Eller Yukarı !

    “Hands Up” evet az evvel bazılarımız ne okuduğunu anlamadı. Oysaki ellerinizi kaldırmanızı söylemiştim. Peki, orada yazanı yapmadıktan sonra 500 defa onu okumanız neyi ifade eder. İşte burada bazı kesimlere bir sual ederim yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i 500 kez okumanız yanında anladığınız veya yaptığınız nedir? Sadece Allah(CC)’nin kelamını makamında okumaktan başka hiçbir şey.

   Çünkü Kuran’da diyor ki; “Külû veşrabû ve lâ tüsrifû İnnehû lâ yühibbül müsrifîn.”(Araf-31) Bunu belki defalarca okudunuz peki dediği ; “Yiyiniz, içiniz, fakat israf etmeyiniz. Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” Uyarısına ne kadar dikkat ettiniz günde 6 Milyon Ekmeği İsraf ederken ya da “ve fî emvâlihim hakkun lis sâili vel mahrûmi.”(Zâriyat-19) derken “Mallarında, muhtaç ve yoksullar için bir hak vardı.” Uyarısına dikkat ettiniz mi? yoksul sayısı 16 milyon 328 bin olurken! (Sözüm Meclisten Dışarı!)

   Ben cevap vereyim sizler sadece taklidi islam ile size öğretileni yaptınız. Biraz düşünerek söyleneni tekrar etmenin yanında emredilene uymayı aklınıza bile getirmediniz!

  Tabi ki yüce kitabımızı okumalı zikretmeliyiz lakin bomboş okuduğunuz kitap ne anlama geldiğini bilmediğiniz cümleler sizi sadece oyalar.

 “ Zâlikel kitâbu lâ reybe fîh, huden lil muttekîn”(Bakara-2) “Bu, kendisinde şüphe olmayan kitaptır. Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için yol göstericidir.” Yolunuzu bilmediğiniz bir dille bulamazsınız. Önemli olan metin dili değil buyurulan emirdir. Şimdi “Eller Yukarı!”

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hayatının "Tercihi" Eğitim 20.05.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
• İNSANOĞLU BUNU HAKETTİ • Evrensel 23.04.2020
NİYET... Evrensel 12.04.2020
Korona Virüs Kampanyası Evrensel 17.03.2020
Minimal ist kanal İstanbul, Kanal Didim, Mehdi 4.0 Evrensel 11.01.2020
Fravunluğa Soyunmuş Çin'in Zulmü Evrensel 04.01.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Gercekler 22.05.2018

Okuduğunu anlamayan insanlar başkalarının dusuncelerini kendi inançları haline getiriyor. Sozde dindar özde riyakarlar islerine ne geliyorsa o yöne evriliyorlar

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.