CHP SEÇİM ÖNCESİNDE BÖYLEYSE, İKTİDARINDA NE YAPAR!

“Geçmişteki haliyle ve şimdiki haliyle” ben Müslüman, milliyetçi, vatansever bir kimlikle CHP’ye nasıl oy vereyim? Bu arada, bunun sorumlusu ben de değilim… Bu düşünceyi bende oluşturanlardadır!

1932-1950 yılları arasında, milletin tersi istikamette uygulanan “Türkçe Ezan” 18 yıl bu millete CHP tarafından dinletilmiş, ASLINI okumak da bizzat suç sayılmış, ceza verilmiştir...

AYASOFYA cami iken ve Fatih Sultan Mehmed’in VASİYETİ ve bedduası var iken çeşitli vesileler ile cami olmaktan çıkarılmış, bir daha cami haline getirebilene aşk olsun!

Geçmişe çok girmeyeceğim ama şunu da sormak isterim: Bu yapılanlar, kimleri SEVİNDİRİYOR, kimleri ÜZÜYOR?

CHP’ye 1 Oy Bile Vermem Diyenler İçin İşte Birkaç Neden:

1- 2014 yılında beri Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesi olan Sera KADIGİL tweet aracılığı ile şunları demişti: “Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim, “ŞEHİTLER ölmez, vatan bölünmez” den tiksindiğim kadar.

Şehitlik”, oysa, en önemli inanç ve kavramlarımızdandı değil mi?

2-“O ezanları ki şehadetleri dinin temeli, ama benim YURDUMUN üstünde ebedi İNLEMESİN artık ne olur ya! Resmen ağzıma ağzıma okunuyor her sabah!”

Söz, Sera KADIGİL’in: “benim YURDUMUN üstünde ebedi İNLEMESİN artık” diyor resmen! Bu durum nasıl tarif edilir? Tahammülsüzlük desem, biliyorum, nazik ve yetersiz kalır… Siz bilir de dersiniz artık!..

3-“…Uykumdan uyandıran ezan için cami basıp İMAM mı KESEYİM?”

Ne kıymetli uykuymuş arkadaş? EZAN dediğin, - insaf edin- kaç DAKİKADIR?

Kim mi dedi bunu, yine Sera KADIGİL.

4- Yine Sera KADIGİL: “Bugün SURİYE’YE savaş açsak, banko ESAD’ı tutarım.

Hani meşhur bir söz vay ya ben denecek yerlerden biri de burası! Vay anasını sayın seyirciler!...

Yahu bu nasıl bir CHP’dir? Bu nasıl bir zihniyettir? Nasıl bir evrilmedir?

5- Bir örnek de Milletvekili Eren ERDEM’den: “Eğer İRAN – Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı İRAN safında olurum! İran düşerse, bütün doğu düşer.”

Evet, tweeti böyleydi. ABD ile İRAN karşı karşıya gelirse, tamam, İran’ı tut. Ama İRAN – Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı neden ve nasıl İRAN safında olabilirsin? Bu soruyu ben değil de Sn. Kılıçdaroğlu sorabilseydi keşke!..

Yukarıda “ezan” örneğinde olduğu gibi, CHP’nin GEÇMİŞİNDE sıkıntılı bir çok uygulama vardır…

Yine “yukarıdaki örneklerden bile” anlaşılacağı üzere, CHP deyince GELECEK için de durup düşünmekte fayda vardır… Zira, “DÜNYA” için kayda değer projesi olmayanlar, AHİRET ile ne kadar ilgilenecekler, ilgilendiklerinde NE YAPACAKLAR? Bunu bir TARİH, bir çeken bir de Allah bilir!..Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.