Suriyede bir Mehmetçik !!

Suriye ; 

Ülkemizim başına veba gibi çökmüş bir bela. Beladan öte bir can pazarı.. Siyasetin kirli yüzünü gördüğümüz bir politika tarlası. 

Mehmetçik Sınır Dışında Neler Yaşıyor ;

Askeri personel olarak şuan Suriyede görev yapmakta olduğum için bölgenin nabzını an ve an ölçüyorum. 

Harekat ile ilgili söylenen asılsız olaylara değineceğim. Çünkü önüne gelen birşey söyleyip aslı astarı olmadan askerimizin gücünü hiçe sayıp o da yetmezmiş gibi küçümsemek gibi bir hadsizliği de berabernde getiriyor.

Afrin gelmiş geçmiş en kapsamlı sınır operasyonlarından biri. Bu yüzden buraya gönderilen personel son derece profesyonel askerler. 

Bir yabancı ülke düşünün , hakkında hiçbirşey bilmiyorsunu ve o ülkede savaş var . O ülkede iç karışıklık var ve o karışıklık artık bizim ülkemizi tehdit ediyor.

Bu harekat tam kararında ve yerinde bir harekat olmuştur. Eğer bu harekat yapılmasaydı ileri yıllarda YPG terör örgütü bu bölgede devlet kurup bağımsızlığı kazandığı zaman ve bu bağımsızlığı bir kaç ülke de tanıdığında işte o zaman gerçek bir savaşın içinde olacaktık.

Askerimiz son derece titiz bir çalışma sergiliyor. Köylerde siviller var. Hepsi huzur içinde yaşıyor. ÖSO deseniz gene en ön safta ilerliyor. Ki gereken de bu zaten. Sonuç olarak onların kendi ülkesi. Biz durun desek te yine en önde ilerliyorlar. 

Köylerde bazı evler çatışmalar ve köy temizlemek dediğimiz teröristlerden temizlemek için F16 larımızın attığı bombaların izi var. Bu da olmazsa olmazı. Taş atarak köydeki teröristleri temizleyemezsiniz. Örneğin zaiyat vermeden.. 

Buradaki askerlerimiz ne yiyip ne içiyor derseniz ;

Televizyonda görüyorsunuz ya hani , halk Afrine yiyecek ve giyecrk gönderiyor diye ; işte onların hepsi elimize ulaşıyor. Türkiye'nin dört bir tarafından , hangi şehrimizin ne yemeği meşhursa hepsini gönderiyorlar.

En çok yardım yapan iller arasında benim gördüğüm ; Mersin , Gaziantep , Samsun , Isparta , Ankara , Malatya , Çorum , İzmir , Balıkesir .. Şimdilik bu illerden elimize çok imkan ulaştı. 

Halkımızın tek yürek olduğu nadide bir harekattır. Şehitlerimizin ruhu şad mekanı uçmağ olsun. Şüphesiz ki kanları yerde kalmamıştır. Aldıkları bir cana karşılık 100 can aldık. Almaya da devam ediyoruz. 

En kısa zamanda Türkiyeye dönmek dileğiyle ; 

Saygı ve Saygılarımla ;

 

Sosyal Medya Hesaplarım ;

instagram/orucdemir06


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Bugün Nasıl Korksam Acaba.. Edebiyat 13.04.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Terör 5 Politika 19.03.2019
ŞEHİR PLANCILARI ODASI BAŞKANI  KİMİ KINIYOR ?! Politika 18.03.2019
ASIL BEKA: EKONOMİ Politika 10.03.2019
Komplo Teorisi Politika 09.03.2019
Beka mı, “Zeka” mı? Politika 07.03.2019

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.