YÜKSELEN DEĞER ''KILIÇDAROĞLU''

Seçimlere doğru hızla ileriliyoruz..Yapılan hamleler birbiri ardına gelmeye başladı.Ancak içlerinde öyle bir hamle yapıdı ki,hükümetin nevri döndü ve hâlâ kendini toparlayabilmiş değiller.Kılıçdaroğlu 15 miletvekilini,İyi Parti'ye göndererek çok büyük bir oyunu bozdu..

Erdoğan'ın, İyi Parti'den çekindiğini ve Ysk eliyle,İyi Parti'nin seçimlere girmesini engellemeye çalıştığını gören sayın Kılıçdaroğlu,bu hamlesi ile Erdoğan'ın hedefine ulaşmasını engelledi.Kılıçdaroğlu şu anda Türk siyasetine hükmediyor.Önce İyi partiye 15 milletvekili göndererek, Akpnin oyununu bozdu ve İyi Partinin ağzına bir parmak bal çaldı.Ardından Muharrem İnce'yi aday göstererek hop bir dakika ikinci tura ben talibim dedi. Muhteşem bir ikili oyun. Yani Akp ile mücadele de,İyi Parti ile beraber hareket edeceğim,ancak başkanlık seçiminde benim adayım ikinci tur'a kalmalı mesajını verdi.

Chp'nin Muharrem İnce'yi başkanlığa aday göstermesi bana göre, Akşeneri ikinci turdan edebilir.Zira Muharrem İnce güçlü bir aday ve Akşener'in oylarının üstünde bir oy alma ihtimali çok yüksek..Akşener'in tek hedefi %10 barajını aşmak olmalı...Son gelen haberler Chp'nin adayının Muharrem İnce olacağı yönünde.Abdullah Gül ismi konuşulmuyor dahi !. Bu iddiaları ortaya atan ve sosyal medyayı karıştıranlar Ak Parti cenahından olanlardır.Şu anda Chp'nin böyle bir gündemi bulunmamaktadır.

Kılıçdaroğlu artık siyasetimizin yükselen değeri..Ancak bir an evvel başkanlık adayını da artık açıklaması gerekiyor.Hdp'nin dahi açıkladığı bir ortamda artık daha fazla beklenilmemeli.

Kılıçdaroğlu,Akşener ve Karamollaoğlu'nun bulunduğu ittifaka ''Ulusal'' ittifak diyorum.Bu ittifakta dikkat çeken isim Karamollaoğlu.Saadet Partisinin iki kimliği var.Birinci kimliği, Milli Görüş yani Ulusalcılığın sağ kolu.İkinci kimliği ise,Radikal İslam..Şu ana kadar Milli Görüş felsefesini uygulayan Karamollaoğlu, Erbakan'ın yolundan gitmektedir.Zaten bu kadar sert tepki gösterilmesinin sebebide budur.Ancak olur da içindeki daeş kafası,mavi marmara kafasındaki insanlara uyar ise, ki onlarda çok azınlıktır,işte o zaman Ulusalcı Cephe güç kaybeder.Olası bir ikinci Tur'da Saadet'in vereceği karar belirleyici olacaktır..

Zaten şu anda hükümetin uyguladığı politika Milli Görüş ile zerre alakası olmayan bir politikadır.Daha bugün Afyon Şeker Fabrikasının satışı gerçekleşti.Satılmadık,özelleştirmedik kurum bırakmayan hükümet,ülke ekonomisinde ve İnsan sağlığında bu kadar belirleyici role sahip bu kurumları özelleştirerek halkı mağdur etme yoluna gitmektedir. Erbakan'ın milli kalkınma modelini düşünürsek gittikleri yolun nasıl bir yol olduğunu daha iyi anlayabiliriz.. Erbakan'ın yerli mallar haftası ile ilgili konuşmasını hatırlamayanınız yoktur sanırım.Yada Afyon şeker fabrikasına verdiği değeri, o fabrikanın açılışının kendisi tarafından yapıldığını bilmeyenleriniz yoktur herhalde..Bütün bu hamleler hükümet'in hem ekonomik açıdan  hemde siyasal açıdan ülkeyi bir çıkmaza soktuğunun göstergesidir..

Hdp'de başkanlık adayını belirledi.Selahattin Demirtaş isminde uzlaştılar.. Ne kadar doğru bir hamle bunu ancak seçim akşamı göreceğiz.Çünkü bana göre kürt seçmen kapalı bir kutu.Ne yapacağını kestirmek oldukça güç.Zaten başkanlık seçiminin kaderini bana göre kürt seçmen belirleyecektir.Yapılan son anketlerde Cumhur İttifakı'nın %47 olduğu açıklandı.Chp, İyi Parti ve Saadet  Partisi'nin oylarının toplamı ise, %42 civarında.O yüzden kürt seçmen belirleyici olacaktır..

Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasındaki artan gerilim, bu hafta içi yapılan parti konuşmalarına da yansıdı.Cumhurbaşkanı'nın sinirleri hâlâ daha yatışamamıştır sanırım. Kılıçdaroğlu şu sözleri yöneltti ,

''Senin yerin aşağısı zaten'',

''Evet çıkarsa ekonomi şaha kalkar' diyorlardı bugün dolar şaha kalktı''

'' 'Liderimiz bizim ikinci peygamberimizdir' diyenler bizi anlayamazlar'' 

Bu sözler artık günümüz siyasetinin yükselen değerinin Kılıçdaroğlu olduğunun ve artık kendisine duyduğu güvenin tezahürüdür..

Yılmaz Özdil'in yazısından alıntı yaparak, yazıma son veriyorum..

"Aptallar için uzuuun uzun yazmak isterdim ama…

CHP'li 15 iyi insan İyi Parti'ye geçti.Kötüler çılgına döndü.

Hepsi bu."

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gelen Eleştirileri Susturmak (2) Politika 20.01.2021
Ne Ekersen Bire Yüz Verir? Politika 19.01.2021
Gelen Eleştirileri Susturmak Politika 10.01.2021
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu (2) Politika 06.01.2021
Güvenir Halim Kalmadı Politika 29.12.2020