22.05.2018

Okuduğunu anlamayan insanlar başkalarının dusuncelerini kendi inançları haline getiriyor. Sozde dindar özde riyakarlar islerine ne geliyorsa o yöne evriliyorlar

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.