İKİNCİ JÖNTÜRK DEVRİMİ ''CHP-İYİ PARTİ-SAADET''

Öyle bir seçime gidiyoruz ki, hem birinci turda Akşener ve İnce arasında kıyasıya bir yarış olacak, hem de ikinci turda Erdoğan ve karşısındaki rakip arasında kıyasıya bir yarış olacak.Çünkü bana göre tarihimizin en önemli seçimi. Akpnin ''Atatürk'süz 2023'' hedefi var zira.. 

Tarihsel açıdan bakarsam da, 1908 JÖNTÜRK devrimindeki döneme benzetiyorum.JönTürk devrimi bana göre baskıdan ve zulümden bıkmış,Ulusalcı blok'un bir devrimidir.Daha sonra yanlışlar yapılmıştır.Ancak darbenin özü sağlamdır..Aradaki tek fark,o zafer darbeyle oldu,bu sefer demokrasi ile olmak zorunda. Muharrem İnce ; Atatürkçü, Meral Akşener ; Milliyetçi.Tam bir Ulusalcı blok.. Milli Görüşte önemli bir katkı sağlayacak..Ancak bana göre Akşener,İnce'ye göre daha avantajlı. Çünkü etki alanı daha geniş.Ayrıca Chp'den bir çok seçmen aldı. Seçimin kaderini ne Ulusalcılar ne de Muhafazakarlar belirleyemeyecek. Seçimin kaderini kürt seçmen belirler.. Yapılan son kamu oyu anketlerinde Akp'nin %40 civarı, Mhp'nin de %4 civarında olduğu görülüyor.Yani Cumhur ittifakı %45'i dahi bulamıyor.Öteki tarafta Ulusalcı blok ise, Chp %22, İyi Parti %18 Saadet Partisi %5 civarında.Yani aşağı yukarı iki tarafta birbirine çok yakın.Bu sebeple,kürt seçmenin ikinci tur'da vereceği oy başkanlık seçiminin kaderini belirleyecek..

Türklük düşüncesine ve Ulus düşünceye büyük bir darbe vuran sultan 2.Abdülhamid ile Erdoğan'ı hep birbirine benzetirim.. O dönemde yapılan baskı, içeriye atılan binlerce masum Türkçü bulunmaktaydı.Bunların istediği tek bir şey vardı. O da Türklük kimliğinin üst kimlik olduğu.Milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen,Türkçülük ırkçılıktır diyen,Habur ve Oslo rezaletlerini yaşatan bir Erdoğan'ın 2.Abdülhamid ile benzerliği su götürmez bir gerçektir.

Tabii ki seçimlerin erkene alınmasının birden fazla sebebi var.. Ekonomik sıkıntılar başta olmak üzere.Hatta belki de dış güçlerin Türkiye üzerinde oynadığı oyunlar dahi olabilir.Bu konuda Cumhurbaşkanına katılabilirim.Ancak bunun sorumlusu 16 yıldır iktidar da olanlardır.Ancak bana göre erken seçimin en önemli sebebi ''Ulusalcılık'' trendinin yükselmesidir. Şu anda muhafazakar kesim azınlığa düşmüştür. Hatta bunun sonucunu eğer erken seçim olmasaydı, yerel seçimlerde görecektik.Yerek seçimlerde Akp inanılmaz bir düşüş yaşayacaktı.Bunun önüne geçmek için esasen erken seçim kararı alındı. Referandum da çıkan %49 Hayır oyu şu anda %55 civarında.Yani muhalefet artıyor,Akp'nin oyları hızlı bir düşüş yaşıyor..

Geçmiş yazılarımda hep şunu söyledim '' Milli Görüş ile Erdoğan zihniyeti aynı değildir''. Bir taraf siyonizm'i elinin tersiyle itmiştir.. 28 Şubat sürecinde de esasen kaybeden Erbakan, kazanan da Erdoğan olmuştur.Tabii ki anlatılacak daha çok şey var.Ancak kesin bir kanaat sahibiyim ki Temel Karamollaoğlu hiç bir eleştireye takmasın,kendisi doğru yoldadır.

