EYY TRUMP YERİNE SAYIN TRUMP

Bugün gözlerimizi Abd’nin Suriye’ye  saldırısı ile açtık.Her ülke’nin kendine göre tepkisi veya desteği vardı.Ancak en entrasan olan tepki iki ülkeden geldi, İngiltere ve Türkiye.15 Temmuz’dan sonra Amerika ile arası açılan ve Avrupa Birliğinden ayrılma kararı alan İngiltere, operasyona destek vermek şöyle dursun,uçaklarıyla operasyona bizzat katıldı.Türkiye’de ise hükümet, çapsız dış politikasına bir yenisini daha ekledi. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

 

Abd , İngiltere ve Fransa,Suriye’ye ortak bir operasyon gerçekleştirdiler.Bu operasyonun Esad’ın kimyasal silah depolarını hedef aldığı ve amacın bu olduğu söyleniyor. Peki bu ne kadar doğru ?. 28 Şubat’ın ardından Türkiye’den ayrılan terörist ele başı Gülen bu kadar ülke varken niçin Amerika’yı tercih etmişti ? Amerika 15 Temmuz’un arka planında,bu darbe girişimini başarısız olacağını bile bile yöneten devlet değilmiydi ? Amerika B.O.P’ini çizen ve bu projeyi uygulamaya koymak için Irak’ın toprak bütünlüğünü parçalayan,Suriye’yi parçalamak ve İslam’ı kötü göstermek için Daeş terör örgütünü kuran ve destekleyen bir ülke değil mi ?.Yine Amerika Türkiye’nin Afrin harekatına karşı çıkan ve Pyd ile Pkk’yı silahlandıran ülke değil mi ? sorular uzar gider..

 

Bütün bu soruların cevabı o kadar belli iken , bugün Ak Parti hükümetinin yaptığı açıklamalar başta hükümet sözcüsü Mahir Ünal ‘’Abd’nin operasyonu memnuniyet verici’’ şeklinde oldu. Peki Cumhurbaşkanı neler söylemişti , ‘’Abd, Batı,sizin burada (Suriye’de) ne işiniz var ?. Benim 900 km sınırım var, ya sizin ? demiyor muydu ?. Yine Cumhurbaşkanı Ey Trump şeklinde başlayan cümleler ile, Trump’a ağır ifadeler kullanmıyor muydu ? Kullanıyordu ve söylüyordu. Şimdi ne değişti de EY TRUMP OLDU SAYIN TRUMP.

 

Bir ülke’nin dış polikası o kadar sağlam ve dik olmalıdır ki.Bugün söylediğiniz bir cümleyi yarın inkar edercesine hareket  ederseniz,sizi hiç bir ülke tınlamaz.Dünya lideri deniyor Erdoğan’a.Hangi Dünya ve Evren acaba bu dedikleri. 

 

Tarih tekerrürden ibaret derler.Hakikaten öyle.Kurtuluş mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal Sivas kongresinde konuşma yaptığı sırada, kongre salonunda, ‘’Amerikan mandasına geçmeliyiz’’ diye sesler yükseldi.O kafa hangi kafaydı acaba ?.1968’de 6.filo Türkiye’ye geldiği zaman , önüne kırmızı halılar sererek karşılayan kafa hangi kafaydı ? Yine kurtuluş mücadelesinde İstanbul hükümeti başta Damat Ferit Paşa olmak üzere, İngiliz muhipleri cemiyetini desteklerken, ‘’Tek kurtuluşumuz İngiltereye bağlanmak’’ derken, onlar hangi kafadaydı peki ? Hepsi bu zihniyetti. Tarih , 29 Mayıs 1453 Haçlı birliğine en büyük darbe’nin vurulduğu, o zamanın Emperyalist gücü Bizans’ın tarihin çöplüğüne gömüldüğü tarih.Tarih , 30 Ağustos 1922 , soykırıma uğramak üzere olan bir milleti , uçurumun kenarından kurtarmış, Metehan’ın yaktığı ateşin sönmesine izin verilmeyen bir tarih.Emperyalizm’e kafa tuttuğumuz tarihler.Bugün 14 Nisan 2018 Emperyalizm’i tebrik ettiğimiz tarih.Nereden nereye ! Bugün Mustafa Kemal’e ve tüm ecdadımıza saygım kat ve kat daha fazla arttı.Şu hükümeti gördükçe, Mustafa Kemal Paşa’ya her gün binlerce kez rahmet okursak haklıyız.

