24 HAZİRAN ''TAMAM''

Bir haftada o kadar çok gelişme yaşandı ki hangisini yazacağımı inanın bilmiyorum. Bugün size hislerimle, samimi bir yazı yazmak istiyorum.

Artık 24 Haziran'a çok az bir zaman kaldı.. Partiler saflarını ittifaklar kurarak belirlediler.Her geçen gün, yeni bir provakasyon olayı ile karşı karşıya kalıyoruz.Bu girişimlerin bizzat Akp seçmeni tarafından yapılacağını daha geçen gün twitter üzerinden söylemiştim.Siyaset dilinin sertliği, sokaktaki insanlara da yansıdı. Biz millet olarak sevdik mi ölümüne seven bir milletiz.Tayyip Erdoğan'ı seven kişilerin, diğer liderleri sevenlere en azından bu açıdan saygı göstermesi gerekmektedir.Ancak bunu son bir kaç gündür göremiyoruz.

Tabii ki sataşmalar olacaktır,parti liderleri birbirlerinin yanlışlarını,hatalarını siyasi açıdan kullanacaklardır.Ancak toplum olarak birleşmemiz gereken meselelerde bu uzlaşmayı niçin sağlayamıyoruz ? Bu kutuplaşmanın sorumlusu kim ? Tabii ki Erdoğan ve Akp seçmeni.

Dün Muharrem İnce miting veriyor, bir tane provakatör ''Recep Tayyip Erdoğan'' diye bağırıyor. Bağırabilir mi ? Tabii ki bağırabilir. Ancak bunu Erdoğan'ın mitinginde yapabilir. Muharrem İnce'nin mitinginde yapması açık bir şekilde milleti birbirine düşürmek ve bu millete ihanet etmektir. Böyle bir olay Erdoğan'ın mitinginde meydana gelseydi, yani birisi çıkıp ''Muharrem İnce'' sloganları atsaydı, Ak Partililer o arkadaşı orada dayak manyağı yaparlardı. Ne dövülmesi doğrudur, ne de provakasyon girişimi doğrudur. İkiside yanlış ve şiddetle kınıyorum..

Bir diğer provakasyon girişimi Temel Karamollaoğlu'nun, Erbakan'ın mezarını ziyareti esnasında yaşandı. Hanımefendinin ismi Esma Yılmaz.Eşi 15 Temmuz şehidi.. 15 Temmuz ile ilgili görüşlerimi  benim yazılarımı okuyanlar çok iyi bilmektedir.15 Temmuz devletin ve hükümetin tüm yanlışlarına rağmen, halkın kazandığı büyük bir zaferdir. Bana göre 15 Temmuz bir millet zaferidir, ancak devlet ve hükümet zaferi değildir. Bu ikisini birbirinden hep ayırdım. Eşine Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ancak Esma Hanım'ın yaptığı kesinlikle doğru bir hareket değildir. Ben Ulusalcıyım yani Atatürkçü ve Milliyetçiyim. Milli Görüş'te Ulusalcı bloğun sağ kanadını temsil etmektedir.Bu görüşün tek temsilcisi Erbakan hocaydı o da rahmetli oldu. Allah rahmet eylesin. Erbakan zihniyeti ile Erdoğan zihniyetinin zerre alakası yoktur.

Erbakan '' Akp siyonizm tarafından kurulan bir partidir''

Erbakan '' Akp'ye oy vermek cehenneme bilet almak demektir'' Erbakan'ın daha yüzlerce sözü bulunmaktadır, Erdoğan ve Akp ile ilgili. Önce Erbakan zihniyetini çok iyi bilmeniz gerekiyor, Eyy Akp tabanı..

Dün eğer o şehit eşi kameralar karşısında şov yapmak yerine, Karamollaoğlunu bir köşeye çekip konuşsaydı hem helal olsun derdim hem de, eşinin mezarına gidip dua ederdim. Hem şekil yanlış,hem mekan yanlış, hem muhattap alınan kişi yanlış, hem sözler yanlış. Baştan aşağı yanlış bir konuşma. 

Bu olaylar tıpkı bize 16 Nisan Referandumu öncesini hatırlatıyor. Ne olmuştu ? Hollanda meselesi diye bir mesele ortaya attılar, gönderdiler bakanı oraya darp edildi sonra hoop mağdur olduk dediler. Bu olaydan sonra Evet oyu %2 arttı diyen Akp'li bürokratlar oldu. Bu provakasyonlar da aynı amaca hizmet ediyor. Zira bu mağdur operasyonu olmadan, Erdoğan'ın kazanmasına imkan yok.Şu anda Cumhur İttifakı %45 civarında zira.

Dün ki olaydan mütevellit sayın Karamollaoğlunun oyu en az % 2 artmıştır. Çünkü bizim milletimiz mağdur olanı her zaman ödüllendirmiştir. Hep söyledim, Erbakan ile Erdoğan kıyaslanamaz dahi. Uzun olacağından ayrıntısına giremiyorum.

Temel Karamollaoğlu kadını ittirmediği gibi, hakaret de etmiyor..Bu hanımefendi şehit olan eşinin bile kemiklerini sızlatmıştır. Bunu birde Erbakan'ın mezarında yapıyor. Erbakan'ı da rahatsız ediyor.15 temmuz sürecinin nasıl gerçekleştiğini düşünürsek, kimden hesap sorması gerekiyor. 15 Temmuz'a tiyatro diyen yok, 15 Temmuz'un faillerinden hesap soran bir ittifak Millet İttifakı. Hani 28 Şubat sürecinde bir fadime şahin olayı vardı ya , aynı o olay. Türban meselesi ile Erbakan'ı indirten zihniyet aynısı. Daha söylenecek çok şey var ancak, millet en güzel sözü sandıkta söyleyecek.