Bugün Muharrem İnce Yalova'da ilk mitingini gerçekleştirdi.. Geçtiğimiz günlerde ise, tıpkı kurtuluş mücadelesindeki yılları hatırlatan görüntüler yaşadık.Muharrem İnce'nin Hacı Bayram camiinde namaz kılması,ilk meclis binasındaki kalabalık ve coşku bize 23 Nisan 1920'yi yaşattı.Bugün Muharrem İnce konuştu havuz medyası canlı yayında vermedi.Veren tek kanal Halk Tv.. Peki neden ?. Hiç bu soruyu kendimize soruyormuyuz.Türkiye'de baskı yok diyen, ifade özgürlüğü var diyen kişilere sormak istiyorum ''Bu ülke seçime gidiyor.Seçimde en az Erdoğan kadar her türlü hakka sahip olması gereken Muharrem ince, neden televizyonlarda yer bulamıyor ?''. Bulamaz zira, basın yayın diye bir şey ülkemizde yok.Tek bir adama bağlı bir düzen kurulmuş.Esasen 24 Haziran'da ona karşı olan zümre bu meseleye isyan edecek. İkinci tur'da Erdoğan'ın karşısında ya Meral Akşener ya Muharrem İnce olacak.İşte o zaman o bütünleşmeyi görecek olan Akp'li kardeşlerim, benim ne söylemek istediklerimi çok daha iyi anlayacaklar..

Cumhur İttifakı.. Ak Parti,Mhp,Büyük Birlik Partisi.. Bu üç partinin zihniyetinin liderleri kim ? Erbakan, Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu..

Erbakan ; ''Akp siyonizm tarafından kurulan bir partidir'' sözünü söylemiş ve Akp'nin 16 yıllık iktidarında kimlerle kol kola yürüdüğünü, 15 Temmuz'un nasıl gerçekleştirdiğini hepimiz biliyoruz. Erbakan bugün mezardan kalksa Akp ile yan yana olurmuydu ?

Alparslan Türkeş ; yıllar önce katıldığı bir programda karşısındaki kürt yazarın ''Biz kürdistan'ı istiyoruz'' sözüne çok sert tepki göstererek ''Ne kürdistan'ı ulan'' sözünü söylemiş hayatı boyunca Pkk ile müzakere olmaz, Türklük üst kimliktir,Atatürk bizim bağbuğmuzdur demiş bir lider Akp ile yan yana olurmuydu ?

Muhsin Yazıcıoğlu ; Bir helikoper kazası ve günlerce bulunamayan adeta ölüme terkedilen bir lider.Fetöcü subaylarlın yaptırdığı bir olay olsa da o dönemin hükümeti olan Akp günlerce o helikopteri bulamadı. Muhsin başkan ömrünü Akp ile mücadeleye adamış bir lider. Peki mezardan kalksa Akp ile yan yana olurmuydu ?

Eğer bu üç liderin hayatı boyunca söylemlerini ve mücadelesini çok iyi biliyorsanız bu soruların cevapları kesinlikle hayır olmalıdır..

Normal şartlarda şu anda Ak Parti tek başına kalmalıydı.Yanında hiç bir parti olmamalıydı. Bu sözleri yazarken de asla bir taraf olduğum için yazmıyorum.Bunlar benim 17 yıllık bilgi birikimimden kaynaklanan sözlerdir..Tabii ki yüzlerce örnek verebilirim, Akp'nin 16 yılda yaptıklarını söyleyebilirim.Ancak tek bir makaleye sığdıramam.Zaten çok söyledim ve eleştirdim.. 16 yılda tek bir çivi dahi çakmamıştır bu ülkede.Aksine milleti kutuplaştırmışi ayrıştırmış ve kardeşi kardeşe düşman etmiş bir siyasal iktidardır..