 

Abd’nin mesajı çok açık.

 

1.Türkiye , sen Suriye’ye girdin ama bu bölgenin tek söz hakkı bende.

2. Rusya , istediğin kadar konuş dünyanın süper gücü benim.

3. Ey dünya Pkk ve Pyd’nin yanındayım ama Esad’ın karşısındayım. 

 

Şu anda Abd tüm dünyanın gözünü boyamaya çalışıyor. Bizim hükümetimiz ise , aman Abd,Suriye’yi bombaladı ne güzel, demek ki Esad’a karşı bizim yanımızda diyor. Abd çıkarı olmadan o kadar masrafa giripte, senin kara kaşın kara gözün için mi gidip Suriye’yi bombaladı.Buna kargalar bile güler. İlerleyen zamanlarda amaç çok daha açık bir şekilde ortaya çıkar..Daeş gibi yeni bir terörist grup bile kurabilirler.Her türlü gelişmeye hazırlıklı olmak lazım.

Reuters’in haritasına göre İncirlik üssü aktif olarak gösteriliyor.Yani İncirlik Üssü’nün kullandığı iddiası var. Hükümet Bekir Bozdağ aracılığı ile bu iddiaları yalanladı. Bu konu şu anda muamma bir konu,kullanıldıysa ayrı bir skandal daha eklenir. Ama şu kritik soruyu sormak gerekiyor, uçaklar İncirlikten kalkmadı diyelim veya hiç Abd uçağı İncirlik üssünde yok diyelim,peki İncirlik üssünde bulunan , Atom ve Hidrojen bombaları nerede ?.Şu anda o bölgede ciddi bir Nükleer silah deposu var.Demek ki Abd, İncirlik Üssünü aktif olarak kullanabilecek bir üs olarak görüyor.

 

 

Karşı çıkan devletlere bir bakalım , Rusya ve İran zaten karşı çıkmaları kadar doğal bir şey yok.Beni şaşırtan İngiltere oldu.Zira ingiltere , yeni dünya düzeninde Rusya’nın safında yer aldığına dair ciddi hamleler yapmıştı.Avrupa Birliğinden ayrılması , Rusya ile ikili ilişkilerde bulunup, ekonomik antlaşmalar imzalaması gibi.Almanya ile çok sert tartışmalar yaşaması, 15 Temmuz sürecinden sonra olmuştu. İngiltere’nin bin yıldır süre gelen emperyalistlik damarı yine atmış anlaşılan. 

 

İlerleyen zamanlarda çok daha ayrıntılarıyla konuşulacak bir konu. Bu hükümet tıpkı ‘’Türkiye’yi küçük Amerika yapacağız’’ diyen Adnan Menderes’in yolunda artık.Bu gerçeği hepimizin görmesi gerekiyor. Türkiye’nin atacağı adım, hiç bir Emperyalist ülkenin isim gözetmeksizin, yanında olmamaktır.Trump,Suriye’yi kimyasal silah için vurmamış,dünyaya göz dağı vermek  için vurmuştur.Türkiye’ye de akıllı ol, buranın söz sahibi benim.Bu petrolleri sana , Öso’ya yedirmem.Giderim Pyd ile paylaşırım. Bu mesajı veren bir Amerika’nın karşısında olmak elzemdir.Dış politikamız ne Rusya ne Abd , tam bağımsız Türkiye üzerine olmalıdır.Bu hükümet ile de,bu iş gerçekleşmez.İlerleyen zamanlar bize ne gösterecek hep birlikte göreceğiz..

 

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

 

Twitter adresim ; https://twitter.com/Karatoprak_ygt

Facebook adresim ; https://www.facebook.com/yigit.karatoprak.3

İnstagram adresim ; https://www.instagram.com/ygt_k89

Youtube kanalım ; YİĞİT KARATOPRAK

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Gelen Eleştirileri Susturmak (2) Politika 20.01.2021
Ne Ekersen Bire Yüz Verir? Politika 19.01.2021
Gelen Eleştirileri Susturmak Politika 10.01.2021
Siyaset ve Güvensizlik Oyunu (2) Politika 06.01.2021
Güvenir Halim Kalmadı Politika 29.12.2020

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Yasin Yıldız 15.04.2018

Kapsamlı bir araştırmanın ürünü bir yazı olmuş tebrikler ve teşekkürler

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.