Gelelim geçen gün Erdoğan'ın söylediği münafık sözüne.. Şahsıma oy verip, Akp'ye oy vermeyecek olan münafıktır diyor Cumhurbaşkanı. Peki kim bu tercihi yapacak ? Öncelikle Mhp seçmeni. Mhpliler Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a, milletvekili seçiminde ise Mhp'ye oy verecekler. Tam da Erdoğan'ın tarifine uygun.Mhpliler münafık mı şimdi ?. Buradan Mhplilere çağrım münafık olmak istemiyorsanız, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a oy vermeyin.O zaman münafık olmazsınız ! Üstünde durulacak bir açıklama değil. Bana oy vermeyen kâfirdir demekle eş değerdir bu açıklama..

Dün sayın Muharrem İnce'nin Halk Tv kanalında, Halk Arenası adlı programda çok başarılı bir konuşma yaptığını düşünüyorum. Halka umut veren, tüm kesimin Cumhurbaşkanı olacağına hiç şüphem yok. '' Bizim bağımsızlığımızın iki büyük sembolü vardır.Birincisi ezan , ikincisi bayraktır '' Bu ne güzel bir sözdür. İşsizlik ile ilgili söylediği sözler, gelecek için planları, yapacağı icraatler.. herşey muazzam.

Sayın Akşener'de mitinglerine kaldığı yerden devam ediyor. Ancak Televizyonların uyguladığı sansür bizi kendisini izlemekten mağdur bırakıyor. Böyle adaletsiz bir Türkiye'de Ohal şartlarında bir Türkiye'de seçime gitmek, inanın Akp'li kardeşlerimin bile zoruna gitmektedir.

Ancak küçük bir eleştiri getirmek zorundayım.. Yanlı basın ve yayın organları sizin mitinglerinizi göstermiyor evet bu doğru.Ancak hem Muharrem İnce hem de Meral Akşener'e bakıyorum, twitter'dan sosyal medyadan kafalarını kaldırmıyorlar. Günde en az 15 tane tweet atıyorlar. Şunu unutmasınlar, size seçimi kazandıracak olan argüman,twitter değil, halktır.Anadolu milletinin içine girmektir.Mümkünse doğu bölgesinden, karadenizden batı'ya dahi gelmemeniz lazım.Orada yatıp, orada kalkmanız lazım. Geçtiğimiz günlerde ''TAMAM'' diye bir tag açıldı. Bende şahsım adına destek verdim.Ancak bu iş twitter'da tag açarak olmaz. Anadolu insanın bir çoğu twitter kullanmıyor. Sizin o insanlara ulaşmanız gerekiyor. Yeteri kadar aktif çalıştıkları kansında değilim.. Hele Temel Karamollaoğlu hiç çalışmıyor hem de hiç.. Senin bu topluma Erbakan'ı anlatman lazım Karamollaoğlu. Milli Görüş ne demek, Erbakan ne demek, bu millete anlatman lazım. Toplumun sana bakış açısı oldukça olumsuz. Bu bakış açısını kırman lazım. Ancak bunları göremiyorum şahsım adına.

Muharrem İnce'nin cesur bir lider,hisleriyle konuşan bir lider olduğunu düşünüyorum. Daha az akılcı, daha çok hissi ve CESUR. Kılıçdaroğlu ise, daha az cesur ama daha AKILCI. 15 milletvekili ve İnce adaylığında bunu gördük. CESARET+AKIL = MUSTAFA KEMAL zaten.. Halk Arenasındaki konuşmasında, Yılmaz Özdil'in bir sözüne de atıfta bulundu Muharrem İnce. Yılmaz Özdil , Chp'ye tezek diyen birini neden ziyaret ediyorsun demişti Muharrem İnce'ye. Muharrem İnce bana göre Erdoğan'ı ziyaret ederek doğru bir iş yapmıştır. Ne olursa olsun, 16 yılda tam 12 seçim  kazanmış bir lideri ziyaret edecek tabii ki. Hakkını da teslim etmek lazım Sayın Erdoğan'ın.

Ancak tabii ki 16 yıl da yapılanlar artık TAMAM demeyi zorunlu kılıyor. Hep söyledim bu seçim Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en önemli seçimidir.Atatürk'süz bir Türkiye mi istiyoruz ? Daha demokrat, daha Cumhuriyet değerlerine bağlı, laiklik ilkesini esas almış, baskıcı ve otoriter değil, daha ifade özgürlüğüne dayalı bir Türkiye mi istiyoruz yoksa bu söylediklerimin tam tersini mi istiyoruz bunun kararını sandıkta vereceğiz. Atatürk'süz 2023 hedefi için, köprüden önce son çıkıştır..

Artık günler sayılı.. Seçimin zamanına kadar daha bir çok provakasyon yapılabilir. Ancak biz sağı , solu, Türk'ü,Kürt'ü,Laz'ı,Çerkez'i ne olursa olsun etnik kökeni, hep birlikte sandığa kardeşçe gitmeliyiz. Bu vatan hepimizin ve inşallah kazanan da Türkiye olacaktır..

Hepinizi, saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Siyasi Misyoner Politika 13.07.2020
Şişli`de Komşu Masa EL oldu Politika 12.07.2020
YCHP'Lİ NİHAT YEŞİL'E KIDEMLİ SORULAR !! Politika 20.06.2020
Batı Emperyalizmi ve Türkiye Politika 17.06.2020
"KRİPTO FETÖ VİRÜSÜ" ve FETÖ'YE GEBE KALAN VESAYETCİLER !! Politika 12.06.2020