Millet İttifakı.. Çoğu kişi Meral Akşener liderliğinde oluşturulduğunu düşünüyor ama bana Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde oluşturulmuş bir ittifaktır..Kılıçdaroğlu'nun makam ve mevkii'yi hiçe sayarak, Muharrem İnce'yi aday göstermesi, 15 milletvekilini İyi Parti'ye göndermesi bu ittifakın lideri olduğunun göstergesidir.Eğer İnce veya Akşener Cumhurbaşkanlığını alır ise, burada en büyük tebriği hak eden kişi Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.Bazı Ak Parti çevresindeki kişiler bu tercihin,Muharrem İnce'nin milletvekili olamaması için yapıldığını söylüyor.Tabii ki onlara göre Cumhurbaşkanlığını da kaybedecek olan İnce'nin,siyasi hayatı son bulacakmış !. Kılıçdaroğlu en büyük rakibini saf dışı bırakmak için bu kararı almış. Bu açıklamalara kargalar dahi güler.Zira Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi saf dışı bırakmak istese zaten parti kurulunu toplar partiden gönderir.Bu gücüde var Kılıçdaroğlu'nun. Milletin iradesini yok sayarak seçilmiş Başbakanı görevden alan,belediye başkanlarını kovan, kardeşim dediklerini hain ilan eden bir cumhurbaşkanı'nın yalaka takımı bunu söylüyor. Bu konuda ayrı bir ironi..

Ve Meral Akşener.. Mitinglerine daha seri bir şekilde devam etmeli.Çünkü henüz millet ona karşı çok tedirgin davranıyor.Tüm bu art niyetli bakış açısını kırması lazım.Ancak kendisini meydanlarda pek fazla göremiyoruz.Her gün tek şehirde değil,en az 3 şehirde miting vermesi lazım. Çok çalışması lazım.. Ben Meral Akşener'in , Muharrem İnce'ye göre daha çok şansı olduğunu düşünüyorum. Muharrem İnce sadece Atatürkçü ve Milliyetçi kesime hitap edebiliyorken, Meral Akşener bu kesimlerin yanı sıra, muhafazakar ve hatta kürt seçmene dahi hitap edebilecek bir lider.Geniş bir etki alanı var Akşener'in.

İkinci tura Muharrem İnce kalırsa %45'i zor bulur.Ancak bana göre Akşener kalır ise %45'in üstüne çıkar..Belkide Cumhurbaşkanı bile olabilir.Ancak ben ilk turdan emin olsam da ikinci turdan emin olamıyorum.Erdoğan en iyi ihtimal ile İkinci turda kazanabilir.Kazanırsa da çok az farkla kazanabilecek.

Eğer kürt seçmen Referandumdaki gibi, Akp'yi destekler ise sonuç Erdoğan lehine neticelenir. Bu sebeple kürt seçmen çok önemli. Kürt seçmene güven duymadığım için ikinci tur kafamda her zaman bir soru işareti.

İttifaklar kuruldu ve artık mitingler başlayacak.. 24 Haziran seçimleri Türkiye tarihinin en önemli seçimidir. Ak Parti'nin söylemiş olduğu 2023 hedefi ''Atatürk'süz 2023'' hedefidir.Bu sebeple köprüden önce son çıkış olarak gördüğüm bir seçimdir.. Artık bundan sonrası milletin takdir hakkıyla hüküm bulacaktır. Takdir ve hüküm milletindir.

Hepiniz saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
CHP ANKARA DİRENİYOR !! Politika 25.01.2020
Çakma Balın içindeki Zehir: "Sosyaldemokrasi" Putperestliği ! Politika 23.01.2020
Ortadoğu'ya Benzeşme ve Özümleme Politika 17.01.2020
Gündem 2020 Politika 15.01.2020
PET SULARA DEPOZİTO VATANDAŞA AĞIR YÜK GETİRECEK Politika 15.01.2020