ROMATİZMAM VAR DİYENLER OKUYABİLİR,

Burdur ilimiz nüfus bakımından  az olabilir.İmkanları ölçüsünde büyümeye çalışan kenttir. Geniş tarım alanlarımız yoktur. İfakat insan olarak,yani çalışkanlık ,başarı , ilim adına, insanlara faydalı olma noktasında fedakardırlar.

 

Geçenlerde arkadaş , sol tarafımdan şikayetim var ,ağaca tırmandım, düştüm, öyle sızı varki sağa sola dönemiyorum. Geçmiş olsun dedim.

 

Hocam dedi, öksürebilmek ne büyük nimetmiş. Hiç farkına varmamıştım. Bir haftadır öksürmemek için Allah’a dua ediyorum.

 

Daha enteresanı yastığı bile kaladırma kudretim yoktur.

 

Sağlık alanında Doçentlik seviyesine ramak kalmış bir tıp bilim adamımızdan bahsedeceğim. Tefenni doğumludur. Uzmanlık alanı "romatizma hastalıkları konusunda en yetkin doktorumuzdur."

 

Hastalarına yaklaşımı, dinlemesi, ilgi ve alakası, çalışkanlığı, hastalarına gösterdiği şefkat, nezaket insanı rahatlatıyor.

 

Sayın doktorumuzun kimliği: Sayın Dr. Uğur KARASU. Çalıştığı hastahane "PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ. ROMATOLOJİ BÖLÜMÜDÜR”.

 

Hatta bir ziyaretim esnasında, hastalarının daha önceki çalışmış olduğu Antalya şehrinden geldiklerini söyledi. Antalya’dan tedavi için Denizliye geliyorlar.

 

Rahmetli İsa Kayacan hocam hayatta olsaydı; “Burdur ünlülerinin arasına çoktan alırdı.Böylesine genç yaşında başarıya ulaşmış tıp adamımız.

 

Romatizma hastalıkları alanında çevremizde çok uzman yoktur. Hastanelere gidince, uzmanların tabelalarını okuyun, romatizma hastalıkları uzamanı ya yoktur, ya da tek doktor vardır.

 

Burdur’umuzun haklı gurur olan Uğur KARASU’NUN bilgisine güveniyorum.Çünkü uykusuz gecelerimin dermanı, şifası oldu. iyi ki varsınız doktorum.

 

Bu makaleden kendisinin haberi yoktur. Çok mutlu olduğum için çaresizlere yol gösterme adıan yazdım.

 

Romatizma ağrılarımın çaresi için nereye gideyim, kime sorayım, kimler yardımcı olur diye düşünmeyiniz. Sayın Karasu Pamukkale tıp fakültesinde görev yapıyor. Umarım  yazıyı okuyanlar romatizma ağrılarından, rahatlığa kavuşurlar.

 

Romatizma hastalıklarının tamamen iyleşmediğini herkes bilir. Bunun yanında; isabetli tanı ve tedavinin önemini hepimiz biliriz. Hastaların tabiriyle Uğur KARASU Bey Tıp Fakültesinde romatizma hastalıkları alnında hocadır.

 

Kimileri bir bu eksikti diye dudak büküyorlar. Büken büksün. Yazmamın amacı, ağrının şiddetinden uyuyamayan, huzuru kaçmış, ev halkını kıran birisi yazıyor. Hayatta ne çekilmez ağrılar var. Hem de sağa dönemiyorsun, sola dönemiyorsun. düz yatamıyorsun.

 

Allah razı olsun Sayın Karasu’dan isabetli tanı, tedavisi sayesinde hayatımın kalitesini yakaladım.

 

Amacım insanlar okusun da dertlerine çare olayım. Hayatlarında ki çekilmez ağrıları olmasın, uykusuz geceleri olmasın, gündüzleri yatağa bağımlı olmasınlar.

 

Dikteyle, yazar mısın diyenin yazılarıma mğüdahale olduğunu düşündüğümden kimsenin hatırına yazmam.

 

 Yüce dinimizin emirleri gereği kaleme aldım.

 

"Bir kişiye yardımcı olana Allah kıyamet günü yardımcı olur."" Hastalıklarınızı tedavi ettirin. "Ölümden başka tüm hastalıkların tedavileri vardır" ama işin ehli olan hekime müracaat etmek şartıyla. Doğru hekime gitmek çok önemlidir.

 

Gecelerin gelmesinden korktuğum, gündüzlerin sıkıntısından dertlendiğim,  gece uyumanın ne büyük nimet olduğunu öğreten ağrılarıma ab-ı hayat olan Sayın Dr. Uğur Bey’e teşekkür mahiyetinde ki ,hediyemdir.

 

Çalışmalarında başarılar dilerim. Hangi memleketli olursa olsun yeter ki insanlığa hizmet eden olsun sütunum açıktır.

 

İnsanların en hayırlısı, insanlar faydalı olandır hadisi gereği yazımı yazmış oldum.

 

 

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Okumak Yaşam 29.04.2020
Yeni başlangıç Yaşam 08.01.2020
Cep Telefonu Yaşam 01.03.2019
Cep Telefonun Adapları Yaşam 19.02.2019
Ah Çocukluk Yaşam 06.01.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Zıt Gidenin Her Yerde Zararı Dokunur Yaşam 11.01.2021
Milletin Hali Ne Olacak? Yaşam 02.01.2021
Mutlu Yıllar Yaşam 01.01.2021
BİR 2021 YILI DEĞERLNDİRMESİ Yaşam 01.01.2021
Ben Ne Diyorum Bunlar Ne Diyor? Yaşam 30.12.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.